Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Svako nosi sa sobom neki kompleks, pritajen ili izrazen.

Neko se bori sa njima, neko je nesvestan istih.

Ono sto mene nervira, su osobe sa izrazenim kompleksom superiornosti.

I gotovo kao po definiciji, nikad se ne mogu otrgnuti utisku da su to osobe, nesvesne sebe, duboko u sebi izuzetno nesigurne.

Kako reagujete u prisustvu takvih osoba?

Da li ste tolerantni ili imate i vi svoje granice?

Sta mislite o njima?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svako nosi sa sobom neki kompleks, pritajen ili izrazen.

Kako reagujete u prisustvu takvih osoba?

Da li ste tolerantni ili imate i vi svoje granice?

Sta mislite o njima?

Nemam problem sa tim ako je neko stvarno superioran u nečemu u odnosu na mene (konkretno mislim na znanje iz neke oblasti, jer u drugim stvarima ne priznajem ničiju superiornost).

Spreman sam da to ispoštujem i dozvolim da nahrani sujetu. Ako je dobronameran vrlo ću rado učiti od te osobe i uskoro će shvatiti da na meni ne treba da "vežba".

U suprotnom, tolerancija ide dotle dok ne pokuša da mene ponizi svojom superiornošću. Taj momenat postaje granica.

Imam stav da svaki čovek treba da samog sebe razvija harmonično na svim poljima...i duhovno i fizički i intelektualno. Ako neko forsira samo jedan deo, a ostalo zapostavlja, definitivno nešto nije u redu.

Od takvih osoba se sklanjam, ako je moguće, jer one traže "poligon za vežbanje" ubeđenja da su superiorni.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja našao ovo...

Комплекс је по Јунгу, констелација осећања, опажања и вредности као динамички део личности који утиче на понашање појединца. У том контексту Јунг је посебно указао на „комплекс моћи”, „Ја комплекс”, „аутономни комплекс”. Фројд је открио „Едипов комплекс” као и друге, као што су: кастрациони комплекс, комплекс мајке, комплекс оца и сл. Развојем дубинске психологије откривени су и други комплекси а за њихове називе најчешће су коришћена имена јунака из Грчке митологије или библијских личности: Каинов, Електра, Медејин комплекс и сл

Mislim da je "kompleks" naše unutrašnje nezadovoljstvo koje se kompenzuje preko nečega u čemu smo uspešni ili mislimo da jesmo, pa nesvesno potiskujemo nezadovoljstvo a dušu hranimo utiskom o sebi samima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svako može da nosi sa sobom šta 'oche... :neznam: njegova stvar.

Boles', Kompleks, TakuiTakuNarav, Ludilo, RazneTripove, FUNtazije, uObrazilje..... što goj hoj.

Ako mi to ne smeta.. otvaram "vrata".

I izgovaram Velko M.

Ako mi se ne sviđa to što sa sobom nosi, dam mu do znanja da mož' da se nosi... sa sve svojim "nosechim prtljagom" :hahaha:

Lako (mi) je s'kompleksašima.

Nerviraju me jedino ljudi niskih i nižih vrednosti.

U krvi. UkarakTeru. U mozgu.

Podli, zlobni, pakosni, dvolični, ljigavi, dvo/tro/stosmisleni, ... ne mo'š da ih pohvataš, ni za repove ni za glave... ni za vrednosti.

Oni mi idu na pankreAss.

Baš mi idu na....

pankreAss.

jbg :neznam: Moj pankreas (moj bubreg, moj želudac, moja jetra, moje ganglije, niti bilo koje moje crevo, n'umeju, a i) neChe da "obrade" tako niske ljude..

tako minijaturnih vrednosti.

QQ mene.. 6e14dcf9.gif šta sam sad uradEla...ijaaaaoooo

:sapat: ako neki taki ovo prochitaju... znam, odma' che me okititi kompleksom :( više vrednosti.

ae88b7c6.gif a ja sam samo 'tela da obJasnim

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

nikad se ne mogu otrgnuti utisku da su to osobe, nesvesne sebe, duboko u sebi izuzetno nesigurne.

Naravno, kompleks više vrednosti i jeste odraz unutrašnje nesigurnosti koje je osoba svesna na nekom nižem nivou, pa je pokušava prikriti dokazujući drugima da je superiorna u odnosu na njih. Ja generalno odbijam takve osobe, uopšte nisam poželjan u njihovom društvu, osim kad požele da nahrane kompleks. Tada im dođem kao poligon za testiranje nadmenosti, a ja tu ulogu o-bo-ža-vam! :) Iako svestan da je osoba bolesna, u trenutku na to zaboravljam i počnem da se igram. Dopuštam da se male "strelice" koje treba da me ponize odbijaju od mene kao da ne postoje. Takve osobe odlaze od mene još ubeđenije da su savršene nego što su bile pre susreta. O njima ne mislim ništa, puštam ih da budu ono što jesu koliko god su to u stanju biti.

Kompleksi kao kompleksi, verovatno svi patimo od nekog, ali to ne primećujemo. Tako ni ja ne bih mogao reći da patim od bilo čega sličnog, mada verovatno ima elemenata za nekakvu dijagnozu. To je na drugima da kažu. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Kako reagujete u prisustvu takvih osoba?

Da li ste tolerantni ili imate i vi svoje granice?

Sta mislite o njima?

Strašno je kakvih sve ljudi ima... i da nisu ni svesni koliko je to očito,

upravo zato što se trude pokazati nadmoćnijim u odnosu na ostale...

Nemam problem sa takvim ljudima.

Izbegavam ih koliko mogu.

Neka se iskazuju na nekom drugom,

ne rasipam energiju na njih...

Ako se i nađem u njihovoj blizini,

istolerišem do mojih krajnjih granica,

ne dopuštajući da me povrede na bilo koji način.

Nek' misle da su pokazali svoju superiornost...

njihova stvar - :beyond:

E, sad...

Druga priča je da li imam i ja neki kompleks...

Verovatno imam, a da nisam toga svesna,

ko će ga znati...

Da, oni što me poznaju to najbolje znaju... :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako reagujete u prisustvu takvih osoba?
Da li ste tolerantni ili imate i vi svoje granice?
Sta mislite o njima?

 

Ne mislim o njima. 

U krajnjem slučaju, svako od nas ima neki kompleks. 

E sada, da li će to neko da vidi u pozitivnom, ili negativnom svetlu, 

to je već (njen - njegov) problem. 

 

Tolerantna sam... paaaa :lol:

Što kaže koleginica sa  posla: ''Kod tebe sve crno na belo..''

Kažem ono što imam, okrenem se i odem. 

 

Daleko od toga da su to prijatni razgovori, ali sam savladala veštinu,

da jasno i bez ustezanja kažem ono što mislim. 

Isteram stvari na čistac, bez mnogo ubeđivanja i mnogo ''blablabla'' :D 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...