Idi na sadržaj

Misli kojima se smesim


Preporučene poruke

  • 3 sedmica kasnije...
  • Odgovori 81
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Prepodne je bilo poprilično burno, jer sam neke stvari postavila na svoje mesto - jasno i tiho. Micek je izlazio napolje, presvlačio se milion puta   Večeras (sinoć) smo se šćućurili jedno pored drugo

Muzika je sastavni deo mog forumašenja.    Ustala sam da skuvam čaj, odložila sluške..  I čujem glas sutrašnjeg slavljenika..    Priča u snu..    Toliko snažno doživljava i proživljava neke tre

Večeras, tačnije sinoć...  Micek i ja smo odgledali neku komediju, vreme za tuširanje i san... (zato sam sada i budna )    I šibnem pesmu, koju mi je Bebićka šerovala..  Ritam opasno dobar...  '

Zakačene slike

Mikinoj pesmi:

Ništa ti ne razumeš,
moj najrođeniji blesane,
uobraženi prinče
što te je život razmazio.
Da znaš kolike sam noći
uznemirene i besane
drhtao kraj tvog uzglavlja,
pokrivao te i pazio.

Ti si za mene još uvek
parče tek rođenog mesa:
onaj musavko što vrišti
i celu kuću potresa.

:srce:
 

Izmenjeno od strane člana luminica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Smejem se kako smo jedan stariji gospodin i ja danas po tri puta propuštali jedan drugog na kasu jer onaj drugi naizgled ima manje namirnica za plaćanje... na kraju sam popustio zahvalivši se i pomislio kako je to sve ređa pojava u ovo vreme gde se prvo grabi pa onda pita. Nije teško biti fin.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Osmehujem se sada mojoj šestogodišnjoj drugarici Vanji. 
Dete razvedenih roditelja, što u današnje vreme nije ništa novo, ni čudno. Dete, kao dete.. ali toliko disciplinovano. Spretno. Dostojanstveno. Ono što joj otac kaže, toga se drži i nema odstupanja. Često mi se ugnjezdi u krilo.. nije maza.. ali sam ''došla'' do nje.. tako da imam tu privilegiju da joj se igram sa kosicom. I tačno, kada je uhvati dremež, ustaje - vojnički. Igramo se, onoliko, koliko nam to posao dozvoljava. Malo njih, jer ne dozvoljavam preterano intimiziranje me pita:''Odakle ti živci?'' 

Kada su deca u pitanju, imam ih na izvoz. Imam i ja pundravce, a kamoli to maleno milo biće. 
Jeste, postoji moj pravednik, mali maturant.. koji je moj život.. ali vreme čini svoje hvala Bogu. Sada je već nekako svoj.. i dalje se se mazimo i pričamo sve i svašta, zaspimo jedno pored drugog, kao sardine (ne znam kako uopšte stanemo na ovaj krevet :lol:  ) i niko srećniji od nas. 

Deca.. lek za sve.. :srce:  samo neka su živa i zdrava.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Školska godina za čedo je završena, ne samo za njega naravno. 

Pisala sam da sam mu radila lektire - usput zavolela i epsku književnost. Na red nam je došao Molijerov "Tvrdica". Štivo mi je leglo, par dana sam ga obrađivala. Malac je na kraju prepisao i predao. Da.. način pisanja nisam apsolutno prilagodila njegovom uzrastu. Pita ga profesor: "Ovde ima mnogo pojmova, koji su tebi nepoznati. Da li ti je neko pomogao?"  Malac: "Jeste, malo mi je pomogla mama''. :fijuk: 

"MALO?" 

Kada mi je dete prepričalo, šta se izdešavalo, rekla sam mu da se to ne priznaje.. jeste bilo providno.. ali ćuti brate :lol: 

Sa druge strane, drago mi je, što još uvek ima onu iskonsku, dečju iskrenost. Tako da.. mi je srce veliko kao kuća. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:hahaha: Tako smo mati i ja tamo negde devedes'prve "pravili" portret Deda Mraza za neki školski projekat za ocenu. Moj doprinos je bio gotovo pa ravno nula, u skladu s neprevaziđenim slikarskim talentom koji posedujem. Dodao sam možda par stvari. Rad je bio za peticu. I zaista je bio, ispalo je fenomenalno do tačke da je bilo sasvim logično pomisliti da ja uopšte nisam bio u prostoriji dok je rad nastajao. :ajme:  Ne sećam se da li je bilo kakve kazne, ali priznanja je bilo - bilo je prosto previše očigledno. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Kikotanje sa mojom S.. drugaricom, sa kojom sam odrasla. Jedno vreme nismo bile u kontaktu. Slušam, šta mi priča.. (i ona je vaspitačica :wub: )
Ona njena iskonska iskrenost je ostala ista. Neverovatno. 

Razgovori o deci.. šta smo nas dve radile, a šta radi naš podmladak. Uvek zaključak, da su nam deca dobra, uzevši u obzir šta smo mi sve radile :andjeo: 

Ne čujemo se intenzivno, svaka ima svoje obaveze, ali taj vatromet smeha i vedrine u interakciji  je neopisiv. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...