Idi na sadržaj

Prilagodjavanje


Preporučene poruke

Zivot nam nudi vise opcija,ali svi imamo neke svoje principe,urodjene, stecene ili nametnute.

Stavove, za koje mislimo da su ispravni i jednostavno se drzimo njih.

Gazite li svoje principe po potrebi ili se striktno drzite njih?

Koliko ste spremni da se prilagodite stvarima, koje kose vase principe?

Idete li protiv svega, kako bi ih sacuvali ili uspevate da se prilagodite, a ipak ostajete svoji?

__________________

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neki principi se tokom života menjaju.

Iskustvo, godine, konkretna situacija (pogotovo ako je obojena emocijama) nas nateraju da se menjamo, pa samim tim se menjaju i naši stavovi.

Principi i stavovi su moralna kategorija, stvorena raciom, a svi znamo da emocije itekako ruše razum. Samo je pitanje ko će odneti prevagu na toj klackalici.

Spadam u one osobe koje se nikada ne zaklinju da nešto neće nikada u životu.

Principe ne gazim...ali ih korigujem ako je potrebno, pa samim tim ne idem glavom kroz zid ili protiv celog sveta, jer "zaboga....moji principu su iznad svega..."

Zarad egzistencije porodice sam spreman mnogo toga da progutam i liniju dostojanstva spustim dosta...i "progutam" mnogo toga jer od mene samog ipak postoji nešto bitnije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prilagodljivost je najbolja moguca osobina koju covek moze da poseduje..:uredu:

Ja sam je vremenom stekla i stalno radim na tome da postane jos bolja, jos fleksibilnija..

Umece prilagodjavanja, nikako ne znaci da nisi svoj..bas naprotiv..

Prilagodis se, uvuces pod kozu i onda suptilno isteras svoje do kraja..

Mozda zvuci malo kvarno, ali bar ne boli..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zapravo sta su principi?

Neka pravila koja smo sami sebi nametnuli .

Nisam neko ko posto-poto istice neke svoje principe samo zarad doslednosti.

A opet postoje pravila od kojih ne odstupam.

Zivot je promenljiva kategorija pa se tako i mi menjamo kroz zivot.

Postoje okolnosti koje nas nateraju da se prilagodimo.

Mislim da ostajem svoja al ostavljam prostora da mozda gresim i da ispravim sebe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam principe. Ti principi nisu zidovi koji govore šta ne želim, preko čega neću ići... oni me ne ograničavaju. Ti principi su smernice, globalna pravila koja mi govore kako da se ophodim prema drugim ljudima. Oni su prilično jednostavni i široko postavljeni.

"Ne činiti drugima ono što ne želim da oni učine meni."

To je kod koji je sastavni deo mene i od kojeg apsolutno nikad ne odstupam. Sve ostalo je podložno promeni. Taj kod mi ne dozvoljava da vas fizički ili emotivno povredim, da vas slažem, da budem nekulturan, da izneverim vaše poverenje, da pregazim preko vas da bih ostvario neki svoj cilj... ako nešto od toga učinite meni - uzvratiću istom merom. Od tih pravila nema odstupanja, jer bih onda pogazio sve ono što jesam i što želim biti.

Van tih okvira, prilagodiću vam se koliko nikad niste mislili da je ljudski moguće.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uspem da se prilagodim, ukoliko treba da se prilagodim necem razumnom i prihvatljivom. Ne mogu bas reci da principe nikad nisam pogazila...bilo je svakojakih momenata u zivotu.

Sada je druga prica. Sad sam "velika", uhvatila sam se u kostac sa zivotom, sa velikim poslovima, sa velikim odlukama. Cvrsto se drzim principa, to me odrzava na vrhu posebno u mom poslu. Ne dozvoljavam nista da me poljulja. Imam cilj i gazim sigurnim korakom ka njemu.

Ali mene kao licnost ne moze da promeni nista, trudim se da ostanem dosledna sebi, bila na vrhu ili na dnu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Važim za vrlo tolerantnu i prilagodljivu osobu.

Svi mi imamo svoju životnu filozofiju i svoje principe

kojih se pridržavamo i na osnovu kojih gradimo svoj svet.

Naravno, sa godinama,

stavovi se menjaju, malo modifikuju i prilagođavaju

jer, hteli mi to ili ne, vremenom se i mi menjamo,

a samim tim i naši stavovi :)

Sa godinama, primetila sam koliko sam neke stavove izmenila...

Pod uticajem dece, porodice, raznih dešavanja i pomeranja,

prilagodila sam svoj život tome...

Ne kajem se

Ostavila sam sebi dovoljno vremena i prostora

da ostanem ista, koliko je to moguće,

s obzirom na minule godine...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...