Idi na sadržaj

Islamski terorizam


Preporučene poruke

Stradalo dete je nevino... koje god vere i nacije bilo...

tuga je velika...

u tome smo se složili svi...

 

ja i dalje ne razumem zašto sad svi moraju biti obojeni u boje Francuske?

večeras, dok sam bila na kafi, primetih na vestima od dva minuta,

logo tih vesti je u bojama te zastave... :wtf:  why? čemu takva potreba?!?

Šta to znači?

oni koji obeleže bojama svoju profilnu sliku ili oboje logo u svojoj tv stanici

su veći i saosećajniji ljudi od mene, koja to nije i ne želi da uradi?

jbg... eto ga... ako je to merilo - ok :ok: nek' im bude...

al' da ne bi nešto tamo izlanula, ja se odjavila do daljnjeg... :uredu:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 malo da se razvedrim, da se nadovežem na ovu:

​Izašlo iz nečije kuhinje,

​iz moje kujne izlaze samo poslastice, pa se dalje ne bih petljala u ovu temu ;) 

 

Elem, kako god se sve ovo završilo,

nadam se samo da će stati sa ubijanjem i stradanjem i progonom nevinih,

među njima mislim na decu i majke... 

u tome je sva strahota svega što se dešava oko nas...

tuga...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče šumicinog komentara o teorijama zavere ... nema tu teorije zavere. Ovaj svet vodi biznis, biznis se vodi interesom, a interes nije briga ni za decu ni za odrasle, ni za škole ni za bolnice, ni za pravo ni za pravdu - samo profit po svaku cenu. A on se, profit, uz još poneke geopolitičke igrice, krije i iza uspona Islamske države. A onda, što bi rekla Vedrana Rudan, ako ubijaš tuđu decu, zašto se čudiš kad smrt dođe po tvoje dete? Samo što su ovde deca direktno odgovornih bezbedno ušuškana, pa ginu tuđa.

Zar ova strana nije ubijala decu? Po Vukovaru i svugde drugde? Da, bio je interes. Neki... A da ginu nevini, setim se samo lica mlade vojske i rezervista sa uzvikom Zezi Misko!, kad god je krenuo artijeriski napad... Grad Osijek je bojio nebo u crveno...​

Tako da su i te famozne sankcije na neki nacin opravdano uvedene kao i NATO agresija. A da nevini i deca stradaju, stradaju tamo gde je najlakse napraviti stetu. Uvek je tako bilo. Nije ovaj svet ni bolji ni losiji nego pre par godina, vekova, milenija.

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Znas  shumice,ovo je  tema o  islamskom radikalnom terorizmu.I nevinim  zrtvama  stradalim zbog  politike rezima  bilo  gde u  svetu.

Ali  ne   mogu  da  se  otmem  utisku da ti ,ako uopste imas nesto  protiv  necega,uglavnom je  protiv Srba ili Srbije.

 

I kad  si  vec dozvolio  sebi da odes offtopic,uzecu i ja,pa  nek mod  brise ukoliko sam  preterala,ali..

Sve tri  vojske  na  ovom  nasem Balkanu  cinile  su da  stradaju  nevini,nisu  jedni  nosili puske,a  drugi  bili hipici sa  cvecem u  rukama,a sto se  tice-opravdane- Nato  agresije..pa  da  je  njih 19 velikih koji su  se  skupili zasulo bombama tadasnji politicki vrh  i  njihova  mesta  boravka,pa  i da  se slozim s  tobom,ali bombbardovati  civilno  stanovnistvo,ubijati  decu,trudnice,gadjati  bolnice meni  nikad  nece  biti  opravdano i mnogo  mi  govori  o  osobi koja  tvrdi  drugacije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Počinjem tekst već peti put... šumice, i ta agresija i sankcije su, poput terorističke akcije u Parizu i Olandovog odgovora bombardovanjem osnovne škole na teritoriji Islamske države ubile one sa najmanje odgovornosti za situaciju. Tu nikakve razlike nema. Žao mi mojih, žao mi dece u onoj pustinji, žao mi Parižana - svih jednako. Ako već insistiraš na devedesetima, žao mi i hrvatske dece koju je "Žeži Miško" pobio tamo negde. 

Na temu: Ovo preti da postane sukob civilizacija. Oni izvrše napad negde na Zapadu, ti odgovoriš neselektivno po svim ciljevima, stvoriš još par stotina osvetnički nastrojenih bradatih stvorova, oni izvedu novi napad i sve ispočetka. "Roditelji" ISIS-a možda misle da imaju punu kontrolu nad situacijom, ali mislim da to nije baš tako...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rat traje... samo je pitanje ko to vidi a ko ne vidi. Cela ova situacija mi smrdi na nešto što tek treba da bude. Kao sa 11. septembrom.

