Idi na sadržaj

Strpljen - spašen


Preporučene poruke

Oduvek sam se divila ljudima, koji su hladnokrvni i strpljivi.

Meni strpljenje, nije jaca strana.

Probala sam da brojim do deset, da ocutim neke stvari, pa izbrojim i do sto, ako bas mora :lol: ali uvek je

ta brzopletost izlazila u prvi plan.

Kod mene sve mora, odmah i sad.

Ne mislim da je to mana,mada sam se nadala da ce mi godine doneti bar nesto malo strpljenja.

Da ne brzam , kad ne treba.

I da ocutim,kad je neophodno.

Ja to jednostavno neumem i vise se ni ne trudim da to redukujem kod sebe.

Koliko ste strpljivi i znate li da strpljivo brojite do deset?

Ili reagujete na prvu loptu?

Da li verujete u onu narodnu - Strpljen- spasen?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam strpljen-spaSen.

Moja deviza je "Strpljenje je majka mudrosti".

Ne znam kako to uspevam, ali strpljenje mi je u životu samo dobro donelo.

Neke jako lepe stvari sam čekao i po dvadesetak godina :kez:

Trenutno se na poslu odvija jako nepovoljna situacija po mene. Ali umesto impulsa i brzanja...nisam reagovao. I siguran sam...strpljenje će mi doneti boljitak u svakom pogledu....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne moram da brojim do deset, strpljivost mi je ugrađena u genetski kod. :lol:

Veliki broj stvari koje drugim ljudima teraju neke meni nepoznate žmarce kroz telo mene uopšte ne dotiču. Ne cupkam i ne gledam nervozno u sat kad čekam autobus - doći će kad dođe i ja tu ništa ne mogu promeniti. Ne cupkam ni kad stojim u redu, i on se kreće brzinom na koju ne mogu uticati. Odnosi se praktično na sve, ne vredi se nervirati zbog stvari na koje nemamo uticaj. Strpljenje u odnosu sa ljudima je malo manje, ali opet daleko iznad proseka. Naročito ako vidim da se neko trudi da me iznervira - tad mi ni Gandi nije ravan.

Sve to je posledica mog nekadašnjeg nestrpljenja. Sve je moralo biti i moralo odmah. To mi je odnelo dobar deo sivih ćelija, sad ih polako obnavljam... ništa nije toliko važno da bih zbog toga čupao kosu s glave. Ima se kade... i sve dođe na svoje mesto. Ponekad je potrebno malo više vremena, ali sve je slađe nakon dugog čekanja... :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao i mnogo toga u zivotu i strpljenje se uci..

Bilo je situacija kada sam bila brzopleta i uglavnom mi to nista dobro nije donelo..ne kazu dzaba, sto je brzo, to je i kuso..

Izuzetno sam temperamentna osoba, ali sam naucila da taj temperament usmerim na strpljenje..mnogo, mnogo energije mi treba da se obuzdam, da izdrzim, da sacekam, ali ne reagujem na prvu, ma koliko mi to tesko palo..kada bi neko mogao u tim trenucima da zaviri u moj mozak, u moj organizam, frapirao bi se od kolicine varnica, uzburkanosti..

Naravno, vise bih volela da mi je ta osobina urodjena, ali kada vec nije, drago mi je da bar uspevam da se kontrolisem po tom pitanju, bar kad su neke vazne situacije u pitanju..

Sreca pa postoje i one nevazne, da se k'o covek izduvam..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pored mog dagog CG, naučila sam da budem strpljiva. On je pravi "pacijent" za moju vežbu.

Šalu na stranu, imam strpljenja do neviđenih granica (i živacaaaa).

Imam i godina...pa sam se naučila strpljenju. Možda i sam posao kojim se bavim ima udela u tome. Rezultati se vide tek posle 4 godine i više.

Naučila sam kao treće dete da uvek čekam da moje želje dođu na red.

Naučila sam da ne vredi paliti vatru odmah, dok se "drva nisu dobro poslagala"....

