Idi na sadržaj

Serije koje trenutno pratite


Preporučene poruke

Smuc, kad smo kod Barnabija, volem ga, zaista je odlična serija, ali naišao sam na jednu, hajde da kažemo bitno bolju. Ne mogu vam opisati sa koliko detalja je predstavljena epoha. Malo je reći da sam oduševljen. U redu, i gluma je vrhunska i zapleti su na nivou Agate kristi i Šerloka Holmsa, ali atmosfera šezdesetih godina je ono što me je bacilo u nesvest.

fjrCr5lu89Wm3cQYKaTIPbg0ZI6IM94fgVHePfOD

Kod nas je nazvana "Mladi inspektor Mors". Svaka epizoda je snimljena kao dugometražni film i ima svoj početak i kraj, ali se odnosi među glavnim likovima oslanjaju na prethodne epizode. 

Moja ocena, od 1 do 10 je 12.  :pipi:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 251
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Tamo u Niš (bre) nije bilo kablovske...pa se navukoh na seriju Pogrešan čovek.  Hrvatsko srspka serija. Radnja se paralelno odvija u BG i ZG... Tema  je odlična ali zato glumačka ekipa tako loše glumi

U nedelju, na rts 1 počela je nova serija Koreni po romanu Dobrice Ćosića. Ovaj roman je početak sage o porodici Katić  i za mene je to jedno kompleksno i vrlo upečatljivo delo. Prva epizoda sa odličn

Tamo na zapadu naleteh jedno veče na seriju Mentalist na tv-u i zalepih se za nju na prvo gledanje. Pomalo liči na Hausa, premda je sasvim druga oblast u pitanju. Lik je osobenjak koji primećuje sve š

Zakačene slike

Jooooj... našao si me :beyond:

Kod nas je nazvana "Mladi inspektor Mors". Svaka epizoda je snimljena kao dugometražni film i ima svoj početak i kraj, ali se odnosi među glavnim likovima oslanjaju na prethodne epizode. 

 

Ne smem ni da priznam koliko gledam sve te serije sa rešavanjem ubistava i raznih zločina :roll: tako da, komšija, ispratila sam i par tih epizoda inspektora Morsa, na jednom tv kanalu, upravo zbog toga što su poput Barnabija, napravljene kao dugometražni filmovi.

A i volim taj britanski da čujem u seriji :ok:

To nam je komšijski, sličan ukus ;) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Evo, priznajem... umem da budem gadan frik kad me nešto zainteresuje :ajme: 

Pa, pošto me je Barnabi toliko okupirao poslednjih meseci zaključila sam da moram sve te epizode 

nekako posložiti u glavi, kad je jedan inspektor, a kad drugi, kojim redosledom su epizode i takoooo...

U video klubu na HBO sam otkrila sve lepo poslagano po sezonama i sad gledam s guštom :uredu: 

I ne smeta mi ni... što sam ih većinom odgledala, sad obraćam pažnju na detalje... ima da budem inspektor kad se penzionišem :strika:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Off topic, kad smo kod detektivskih/policijskih serija, moja koleginica u pola smene opali Hawaii Five-O i odgleda pola sezone... ako je video nadzor skonta na kamerama ima da gleda ostatak kod kuće. :lol: 

Ja gledam ponovo The Big Bang Theory, opušta me kad se vratim s posla, obožavam te priče o smotanim naučnicima. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
On 10/19/2020 at 6:09 PM, Morpheus said:

Off topic, kad smo kod detektivskih/policijskih serija, moja koleginica u pola smene opali Hawaii Five-O i odgleda pola sezone...

Pozdrav za koleginicu :uredu:

Mislim da sam odgledala sve sezone, ova poslednja mi je nedovršena

doduše... ne na poslu, tako da neću imati problema :beyond:

Baj d vej, zarazila sam mog sinka sa detektivsko/policijskim serijama. Odgledali smo sve sezone Kasla, pa Bounsa, sad ga tretiram sa Zločinačkim umovima :girlsmoke: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Pre nekoliko dana sam najavila izlazak knjige Medvedgrad od F. Bakmana.

Sad me čeka, da završim ove ispite, da ne kvarim prekidanjem :dry: 

Za to vreme, na HBO-u se prikazuje serija po tom romanu i to švedska produkcija, 

ne neka američka verzija... (hvala Bogu, pa ne daju svoja prava preko okeana za ekranizaciju njihovih naslova :osmeh: ) 

I pošto sam dodelila sebi slobodan dan od obaveza, nisam mogla da odolim, pa sam odgledala svih 5 epizoda ove serije.