Uključivanje NATO u borbu protiv ISISa može da rezultuje ili podelom Sirije ili još grđe nekim globalnim sranjem ako neko napravi grešku u koracima. Irak je izrazio interesovanje da Rusi intervenišu i na njihovom tlu protiv ISIS-a. Rusko prisustvo u Siriji pa sada još u Iraku... mnogo loša situacija za ujka Sema.

Čekamo da vreme kaže svoje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo o tome govorim. Sve strane koje se uplicu, cine akcije u kojem ginu i civili. 

Licemerno je reci da ameri bombarduju civile a rusi tacno gadjaju vojne ciljeve.

licemerno je reci da necemo staviti francusku zastavu jer eto nas oni bombardirali.

NATO je bombardirao vojne ciljeve. Desilo se da su pogresili iz raznih vojnotaktickih razloga i tada je stradala masa civila. To se sada desava i u Siriji. No, skole i hotele koje je NATO bombardovao, koristila je armija. To je onda kasarna.

Da, morate prestati sa mitomanijom, nemam nista protiv srba ali protiv mitomanije imam. Bio sam u ratu i stosta i video. Izokrecete desavanja i time unistavate buduca pokolenja. Ostavite se rusa, nisu nista bolji od amera. 20. vek je to pokazao. 

A da bi ISIL dosao do Pariza i onda, kada francuska i ne bi ucestvovala u intervencijama, siguran sam da bi. Doci ce i na Balkan, cim bude onemoguceno da ide dalje. Udarat ce na najlaksu metu sa potencijalno najvecom stetom.

Morfe, rat uvek pocinje kao rat dveju strana. Posle nekog vremena, kada se strane iscrpe, pojave se frakcije, dojucerasnji saveznici se potuku. Kako sukob eskalira, tako ce pre koristiti oruzlja za masovno unistenje. Iznad nekog nivoa gubitaka strana ce odgovoriti neselektivno svakom mogucom silom. Zapad moze pobediti islamsku drzavu samo onda ako ih rastera panikom. Mislim da je vecina ipak nedisciplinovana i u slucaju poraza bi kapitulirao. Ekstremisti ce pobeci i oni ce decenijama organizovati akcije. Sve je to vrlo slozeno, jer i bez intervencije bi se Sirija raspala i pojavila bi se muslimanska drzava. Mozda ne tako brzo ali sam ubedjen da bi se pojavila. Slozeno je i zato sto je svet usao u neko drugo shvatanje, ljudi maltene iz hira postaju teroristi i ubice, uprkos relativnom blagostanju.

Rat traje ali lavni rat je izmedju Rusije i Amerike. Jos ulje dolivaju i Kinezi a malo i Japanci. Situacije nije nimalo bezazlena i rat se vodi na svim frontovima, kako propagandnim tako i drugim.

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Mislila sam da se neću nadovezivati više,

ali sad vidim da si me prozivao, jer sam ja rekla da mi ne pada na pamet da stavim njihovu zastavu...

Znači, ja sam licemer?!?

Ti to tako vidiš?

Vidi ovako... 

licemerno je reci da necemo staviti francusku zastavu jer eto nas oni bombardirali.

 

​Ja sam rođena u ovoj zemlji i samo nju imam.

Nemam kud :beyond: 

Pamtim to bombardovanje, pamtim i mnogo pre toga,

i nisu se pokazali prijateljski pokazali prema nama

i na kraju krajeva, zašto bi stavljala ičiju zastavu iza svoje slike?!?

Iza moje slike, može da stoji samo srpska zastava, jer je to moja zastava...

A to da li sam licemer zbog toga što sam rekla, to je stvar subjektivnog doživljaja...

NATO je bombardirao vojne ciljeve. Desilo se da su pogresili iz raznih vojnotaktickih razloga i tada je stradala masa civila. To se sada desava i u Siriji. No, skole i hotele koje je NATO bombardovao, koristila je armija. To je onda kasarna.

​Vidiš, licemerno je od tih koji su bombardovali te škole i hotele

i kad su videli da je stradao nedužan narod, nisu se ni izvinili...

Ne da nisu pomislili staviti zastavu Srbije iza svoje slike,

nego nisu uputili ni reč izvinjenja!

E, to je licemerje! 

 

No, svako drugačije percepcira stvarnost,

a ja se isključujem sa ove teme,

dosta mi je za jedno nedeljno jutro... :dry: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...