Idi na sadržaj

Serije koje trenutno pratite


Preporučene poruke

  • Odgovori 251
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Tamo u Niš (bre) nije bilo kablovske...pa se navukoh na seriju Pogrešan čovek.  Hrvatsko srspka serija. Radnja se paralelno odvija u BG i ZG... Tema  je odlična ali zato glumačka ekipa tako loše glumi

U nedelju, na rts 1 počela je nova serija Koreni po romanu Dobrice Ćosića. Ovaj roman je početak sage o porodici Katić  i za mene je to jedno kompleksno i vrlo upečatljivo delo. Prva epizoda sa odličn

Tamo na zapadu naleteh jedno veče na seriju Mentalist na tv-u i zalepih se za nju na prvo gledanje. Pomalo liči na Hausa, premda je sasvim druga oblast u pitanju. Lik je osobenjak koji primećuje sve š

Zakačene slike

  • 2 sedmica kasnije...

Možda je bolje da i ne pišem ništa na ovu temu ali ipak moram :laugh:. Trenutno sam se vratio u 80-te godine prošlog veka i gledam ponovo seriju "Nepokoreni grad". Serija govori o velikoj i herojskoj borbi zagrebačkih komunista i ilegalaca u Zagrebu za vreme drugog svetskog rata. Šta da radim kad volim da vidim kako eleminišu ustaše :nempojma:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Gledam Vikinge :jeee: 

Čekam da okače epizodu na net i onda natenane gledam i navijam :)

mnooogo dobra serija :ok: 

S obzirom da sam bila u potrazi šta bih još mogla gledati,

naišla sam na ovo čudo, sa vrrrlo sličnom/bliskom tematikom

The Last Kingdom

MV5BMjE1MzYzNjk3OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzk0

Ostvarenje BBC-a, serija rađena po motivima Kornvelovog romana “The Saxon Stories” 

i priča o stvaranju/rađanju Engleske. Likovi koji se pojavljuju su iz istog doba kao i u Vikinzima.

U seriji ima kraljeva, vikinga, raznih intriga, prevara, ubistava, borbe,... ma, sve po redu :uredu: 

Za sad ima dve sezone po 8 epizoda, a mislim da sam videla u najavi i sezonu III :osmeh: 

Ko voli ovakve serije, za svaku preporuku :ok: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Odgledao prvu epizodu serije The Fall (Pad) sa Džilian Anderson (Skali :) ) u glavnoj ulozi i dopala mi se. Serija. :roll: Neobično okruženje, radnja smeštena u Belfastu, ali izgleda da je u pitanju dobra mešavina politike, rata, kriminala i američkih forenzičkih serija. Definitivno gledam drugu epizodu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 8 meseci kasnije...

U nedelju, na rts 1 počela je nova serija Koreni po romanu Dobrice Ćosića.

Ovaj roman je početak sage o porodici Katić 

i za mene je to jedno kompleksno i vrlo upečatljivo delo.

Prva epizoda sa odličnom glumačkom postavom i maestralnim Žarkom Lauševićem me je osvojila potpuno!

Malo sam se brinula da ne zeznu jednu takvu priču, ali... dobro je! :)

Od srca preporuke i za knjige i za seriju :uredu:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Nisam vam pisala, ali nije kasno ni da gledate odloženo na HBO seriju Moja genijalna prijateljica

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за moja genijalna prijateljica

Ovo je ekranizacija romana Elene Ferante, radi se o četiri knjige u kojima je opisana

posleratna Italija (Napulj) i dve devojčice, naizgled toliko različite, a povezane prijateljstvom 

i mnogim tajnama tokom odrastanja u predgrađu Napulja,

koje se snalaze u rešavanju svojih problema, jedna drugu pomažu i neprestano se nadmeću...

Knjige prate ove dve devojčice sve do zrelog doba, a za sad je snimljena prva sezona po priči prve knjige

i prikazana je na HBO u 8 epizoda.

Serija je divna, prikazana posleratna Italija, društvo, muzika tog vremena, 

a pri tome serija je italijanske produkcije, tako da uživate u autentičnosti... :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Sex Education (2019-)

Ideja mi je bila glupa kad sam tek čuo za seriju, ali serija ima jako mnogo pozitivnih ocena pa sam odlučio da pogledam... obožavam je! Klinac (16 godina) je stidljiv, neprilagođen. Ima najboljeg drugara koji je gej, mamu koja je seksualni terapeut i nimfomanka, te školsku drugaricu "slabog morala" koja otkriva njegov talenat - pokupio je od majke sposobnost da ljudima reši probleme seksualne prirode. Mislim da je (ili će tek biti) zaljubljen u nju. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Sinoć sam završila drugu sezonu ''Moje genijalne prijateljice''  :srce: i dalje sam očarana...