Iiiii... još sam pod utiskom...

image.jpeg.3dc2def77a081dc432d1695b0161ac4f.jpeg

Hokejaška ekipa malog grada, proslavljeni hokejaš koji se vraća u grad, tinejdžerski momenti....

a sve to snimano u prelepoj prirodi, prekrivenoj snegom...

Ako je knjiga ovako dobra (i bolja, očekujem ) onda prevazilazi onog mrguda Ovea :srce: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
21.11.2020. at 21:48, Smucalica said:

Po drugi put čujem tj čitam da neko spominje tu seriju i kaže da će je gledati...

hmmm... slučajnost ili ne? :ces: 

moraću se malko raspitati o toj seriji... možda se pridružim ;) 

Evo, nakon nekoliko pogledanih epizoda, tj. cele sezone i priključenija... sasvim dobra serija. Likovi evoluiraju, imaju slojeve ličnosti, saznajemo polako šta ih je učinilo takvima kakvi jesu. Definitivno nastavljam. :) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Večeras se završila serija ''Kosti'' rađena u produkciji ''Bosonoga produkcija'' i RTS.

Ne pamtim da sam skoro gledala bolju domaću seriju (sem Senki nad Balkanom) ovo je jedna, za mene, apokaliptična serija, teška i mučna, sa krajem koji bi svako očekivao (da svako zlo kad-tad dođe na naplatu), a opet... uliva i malo nade, taj dašak da ipak ima neki srećan kraj... makar se nazire :beyond: 

Sad sam tek pronašla da je ova serija u stvari deo triologije Meso- Kosti- Koža... a ja neobaveštena :dry: 

U svakom slučaju, ko voli ovakve teme, i ima stomak za sve to- od mene ima preporuku :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Radnja je smeštena u Banja Luku, spominje se i Gradiška... sve mi je nekako poznato (hmm...)

vreme sadašnje, posle Oluje i progona... ljudi sa teškim teretom, problemima, nedaće, bezakonje... 

stalno sam imala gorak ukus u ustima i kamen u stomaku... grč... 

A samo jedna drugarica je ispratila seriju sa mnom i jedino smo nas dve razmenjivale utiske i misli šta će se dogoditi do kraja. Ona je do kraja bila ubeđena u hepi end, dok sam ja predvidela apokalipsu... :beyond: 

Sve je za pohvalu i preporuku. Glumci posebno, i zvučna i manje poznata imena....

Nikola Pejaković i cela postava- zaista su za :naklon: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sati, Smucalica said:

Ona je do kraja bila ubeđena u hepi end, dok sam ja predvidela apokalipsu... :beyond: 

Sve je za pohvalu i preporuku. Glumci posebno, i zvučna i manje poznata imena....

Nikola Pejaković i cela postava- zaista su za :naklon:

Nisam gledala ''Meso''. 
''Kosti'' - Ljubomir Bandović i Nikola Pejaković u kombinaciji - nema promašaja. Klonim se teških sadržaja, par epizoda sam i prespavala.. ali poslednje tri nedelje (vikenda) sam pomno pratila. 
Povukla sam paralelu sa Gorkim plodovima, koja se prikazivala pre 10-15 godina, po težini.. jačini.. bolu.. realnom prikazu. 
Još uvek sam pod utiscima.. i nekako vidim izbalansirani kraj, pretpostavljam zbog nastavka. Očekivanja ću da svedem na minimum (kada ''Koža'' dođe na red). 
Dobri ljudi -  karakterni su to i ostali. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
19 hours ago, Mia said:

Nisam gledala ''Meso''. 
 

Nisam ni ja gledala ''Meso'' i saznala sam za triologiju, tek sinoć dok sam guglala o ovoj seriji...

Ali, danas sam pod utiskom kraja...  apokalipsa među ljudima koji su prošli, kako su i zaslužili (sem sirote Ljilje :(

a nekako su napravili, da tračak vere u dobre ljude koji su imali pomračenje svesti u određenom momentu

ipak imaju nade i mogu da pogledaju  na svet oko sebe kroz rozle naočare... pa, i nije tako strašno, kako izgleda, zar ne?

Što se tiče glumaca, Ljubomir Bandović je oduvao u ''Klaustrofobičnoj komediji'' kada sam ga gledala kao Savu odžačara... od onda je on za mene car na sceni i zaslužuje dubok :naklon: Kad vratim film unazad, gde god se pojavio, dominira scenom, definitivno... :ok: 

Šta će biti sa nastavkom, pod nazivom ''Koža'' - ne znam šta da očekujem... ova serija može da se gleda samostalno i zaista vredi :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
21.12.2020. at 2:00, Mia said:

Nisam gledala ''Meso''. 

