Idi na sadržaj

Misli kojima se smesim


Preporučene poruke

Momementi kada smo u bedaku, neraspolozeni, depresivni, razmazani po podu... Jedan od takvih dana koji nema boje, ni mirise, ni znacaj.... Misli se otegnu kao mracni tuneli, i odjednom se pojavi svetla tacka u tim mislima:

"Gospodja je hodala sporim, tromim korakom na suncanoj strani ulice. Pored nje je, isto tako sporim korakom kaskao crni labrador, ocito u poodmaklim godinama, ali u njegovim okicama jos uvek je bilo dovoljno prijateljsko sjaja. Isla sam im u susret ne skidajuci pogled sa pla. Kada sam se primakla sasvim blizu, pas je zavrteo repom i seo. Stala sam ispred njega i kulturno pozdravila gospodju, a zatim se obratila psu: 'hej papika'. Ispruzio je svoju sapu a ja sam ispruzila ruku i prihvatila njegovu sapu. Nagnula sam se prema njegovoj glavi, a on se propeo i liznuo mi lice".

Misao na ovaj dogadjaj od samo nekoliko sekundi, izmamila je osmeh na mom licu.

Koje su to misli koje vam iz nevezanog "pridju" i koje nagradite osmehom, cak i kada vam nije do toga?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 81
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Prepodne je bilo poprilično burno, jer sam neke stvari postavila na svoje mesto - jasno i tiho. Micek je izlazio napolje, presvlačio se milion puta   Večeras (sinoć) smo se šćućurili jedno pored drugo

Muzika je sastavni deo mog forumašenja.    Ustala sam da skuvam čaj, odložila sluške..  I čujem glas sutrašnjeg slavljenika..    Priča u snu..    Toliko snažno doživljava i proživljava neke tre

Večeras, tačnije sinoć...  Micek i ja smo odgledali neku komediju, vreme za tuširanje i san... (zato sam sada i budna )    I šibnem pesmu, koju mi je Bebićka šerovala..  Ritam opasno dobar...  '

Zakačene slike

Nemam baš dane kad sam u totalnom bedaku. To mi je nepoznata kategorija, uvek nađem nešto čemu ću se nasmejati. Sam sebi, ako nikome ili ničemu drugom. Prizor koji mi baš uvek izmami osmeh na lice je onaj koji preskače generacije i vraća me u detinjstvo: deda (ili baka) i unuk. Ne znam zašto me toliko obraduje scena malenog deteta kako veselo skakuće oko pretka, ali osmesi na njihovim licima obavezno i meni nacrtaju krivu liniju ispod nosa. Taj prizor ne mož' da omane. :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

``Doca`` sa posla, na pocetku `90-ih...

Sedeo za stolom i listom papira, dan za danom... Niko ga nije zamarao, nije ni on nikog zamarao... Samo je sedeo dan za danom...

Povremeno, jednom mesecno se ispravio i glasno nasmejao, nekoj samo njemu znanoj dogodovstini...

Uneo je neko cudno raspolozenje u kancelariju, tada...

:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Nemam 'kesicu srecnih misli' kao Petar Pan ...a upravo ih je i on imao, ne bi li 'poleteo'. Kad sam u bedaku, onda sam u bedaku ...osmesi su grimase, i klonim se da druge njime ne poplasim. Ali ...u toku dana vise puta se 'uhvatim na delu'...smeuljim se odvalama svog klinca. On me duplo nasmeje - prvi put kad provali, i drugi put, kada to u mislima vrtim. Npr. pita me kakva je to cokolada sto je dobio od tetke, a ja mu 'znalacki', sa sve nemackim akcentom, procitam - cokoladeNeN pralineNeN ...on me mrtav ozbiljan pogleda i :'Pa to mi kazi ... cokoladeNeN pralineNeN ...dobre su' ... Izimitirao me da sam vristala od smeha. ...ili kada mi 'prodaje fore'- 'Koliko vriSti chuka?' ... Wtf? :hmm: msm, znam, ali zezam i ja njega malo :roll: ... I, tako, usrecuje mi misli mali mangup, a ume to i veliki ... geni su cudo :uzdise:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Za svojih pet godinica, prosla je sito i reseto..i evo je opet zagipsana do ramena, veci gips od nje..jos je smlatio neki virus juce, citav dan i noc pod temperaturom..svanulo jutro, pala temperatura i evo je uzela bojanku, flomastere..pomaze se zubima i nogama, ali crta i boji..i jos usput pevusi..omakne se i koja psovka, jer tesko je raditi bilo sta sa jednom rukom..