Italijom, '60-tim - tom modom, muzikom... sam jezik (dobro, sve ovo trenutno baš i nije in :beyond: )

i onda vrtim redove iz druge knjige i to je to!

S obzirom na trenutnu izolaciju, ko želi neka pogleda... lepa, teška na momente, a opet tako životna priča iz ne tako dalekog doba...

I druga sezona ima čistu desetku od mene - čak jaču od prve sezone, jer je ovde scenografija malo upečatljivija :ok: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Počeo sam da pratim Westworld.... nisam siguran šta da mislim o seriji. Epizode su duge, po sat vremena. Godina je 2050...i neka, neimenovana korporacija je izgradila svet u kom "štampa" androide. Izgledaju kao ljudi, ali su 3D štampani i proizvod su mašte njihovih kreatora. Bogatim pojedincima se naplaćuje pristup ovom svetu, u kom mogu da rade šta god žele. Bukvalno, da ostvare svoje najmračnije želje, da ubiju, ukradu, siluju... šta god. Ovi androidi s kojima stupaju u kontakt ne mogu da ih povrede, ali oni njih mogu. Svaki put kad bude "ubijen", android biva resetovan na podrazumevana podešavanja, "zaboravlja" šta mu se dogodilo. Ali... dolazi do problema, deluje da androidi ipak "pamte" deo onoga što im se dogodilo u prethodnim verzijama programa koji im je ugrađen. Razvijaju svest? Poseduju želju za osvetom?

Ne znam još uvek da li mi se serija dopada. Ali je zanimljivo, želim da saznam šta im se događa. Serija ima ekstremno visoke ocene na IMDB, skoro 9.0, nadam se da sam dovoljno inteligentan da shvatim zašto. Video sam samo tri epizode, valjda ćemi se ukazati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odgledala sam prve dve- tri epizode i pošto nisam fan takvih serija, odustala sam :beyond: 

Trenutno gledam samo Ubice mog oca i kad uhvatim vremena dovršiću i Vikinge, 

mada mi je bledo izdanje poslednje sezone... nema Ragnara i Flokija, pa mi ne klize epizode kao pre...

Inače, nemam baš puno volje za serijama i filmovima... radije gledam Hari Potera po n-ti put sa dečacima :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Odgledala sam prve dve- tri epizode i pošto nisam fan takvih serija, odustala sam :beyond: 

​Ja sam odgledao prvu sezonu i... postalo je zanimljivo. Samo što je priča toliko duboka i komplikovana da sam na kraju prve sezone čak i ja, koji volim da pokušavam da prokljuvim takve priče, morao da čitam opise epizoda da bih do kraja shvatio šta se tu dogodilo. :lol: Tema cele sezone je otprilike... da li domaćini treba da postanu svesni sebe samih i, ako treba, kako to uraditi? Šta je svest uopšte? Da li su patnja, sećanje i improvizacija dovoljni elementi, ili nešto nedostaje? Neodgovoreno pitanje je šta korporacija uopšte pokušava da uradi sa parkom. Definitivno gledam i drugu sezonu, sad me sve tu kopka. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Ne znam da li ste ispratili seriju Tajkun, završila se pre neki dan prva sezona,

jer su najavili snimanje druge sezone.

E, tu je Dragan Bjelogrlić izvadio celu seriju! 

Još jednom zablistao, ovaj put kao moćni tajkun, čovek koji pomera i drži sve konce u rukama...

Naravno, kraj su napravili da bude poput realne priče - 

za moćnike nema pravde, bar ne one od strane zakona, njima obično onaj od gore presudi.

I da, za one koji treba da sude, koji su korumpirani i umešani u sve mutne poslove, 

ni za njih nema pravde, bar ne zakonske :dry: 

Negde se prepoznaje realnost i shvatiš na kraju da dalje nema... :beyond: 

U svakom slučaju- dobra serija!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Zvezdane staze: Pikard (Star Trek: Picard)

Odgledao sam ceo serijal Zvezdanih staza (osim originalne serije koja me smorila nakon nekoliko epizoda) i uvek me vuče da pogledam sve novo što se pojavi u vezi njih. Čim sam video naslov znao sam da neću odoleti. Serija je u izdanju Amazona i prati život admirala Pikarda godinama nakon penzionisanja iz Zvezdane flote. Priča se naslanja na događaje iz Star Trek: The Next Generation i počinje kad se devojka koja je po svemu sudeći "ćerka" komandanta Date neočekivano pojavi u Pikardovom voćnjaku u Francuskoj.  Pogledao sam samo prvu epizodu i sasvim je ok, definitivno gledam nastavak.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...