Odgledala skoro u cugu svih 9 epizoda. Trepnula nisam. 
 Još uvek sabiram utiske, i čini mi se da je ''Meso'' za nijansu bolje od ''Kosti''. @Smucalicasve što  si napisala u vezi sa ljudskim pričama, sudbinama se nekako ponavlja, ali na drugačiji način. 
Ispočetka sam imala utisak da i svaka epizoda može da se odgleda, ka zasebna priča. Nikola Pejaković mi je neverovatan, kao autor... i kao glumac. U podnaslovima šalje surove i istinite poruke. 
Vredi pogledati, na RTS Planeti, imamo fore do kraja januara, a ja ću sigurno pogledati još koji put. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sinoć sam odgledala svih 6 epizoda serije ''Slom'' na HBO-u. 

Ne gajim baš neke simpatije prema Nikol Kidman, ali je ovo odlična uloga u odnosu na one bzvz filmove u kojima sam je kadgod gledala, a Hju Grant, obično smotanko i šeprtlja. koji nekako osvoji devojke, ovaj put glumi intrigantnog lika, glavno osumnjičenog za ubistvo. Mnogo dobar triler :ok: 

 9cc5d5257bedd535f47f9ccea1656ebe.jpg

Htela sam gledati Meso, ali to moram na kompu, a zauzela sam pozu ispred tv-a, pa mi se nekako namestila ova serija... ;) 

Sad kad sam čitala o ovoj seriji, vidim da nije baš sjajno ocenjena (7,5 od 10),

ali pošto volim trilere, meni je sasvim ok :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

- "Ima bolesnih ljudi na ovom letu, u čemu je problem?"
- "Problem je, dame i gospodo, u tome što je vaš avion napustio Montego Bej na Jamajci 7. aprila 2013. Danas je... 4. novembar 2018. Svi vi ste bili označeni kao nestali i, pretpostavlja se, mrtvi tokom prethodnih pet i po godina."

Amazonova serija Manifest počinje tako što se avion, nakon manjih turbulencija, spušta na aerodrom na periferiji Njujorka. Za 191 putnika njihov let je trajao nekoliko sati... za ostatak planete prošlo je pet i po godina. Oni se polako vraćaju "normalnom" životu, uz nekoliko nerazrešenih začkoljica sa misterioznog leta 828.

Definitivno gledam drugu epizodu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...

Završila mi se "moja" serija Suits... sad ne znam šta da gledam dalje. Suits je prešao put od serije koju sam izbegavao do jedne od onih serija za kojima ću uvek žaliti jer su se završile. Mislio sam, valjda, da je popularna samo zbog (tada) buduće Vojvotkinje od Saseksa, Megan. Ali u njoj (seriji) ima mnogo više, znao sam da odgledam po 4-5 epizoda za noć.

čekam nastavak Manifesta i tražim novu seriju. :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Našao seriju... :lol:

The Good Wife, priča o supruzi državnog tužioca koji je "pao" zbog zakulisnih radnji dok je bio na funkciji, optužen da je trošio državne pare na prostitutke i smešten u zatvor. Ona se vraća svojo profesiji, advokaturi i pokušava da balansira privatni i poslovni život.... stalno u klinču između još uvek supruga, njegove majke, dvoje dece i obaveza u advokatskoj kancelariji. OK serija.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Svakog četvrtka odgledam nastavak famoznog ''Seks i grada'' pod nazivom ''And Just Like That'' :ljutko:

I od ove zapadnjačke ''ispravnosti'' :navodno:  mi je muka!

Upropastili su sve likove, svaka epizoda propagira ravnopravnost, jednaka prava, slobodnu deklaraciju osoba bez pola i gej brakove tj veze... pa, ljudi moji, nakon svake epizode sve je gore, a ja čekam da se vrate na staro... 

Uglavnom, ko je voleo originalnu seriju sa onom postavom glumaca, ove ''plastične'' i veštačke tvorevine, teško će podneti :beyond:

P.S. Da ne zaboravim- Pravda za Stiva! :mukica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Završila se prva sezona novog Seks i grada i od mene dosta. Ne gledam dalje, budu li se apdejtovali još jedared :jokja:

Ali zato, treća sezona ''Moje genijalne prijateljice'' je počela na HBO-GO i izbacuju po dve epizode svakog ponedeljka :uredu:

Mala su odstupanja u odnosu na knjigu, ali priča o ove dve, sad već mlade žene, i dalje me fascinira :ok: 

Knjige imaju svoju draž, to je potpuno istina, ali samim tim što je italijanska produkcija seriju čini originalnijom i ide uz roman :srce: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...