Idi na sadržaj

Rešavanje problema s reputacijama?  

17 glasova

  1. 1. Rešavanje problema s reputacijama?

    • "Lajk" sistem za svaki post umesto reputacija
      9
    • Umanjenje vrednosti i iznosa reputacije
      8


Preporučene poruke

Ovako, svi ste sve svesni da su iznosi reputacija nenormalno visoki zbog standardnih podešavanja sistema koja nažalost nisam menjao. U narednom periodu ću naći način da iznose smanjim, ali tako da odražavaju vaš trenutni status i poziciju na listi. Niko neće biti oštećen u promeni, samo će iznosi koje vidite u profilima biti drastično manji. Isto tako, vrednosti reputacija koje će ubuduće biti dodeljivane će biti smanjene tako da odraze ovu promenu. Nadam se da razumete da vrednosti reputacija u stotinama hiljada poena nemaju smisla, praktično obesmišljavaju sistem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne bi se složio sa Aiko, u potpunosti. Reputacije su odlično sredstvo komunikacije. U neku ruku nezamenjivo.

Tačno da usled nedostatka negativnih reputa one gube takmičarski smisao.

Ali pomoću njih se veoma lako šalju spacijalne poruke, čije značenje preko PP i zidića ne bi moglo da se prenese. Barem ne bez objašnjavanja nadugačko.

Neka ostanu. Kome znače poeni, on će uživati u njima, a kome ne, on će ih ignorisati. To je najmanje bitno.

Pošto vidim da vam ukidanje reputacija nije strano kao ideja, šta kažete da umesto reputa uvedemo jednostavan "lajk" sistem kojim bi se ocenjivao svaki post? Staviću anketu da vidimo kako razmišljate.

NE!!!!!

Stavi lajkove. I oni su OK. Ali ne ukidaj repute!!!

Čak možeš, ako treba, da im ukineš vrednost, ali ih ostavi kao sistem komuniciranja!

Izmenjeno od strane člana Adrijan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neka ostanu. Kome znače poeni, on će uživati u njima, a kome ne, on će ih ignorisati. To je najmanje bitno.

NE!!!!!

Stavi lajkove. I oni su OK. Ali ne ukidaj repute!!!

Čak možeš, ako treba, da im ukineš vrednost, ali ih ostavi kao sistem komuniciranja!

Sasvim se slažem sa Adrijanom! ..."lajkove" ne volim ni na FB a kamoli ovde :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa mislim da bi moglo da se ide na tu foru čak, reputacije + like&dislike s' time da post ne bih opterećivao time ko je lajkovao a ko nije, a ko hoće da se zna da lajkuje da ima opciju da udeli reputaciju. Možda deluje kao too much opcija, ali nije loše da se razmotri. U vezi reputacija, smatram da bi trebalo da se uključi opcija da svi vide od koga je data reputacija, da ne moramo da se potpisujemo u komentarima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pošto vidim da vam ukidanje reputacija nije strano kao ideja, šta kažete da umesto reputa uvedemo jednostavan "lajk" sistem kojim bi se ocenjivao svaki post? Staviću anketu da vidimo kako razmišljate.

Ne. Lajk je žešća glupost koju vidim da preferiraju na Vojvodini. Ostavi reputacije kakve jesu, i sasvim je ok što nema negativnih. Reputacija je ipak nešto privatno što možete da podelite samo ti i onaj ko ti je dao (i administrator, i supermoderator, i moderator :hahaha:), a ja volim te skrivene znakove pažnje koje niko ne vidi.

Ovo me podseća na ženska razmišljanja o promeni frizure. Nije bitno što joj je prethodna fruzura bila lepša, bitno je da ju je promenila.

Forumi bez reputacija su mnogo manje interesantni od onih sa njima.

Haug.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

PROTIV!

sam svih negativnih reputa i dislakovanja!

1. forum sluzi da se predstavimo i izrazimo i za tako nesto nam nije potrebna negativna energija zajednice! neka cutljivo podnesu nasu razlicitost!

2. negativni reputi i dislajkovanja bi sprecavali slobodno izrazavanje zbog nezeljenosti osude okoline. meni nije potrebno da me polupismeni postarski sluzbenik blokira a posle da mi dele negativne repute tipa napusti zemlju i slicno, kao sto se to desavalo na nekom zelenom sajtu!

da ponovim, ne zelim pisati da bi se nekom svideo. neka me preskoce ako im se ne svidjam! ne citam ni ja njih!

:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja htedoh da glasam da ostanu reputacije, samo smanjene...ali mi prst bi brzi od pameti :kez: pa kliknuh na "lajkovanje".

Ovo mi je treci forum i na prethodna dva nisu postojale reputacije, tako da su mi bile pozitivno iznenadjenje.

Nije mi bitan ukupan zbir koliko direktan komentar onoga ko mi je daje. To daje sarm i najcesce izazove osmeh. A opet i "zblizava" me sa ljudima sa kojima nemam dodirnih tema, jer dobijam feedback :lol: da im se dopada to sto citaju, pa verujem da je i obrnuto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sto se mene tice, mozes i da ih ukines..ionako reputacije nemaju apsolutno nikakav smisao zato sto ne postoje i negativne..

Mislim da bi ukidanje iz tog razloga i bilo jedino posteno..a sve ono sto kazem preko reputa, mogu i na zidic i na pp..

:ok:

Generalno sam protivnik statistika na forumu, jer smatram da ne donose ništa dobro.

Iskustveno :)

Nije loše da administracija ima uvid u sve što se dešava.

Da... i za Turkmenov predlog sam, ako reputi već ostaju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...