Idi na sadržaj

Pitanja i problemi u vezi Microsoft/Nokia telefona


Preporučene poruke

  • 1 godinu kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Eto nas i kod prvih problema.

Moj drugi Windows phone, sa Nokia 620 sam bio zadovoljan ali sam shvatio da zelim mnogo vise pa sam kupio Microsoft 735. Perfektan telefon, pruza mi gomilu usluga bez ikakvih blokiranja i problema. Sve do sada.

Pre par meseci sam uzeo memorijsku karticu od 32 GB (telefon podrzava do 128 GB), uzeo sam klasu 10 cini mi se, znaci dovoljno brzu. Na kartici je pisao da je optimizovan za Android, ne znam sta to znaci.

Do pre par dana radio normalno i onda mi je neka aplikacija zablokirala. Restart telefona i kaze mi da je problem sa karticom, osteceni podaci. Ok, pustio rutinu za proveru, opet sve radi.

No, sa vremena na vreme moj 4 korni (ili 2? ) procesor zakasljuca, ono taman mi ne zatvori web stranicu na vreme, pa pritisnem onda ekran jos jednom misleci da nije reagovao, te onda mi zatvori prozor zbog duplog klika. To me tako nervira. Ne vidim koja aplikacija ga zastajkuje, kao da net zeza. Pitanje je, da li mozda fles kartica pravi probleme? I danas isto zakasljuca i ja restartujem telefon. Nesto se dugo gasi. Posle restarta stize mi gomila smsa. i od sina: sta ti je, zasto mi saljes sedam poruka?, a i odgovori od drugih ljudi, sve poslato u isto vreme. Pa majku mu Windosowsku, on je zadnjih desetina smsova drzao negde u blokiranoj aplikaciji i poslao ih je tek sada pri gasenju. Pri tome ja pojma nisam imao da mi smsovi ne odlaze. Znaci razocaran sam.

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hm... da nisi prepunio internu memoriju, onu od 8GB? Možda nema dovoljno prostora za skladištenje pa se muči da prerasporedi? Ne verujem da je kartica jer na njoj eventualno imaš muziku, video i datoteke, to ne bi trebalo da koči telefon u radu. Ne znam kako to videti na Lumii, garant ima neka aplikacija koja omogućava pregled zauzeća memorije, ili u samom sistemu negde.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

@shumica Korisnici Windows Phone platforme će dobiti Windows 10 Mobile početkom sledeće godine

serija 1

XDE

Phi

Money Penny

HTC One (M8) for Windows

Lumia 1520

Lumia 830

Lumia 930

Microsoft Lumia 640 Dual SIM

Microsoft Lumia 640 Dual SIM DTV

Microsoft Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 LTE Dual SIM

Microsoft Lumia 640 XL

Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM

Microsoft Lumia 640 XL LTE

Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual SIM

Microsoft Lumia 950 XL

serija 2

Lumia 635

Lumia 636

Lumia 638

Lumia 730 Dual SIM

Lumia 735

Microsoft Lumia 430

Microsoft Lumia 435

Microsoft Lumia 435 Dual SIM

Microsoft Lumia 435 Dual SIM DTV

Microsoft Lumia 532

Microsoft Lumia 532 Dual SIM

Microsoft Lumia 532 Dual SIM DTV

Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 535 Dual SIM

Microsoft Lumia 540 Dual SIM

Microsoft Lumia 735

 serija 3:

Lumia 1020

Lumia 1320

Lumia 520

Lumia 525

Lumia 526

Lumia 620

Lumia 625

Lumia 630

Lumia 630 Dual Sim

Lumia 720

Lumia 822

Lumia 920

Lumia 925

Lumia 928

Lumia ICON

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Iako je na tržištu već dostupno nekoliko uređaja sa Windows 10 Mobile operativnim sistemom, veliki broj starijih telefona još uvek čeka na globalno lansiranje platforme. Prema svemu sudeći, izgleda da korisnici neće morati da čekaju još dugo. Juan Blas (poznat i kao @evleaks) u svom izveštaju u VentureBeatu sugeriše da će ažuriranje na Windows 10 Mobile stići do kraja meseca.

Izvor: benchmark.rs

Samo da dodam da je evleaks pouzdan izvor, sećam ga se još iz vremena beta faze Windows 7. Ako on kaže do kraja meseca, ima da bude do kraja meseca.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...