Idi na sadržaj

GIMP - GNU Image Manipulation Program


Preporučene poruke

535px-GIMP_Icon.svg.png

Da li je neko isporbao GIMP? Softver se prvi put pojavio devedesetih godina, služi za obradu/stvaranje bit mapiranih slika, a ima podršku i za vektorsku grafiku. Često ga porede sa Adobeovim Photoshopom a ono što ih svakako najpre razglikuje je što je GIMP besplatna aplikacija. GIMP je programiran pod X11-a na UNIX-om, ali je dostupan i za Linux, Microsoft Windows i Mac. Ako je neko isprobao, kakva su iskustva? Koliko se razlikuje od PS i koliko je jednostavan odnosno komplikovan za rad?

http://en.wikipedia.org/wiki/GIMP

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Od kako sam prešao na Linux prinuđen sam raditi u GIMP-u. Šta znam... neko ko je dugo koristio Photoshop na Windowsu i navikao se na raspored opcija i njihovu primenu teško će se navići na GIMP. Meni još uvek nije do kraja uspelo. Inače, program je sasvim solidnih mogućnosti, gotovo da ne zaostaje za Photoshop-om. Nedostaju mu neke opcije na koje sam navikao na Windowsu, ali verujem da ću se vremenom navići.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...