Idi na sadržaj

Zasto covek zivi


Preporučene poruke

Vec odavno smo upoznati sa pitanjima koja su vecna tema naucnika ,umetnika,stvaralaca i mislioca..i tesko je dokuciti tajne kosmosa i zivota...Medjutim,jos je teze saznati i objasniti covekovo bice,puteve

njegovog nastanka,svrsishodnost postojanja..i sam zivotni zavrsetak...

U drevnim mitovima,religijama,filozofijama,savremenoj nauci,postoji pregrst pitanja o coveku...ali jedno je meni posebno zanimljivo..mada ih ima more..ali veceras me nesto bas onako ''ljudski'' zaintrigiralo,a,to je'':Zasto covek zivi,kada mora da umre''?..

Sta mislite...odgovori iz duse molicu lepo...jednostavni,jasni,onako kao sto mi obicni ljudi znamo ....

9930_1220869807759_1409352369_30640230_2

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kada bi covjek ozbiljno o ovoj temi mislio samo nekoliko minuta na dan ...dovoljno bi mu bilo da vrlo brzo padne u depresiju...zato ljude i privlace druge osobe koje su pune zivota i razdragane...drugim rijecima osobe koje ne razmisljaju puno o ovoj temi...nego zive zivot punim plucima a sa svojim (ne)realnim optimizmom one ih odvracuju od teskih razmisljanja...

Znaci...uz svo duzno postovanje prema pokretacu ove teme inace vrlo simpaticnoj Nut...o ovoj temi i previse od mene...a sad magla na "sesanje"...:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve što ima početak ima i kraj - tako i čovek. Da nema kraja čemu bismo se radovali, šta bi nas pokretalo, zašto bismo voleli? Kraj daje smisao našem životu, ograničenost vremena kojim raspolažemo nas tera da ga proživimo kako najbolje umemo. Kad bismo večno živeli, šta bi nam jutarnji zrak sunca na licu učinilo zanimljivim, ionako bismo ga gledali vekovima... na kraju bi nam čak i dosadio. Kao i sve ostalo. Kraj, dakle, čini naše vreme oskudnim, a time i vrednim. Zato život treba iskoristiti da bismo se radovali tom vremenu (blagu) koje imamo. Nažalost, ljudska civilizacija je u prethodnih par hiljada godina učinila sve što je u njenoj moći da sve što sam napisao u prethodnim redovima potpuno obesmisli. Retki su u stanju da se raduju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zato što je tu da produži sam Život kroz svoje potomke, a sve što uspe da "ukrade" usput stvara mu utisak da je bitan.

Zato su posebni životi onih ljudi koji uspeju da ostave još neki trag za sobom, a odabrani oni koji samom Životu udahnu besmrtnost svojim delom.

A ti "odabrani" su "mimo sveta" baš iz tog razloga...Mikelandjelo, Tesla, Van Gog...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U drevnim mitovima,religijama,filozofijama,savremenoj nauci,postoji pregrst pitanja o coveku...ali jedno je meni posebno zanimljivo..mada ih ima more..ali veceras me nesto bas onako ''ljudski'' zaintrigiralo,a,to je'':Zasto covek zivi,kada mora da umre''?..
...

Hajde sama sebe da citiram..

Tamo u uvodnom postu,zaboravih da napisem da se i na ovom pitanju.ali i na njegovim odgovorima..zasniva starogrcka filozofija..,koja je postavila temelje savremenoj kulturi i nauci..I tu sam izvukla jednu misao ..zapravo odavno je usvojila..a..to je ,da postoji velika verovatnoca,da je covek samo jedan stupanj u razvoju kosmosa...''Covek ne nosi u sebi samo tajnu zivota,vec i tajnu kosmosa,zbog cega mora upoznati ksmos,da bi upoznao sebe...

Dovodjenje u vezu kosmosa i coveka ,nalazi se jos kod samih Sumera ,pre vise od 5000 godina,koji su pisali:''Ono sto je veliko na nebu, postoji u malom na zemlji''...

Ovo drevno misljenje sadrzano je i u savremenoj nauci,koja stoji na stanovistu da sve ono sto postoji kao materija u kosmosu ,nalazi se i u coveku...Otuda se za coveka upotrebljava izraz -mikrokosmos...

Zasto covek zivi,kad mora da umre..pa verovatno da bi voleo,i tako ispunio neke ciljeve koje je dobio na svom putu..probijanja kroz zivot..

Naravno....tesko je prihvatiti covekov zivot kao pravu liniju..od rodjenja do smrti,jer ako je covek rodjen,ziveo je pedeset ili sto godina,i umro,postavlja se pitanje ,gde je bio pre rodjenja i ge ce biti posle smrti..ili..kako Margaret Jursenar,na pocetku svoje knjige ''Lavirint sveta'' postavlja pitanje:Kakvo je bilo vase lice ,pre nego sto su se sreli vas otac i majka''?...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Zato sto nas majka rodila. A sve ostalo su pitanja na koje il nema il ima 100+ mogucih odgovora. Misterija. Ima li ta misterija smisla, zavisi od intepretacije i shvatanja zivota.. ja mislim ovako, vi onako, a neko treci nikako.. :)

Svako bi trebao znat za sebe zasto zivi i kako ce da zivi jer svi smo mi individumi za sebe i ne moze postojati neka ''definicija'' kao odgovor na to pitanje, osim onog bukvalnog gore.. a kad vec zivimo, bilo bi lijepo da se iz toga izvuce, ako je moguce, najvise sto mozemo i zivimo bogat zivot.. a sta je bogat zivot, ponavljam, svako za sebe zna.. ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Čovek se rađa da bi rodio, odnosno ostavio potomstvo. Sve ostalo je (ipak) manje važno. Zašto je to tako? Pa, zbog toga što je čovek deo prirode, a priroda funkcioniše upravo tako. I sve ostalo što ulazi u sadržaje naših života je (uvek) u funkciji produžetka naše vrste, ma kako to (često i možda) drugačije izgledalo...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...