Idi na sadržaj

Negativnost


Preporučene poruke

Pokrenuše mi misli u drugoj temi, da ih ovde istovarim, pa možda u čeprkanju po njima pronađete neko zadovoljstvo, il' makar potrebu da o nečemu pričate. Kao na kauču, onom filmskom. :)

Često to viđam. Potrebu da se u svemu (ili u dobrom delu stvari) najpre pronađe nešto negativno. Rekla mi je da želi malo prostora (Aha! Ima drugog!), fali mi jedan papir na šalteru (Neće da mi izdaju potvrdu, nešto petljaju!), neko se ne javlja na telefon (Vidi kučke, neće da se javi!), i tako dalje i tako dalje... Odakle ta potreba da se neko unapred osudi za nešto u čemu ponekad ne samo da nema krivicu već ni mogućnost činjenja greške? Zar su iskustva ljudi toliko negativna da nismo u stanju ni pomisliti na mogućnost pozitivnog razvoja odnosa sa drugim ljudima?

Ja sam totalno drugačiji. Uvek, ali uvek najpre pomislim na nešto dobro. U svakom ljudskom postupku, često kad je na moju štetu, pokušavam naći pozitivan trag. Kad isključim sve pozitivne mogućnosti, tek tad ću pomisliti da je zaista ta osoba želela da me povredi, da me ponizi ili šta god...

Kako vi postupate? Pripadate li večito negativnim ljudima ili ipak pomislite da situacija i nije onako loša kakvom se na prvi pogled čini?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sasvim sam obično sebična.

Ne bih stavljala znak jednakosti između životnog iskustva, intuicije i / ili negativnosti.

Hajde da uzmemo kredit!!! :uzbud:

A gde ti živiš, jbte?

Možemo da ga uzmemo, a kako ćemo da ga vratimo.

Da li je ovo negativno, ili realno razmišljanje, kada je konkretno kupovina novog automobila u pitanju.

Ne, ne banalizujem stvari.

Jednostavno ne prostirem se onoliko, koliko nisam dugačka. :)

Ako mi se neko ne javi na telefon, ok, ima moju ID, javiće se kasnije.

Želi malo prostora - može, ali ako smatra da za mene tu nema mesta - vremena,

onda više nemamo o čemu da pričamo.

Teta u prodavnici hoće da mi vrati žvaku, umesto kusura -

ne, ona ne želi da mi uvali žvaku, već njen šef... (poslovna politika)

Da pojednostavim, jedino pravilo kod mene je da nema pravila,

što me ne čini drugačijom, ni boljom ni gorom, u odnosu na ostatak sveta.

Pozitivnom energijom, osmehom mogu mnogo toga da rešim, ali ne sve.

Nekada - sve češće i češće skidam ružičaste naočare i shvatam,

da koliko god život smatrala igrom, nije sve tako ni:

ša - la - la - la,

ni tra - la - la -la.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako vi postupate? Pripadate li večito negativnim ljudima ili ipak pomislite da situacija i nije onako loša kakvom se na prvi pogled čini?

Ne! I kad mi je najgore bilo, uvek sam mislila pozitivno, jednostavno sam takva. Cak mogu slobodno reci, da uopste nemam negativnih misli. Oteram ih id sebe :sutoguz:

Negativni ljudi su, nista drugo, nego baksuzi, a sa baksuzima se ne druzim. Necu da dozbolim sebi taj luksuz, da neko svoje djubre istrese na mene (navodno da olaksa dusu) i zasta sam ja posle? Nizasta!!!

Dakle, baksuzi sto dalje od mene. Zivot je lep onoliko koliko na njega gledamo pozitivno. Drugi nemamo, zato treba uzivati u njemu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Loše stvari u životu su loše, bez obzira kako se meni činilo.

Ali...pozitivan stav prema životu...optimizam...to je nešto drugo.

Život je uvek bio težak, izgovor je da je "danas život jako težak" zbog krize, tranzicije, nezaposlenosti. Bogataši lakše i srećnije žive? Teško da je tako!

Optimista po ubedjenju i opredeljenju.

Ljude koji "mrače" izbegavam, pa makar mi nekada bili dragi prijatelji.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao kad neko pobedi na nekom takmicenju, a prva pomisao je NAMESTENO JE?....kao kad neko postigne neki uspeh, a prva pomisao je VARAO JE? ...kao kad neko dodje do neke dragocenosti, a verovatno je UKRAO? ... To su nase-necije slabosti ...pomalo zavist, ljubomora, a cesce cemo takve misli da imamo za one koje ne gotivimo, ne postujemo itd. Drugo su 'hejteri' po navici (da ne kazem po karakteru), koji u svemu vide lose i zlo ... a koji verovatno polaze od sebe. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

takve misli imamo za one koje ne gotivimo, ne postujemo itd.

:ok:

negativne misli, negativna osećanja, negativan stav i negativne postupke - imam(o).. i čuvam(o) u mix pakovanju sprej bočice štA se zove PiPssss. :)

but, samo za negativce, koje ja kao pozitivac ne mogu da smislim.

Negativca svojim (pozitivnim) sokolovim okom vidim odma'.. može taj da se krije i iza šporeta, iza drveta, u podrumu, u atomskom skloništu.. vidim ga, pa nek' je i na sto..

i na hiljadu i sto kilometara udaljenosti.

Šta ću :neznam: imam dobar očniVid.

A, kad već imam i taj (dobAr) PiPs za poprCkati negative gamad, ja krenem u prckanje.

Misija je to.

Desilo mi se.. čak više (od jednom) puta.. da, dok ih tako daljinski prCkam i pržim svojim special deratizacionim PiPsom.. čujem kreštanje, krkljanje i neartikulisano skičanje

"Ti si negativna.. ti si.. krhhhklj.. ti si zlo... khhh... pravo zlooo... ... ti si čisto zloo.. umriiiiiiii.. trt.."

uZzas :( .. al' jbg..

ne možeš očekivati od negativca da shvati da su sva ta prckanja PiPsom, ustvari za dobro planete (u širem smislu)

za tvoje (moje) dobro (u užem smislu)

i za njihovo dobro (u krajnjem smislu)

Jer taj PiPs ih ustvari ošamuti tako, da neko vreme prestaju da njajuke velike negativne kvake

a takve njažeKe i toliko seravanjePro.. mora da ih mnogo bole

mnogo peku

i mnogo seku...

što bi narod rek'o - žvaće im doope gaće.

Znači,

ispada da je negativčeva korist ustvari poenta cele priče, sve te negativne pozitivnosti koju čuvam u svome PiPsu. :andjeo:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi i jesu postali negativni, zavisni i zli i ja tu ne mogu nista da promenim, ma koliko pozitivno gledala na njihove postupke..

Postoji jedan jako mali krug ljudi kojima prastam sve bez razmisljanja, jer sam sigurna da za svaki postupak, ma koliko meni u tom momentu delovao negativan, imaju dobar razlog..

I postoji veliki krug ljudi koje poznajem, svakodnevno srecem sto na poslu, sto van posla i iskreno receno, zabole me sta misle i sta rade..ja gledam sebe i pazim sta Ja radim i maksimalno se trudim da budem fer u svakoj reci i postupku..jer, mene samo moje lose ponasanje moze da isfrustrira, zaboli, a ne tudje..

Vrlo jednostavna matematika..i nema greske kad na kraju svedes racun..a cist racun je duga ljubav..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...