Idi na sadržaj

Sitnice...


Preporučene poruke

Svi znamo da nam sitnice sacinjavaju zivot..Pruzaju nam mir i utehu..mada mogu da nam zadaju i velike probleme..Ono sto nam se najcesce zbiva u zivotu,samo po sebi je od male vaznosti i nema mnogo razlike izmedju onih ociglednih sitnica koje radjaju nezadovoljstvo i osecanje poraza i onih, koje nam iznova pricinjavaju zadovoljstvo i daju kvalitetu zivota pozitivnu notu...

Osim toga..

Uvidjanjem vaznosti malih stvari,bolje cemo procenjivati znacaj onih velikih..

U ogromnoj raznovrsnosti sveta malo se lako izgubi,a isto tako i ono obicno..jer uobicajenost uvek sa sobom nosi i nevidljivost...Umeti opaziti takve stvari u mnostvu, poseban je talenat,ali koji se moze steci paznjom i pozornoscu...

Sposobnost da se uvidi ono malo i obicno u svoj njihovoj osobenosti otkriva nam sve bogatstvo sveta u punom svetlu....i iznenadjuje nas jer nam pokazuje kako male stvari mogu biti od velikog znacaja i da,na kraju krajeva,gotovo nista nije obicno......

Sta za vas znace sitnice i male stvari...?

Za mene ,poseban osecaj ispunjenosti i zadovoljstva jer, mi je cesto potrebno samo malo, da budem srecna i vesela kao dete u pesku...

The+Little+Things.jpg

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Materijalne sitnice mi ne znače ništa. Kada ovo kažem, mislim na to da me ne dotiče da li je šolja ostavljena na svoje mesto, da li je pokrivač na krevetu namešten u milimetar..da li sam do odredišta išla okolo naokolo ili sam ga prešla najkraćim putem... Takve stvari me ne opterećuju.

Sitne pažnje mi mnogo znače. Kada dobijem poruku, kada mi neko na sekundu pokaže da misli na mene...Kada me neko pozove samo da mi čuje glas....kada mi pokloni neku "glupost" (nebitno šta) i kaže da je, kada je to ugledao u izlogu u trenu video moj lik i jednostavno morao da kupi...To je ono što mi puno znači i što mi život čini lepšim.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sitnice su super kada nemas neki veliki problem koji ti godinama stoji nad glavom, a njegovo resavanje ni malo ne zavisi od tebe..onda sitnice ne vrede nista, samo neko cudo moze da te usreci..

I nekako mi je ta prica o sitnicama koje zivot znace nekako izlizana, bledunjava..nista ne znace sitnice, ako ti one krupnice nisu kako valja..:beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

mislim na to da me ne dotiče da li je šolja ostavljena na svoje mesto, da li je pokrivač na krevetu namešten u milimetar..

Sitne pažnje mi mnogo znače..

Meni sve sitnice znace.

I da li je solja na svom mestu.

I mali cvetic ubran iz necije baste,makar bio mali neugledan.

I da li sam sve ostavila na svoje mesto,za drugi put da ga mogu naci.

I poruka da stize za 10 min.

I kad imam neki veliki problem sitnice su te sto me drze na povrsini.

Da se ne udavim:hahaha: u moru krupnih desavanja.

Izmenjeno od strane člana stiklica
dodala....
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

hm...

ti mislis da se ja ne setim da se u prasini koji se leluje prad mojim nosom, krije po neka vulkanska cestica ili ljustura praistorijskog jednocelijca? :roll:

zasto se smeskam? ovaj moj uzdah upravo sadrzi tri atoma koju je udahnuo i Ser Isaac Newton.

krupne stvari su izgradjene od sitnica...

Znaci...:)...male stvari su zanimljive ... one vezbaju sposobnost sagledavanja i pomazu da odredimo pravu vrednost onoga sto smo iskusili...

''Osobi za koju male stvari ne postoje'',rekao je Ortega i Gaset,''veliko nije veliko''...Takva osoba nema osecaj za proporciju,sto je uzasan nedostatak, jer je sposobnost odmeravanja neophodna da bi se doneo sud,a samim tim i da bi se dobro ziveo zivot...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni ne znače mnogo ni krupne stvari ni sitnice. Uopšte se ne vezujem za predmete, dovoljno mi je da im znam svrhu i kako da ih koristim. Zanimljivi mi postaju eventualno ako ne znam kako su napravljeni ili kako da ih koristim. Tu proradi istraživački deo mene. Sitnice u nečijem ponašanju mogu mi osobu učiniti zanimljivom, ili me nervirati, ali ni njima ne pridajem preterano veliki značaj. Važniji m je generalni osećaj u vezi neke osobe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 10 meseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Moram ovde jedan citat da stavim:

 

Sitnice.

Najlepše su sitnice.

Od njih sam sagradila moju ljubav prema tebi.

Pogled.

Dodir.

Zagrljaj.

Poljubac.

Reč.

Pa čak i one reči koje ne izgovorimo.

Od svih tih sitnica je sazdana moja ljubav.

Ljubav krupnija i moćnija od ovog razbesnelog neba...

eto... samo da znaš...

 

:stid2:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

upravo dobih ovu misao, pa da je podelim sa vama...

 

"Život se ne sastoji od velikih stvari,

već sitnica koje se nižu i sačinjavaju naš vek.

Zato prvenstveno u njima treba uživati i nalaziti radost.

Jer, velike stvari se dogode jedanput, dvaput ili nikad,

a radovati se treba svaki dan."

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Oooo,sitnice su veoma vazne!Nikad ih ne gubiti iz vida.One mogu sve,da pokrenu,da zaustave,da poprave raspolozenje,da ga unakaze,da pretumbaju zivot,da ti otvore vidike,da zavaraju,prikriju.Zar smo malo puta culi kad neko kaze-aali to je bila sitnica-..e ta sitnica prelije casu,u bilo kom smeru.Zato  pazim na njih,na te sitnice,one su i grimasa,i blesak u ocima i gest i mimika  i ispruzena noga i stegnuta saka i prevrtanje ocima..jer sve te sitnice cine jednu veliku stvar.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...