Svaka misao na moju najhrabriju devojcicu izmami mi i osmeh i suzu..i veliko, veliko postovanje prema tom malenom bicu..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemam neke posebne misli.

Ništa ne može da me "pomeri" na duže vreme...sve dok kod kuće imam šta imam i dok smo mi živi, zdravi i zajedno.

Sve svakodnevne životne nevolje su samo prolazna stvar, koje se dešavaju mnogima, pa što ne bi i meni...

Ako mi je kod kuće najlepše, ako su tu oni koje volim...šta mi ko može!?!?!?! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

... moja cimerka je došla u dvojku, i nekako smo se razumele, na prvo gledanje ...

... teži slučaj ... ali optimista veliki ...

... prvo jutro ... vizita ... ne sećam se, ili ne želim da se setim šta su joj govorili ....

... u jednom momentu smo samo jedna drugoj pružile ruke ...

... kao deca, kojoj je potrebna zaštita ...

... e to držanje za ruke i razmena energije, još vodolijske, je nešto...

:beyond:

... i sada moja Veki i ja pričamo... i pričamo... i Zemun mi nikada nije bio bliži...

... a naši bližnji su nas proglasili lezbačama, seljačine jedne :hhh: ...

Izmenjeno od strane člana Goga
la - bla - bla
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Mali Nikola je bebac, koji će u julu da napuni dve godine.

Nemiran, samostalan, i samo šiba, a mi izginusmo za njim :lol:

Pre neki dan, sednem na klupu ispred zgrade... prilazi mi malac... gura me...

aham, daso...

Moje (naše) divlje dete mi se ''uvalilo'' u krilo...

Zagnjurila sam lice u njegovu kosicu, upijajući svaki trenutak...

(znajući da je pitanje sekunde kada će mali zvrk da se izmigolji...)

Dete, kome su okice uvek nasmejane...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Nikom ne govorim

ćutim

gledam svoje dvorište (svoj prag, svoju kuću, svoju prašinu, svoj lom.. perem svoje suĐe, lovim svoje muve, skupljam svoje đuBre)

i turPijam svoje nokte

:cica:

Računam na sPaj toRokushe

:zloca:

one mene pratiće

kad mu kažu (nije baš tol'ko pGlu) shvatiće

za zlobno,kilavo,kvarno i već slabo srce, on tad sebe uhVatiće

u nesvest odma' paćiće

i od muke crćiće.

A do tada smešim se :) jer.. to nije gReh

kad sa'raniš uber skota.. to je uspeh

kao da za tvoju Tajnu Večeru, Juda plati ceh

i sledi - šta?! Pa tvoj jedinstveni, neponovljivi, bogouGodni, punousTni sMeh!

pamamEvamganabijemzlobneodvratnepokvareneismrdljive

:hahaha: ausputvamipizdamaterinabezobrazna :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

Mnogo ih je...

Komšija Mijat mi je doneo buket cveća.

Zajbant maleni, ali...

Nas dvoje smo drugari...

On i Kiki su drugari...

Mi jesmo drugari...

I... onaj momenat... kada sam mu ugledala te crne okice

koje su tako slične Kikijevim okicama...

Rasplinula sam se...

I osetila tako privilegovano, jer to maleno biće

ne želi sa svima da komunicira,

pičkara sve za medalju, kao da sam ga ja rodila...

I većina pasivnih posmatrača ga vidi kao razmaženo derište...

a ja... kao i svako naopaKO biće... kao jednu veliku maznu mazulju...

I tako mi funkcionišemo.

Da li sam naglasila da ne volim cveće...

a ovo volim...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Moje čedo mi je sinoć zaspalo u krilu...

Gledala sam mu trepavice... duge... crne..

Nežnu kožu... Nosić...

Topila se... (mila majka :trep: )

Proučavala to maleno biće, kao u periodu kada je bio beba...

A sada je pitanje dana, kada ću dobiti šut u guz,

pod izgovorom da mu treba prazna gajba... :lol:

Ali taj osećaj...

Ma neprocenjiv je...

I samo jedna rečenica u glavi: ''Samo da si mi živ i zdrav...''

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...
  • 4 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...