I dobro je što je tako. Puno toga sam rešila strpljivo čekajući.

Sada se nešto prisećam....nikada nisam ni bila nešto jako impulsivna....Ma tak'a sam se i rodila ustvari. Staložena, strpljiva sa debelim živcima :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jedan deo okruzenja kaze da sam retko strpljiva osoba, drugi deo da sam nestrpljiva (msm, da se ne lazemo...za Crnogorca sam nestrpljiva, jer, jbg, stalno izigravam 'motivatora' ...ae ovo, ae sad, ae vec jednom, hocemo li, etc :uzdise: ). Postoji razlika u vezi cega, ili koga, sam strpljiva...ne mogu da se strpam samo u jedan koS. Imam beskrajno strpljenje za decu, za neke pipave poslove (koji zahtevaju upravo strpljenje i dobre zivce), ali ga, isto tako, nemam za neke ljude, ili konkretne situacije gde je pametno biti strpljiv. Nestrpljenje 'osecam u stomaku', kao nervozu, kao grc koji me pokrece na akciju da nesto preduzmem-pokrenem ...retko mogu da pasivno mirujem, tj. glumim strpljenje :stid2:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Umem biti vrlo strpljiva

i dati sebi vremena da uzmem vazduh i razmislim dobro

ne skačem i ne survam se niz liticu...

Da li to znači da sam spašena?

Pa baš i ne :jok:

Nekada ne treba biti strpljiv,

jer u tvom vremenu, strpljenju i čekanju

prolaze minuti i sati

a ti čekaš :lol:

Šalim se,

nikada nisam bila impulsivna

niti sam bila nestrpljiva

ali zaista

i često upravo ta moja uzdržanost i čekanje

je donelo ostvarenje mojih planova :)

Brojim do deset samo kada mi neko izvuče živac

ako treba, brojim i više...

ali ne reagujem na provokacije :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao i mnogo toga u zivotu i strpljenje se uci..

Naravno.

Još uvek se učim strpljenju.

Trpljiva jesam, ali i nestrpljiva.

Mada, sve više hvatam sebe kako u pojedinim situacijama,

mogu itekako da povučem ručnu.

Kažem sebi: ''Stani.. sve okEJ, 'ajd sada malo polako''.

Kada sa ove vremenske distance pogledam i sagledam,

ni ta moja nestrpljivost nije tako loša,

mnogo dobrog mi je donela.

Kada bih vagala,

nekako.. to impulsivno reagovanje ''na prvu''

mi je donelo više dobrog, nego onog ''manje dobrog''.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Možda ta definicija i nije baš tačna:ces:

Sve zavisi od situacije,nekad se spaseš upravo odmah kad odreaguješ a nekad je bolje pustiti

da se samo od sebe namesti kad mu dođe vreme....Izbalansirati treba umeti.

Kod mene je uglavnom slučaj odložene reakcije...takav mi prag :beyond: ali

učim se......učim :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako se cini moja najveca vrelina, a istovremeno mana je strpljivost. Koliko puta iz strpljenja nisam stigla nesto da kazem, jer sam strpljivo sacekala da taj drugi zavrsi, a moj red nikad nije dosao, jer on/ona nikad nisu zavrslili. Isto tako iz strpljenja i nadanja da ce se neko promeniti, davajuci ti svaki put nadu nisam dozivela to. Naucila sam da nekim ljudima ne treba poklanjati svoje strpljenje. Kada je rec o poslu/radu sve vrlo strpljivo radim, bez zurbe,lagano. Volim sto sam strpljiva,jer to nosi odredjeno znanje i spokoj sa sobom. "Pozuri polako" :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Pročitah moje pisanje od pre dve godine i sad sama sebe opovrgavam... :dry: 

Sve do nedavno, bila sam strpljiva i čekala da se ostvari sve što želim i planiram.

A sad? Na korak do cilja, a moje nestrpljenje isplivava... 

Srećom, imam jednog nestrpljivka, koji me umiruje i kaže da samo treba sačekati... i sve će doći na svoje... i ja verujem da je tako :) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...