Idi na sadržaj

Da li ste posadili drvo?


Da li ste posadili drvo?  

9 glasova

  1. 1. Da li ste posadili drvo?

    • Jesam
      6
    • Nisam
      2


Preporučene poruke

Kad je doslo vreme da se u vojsku krene, ja bas nisam bio u mogucnosti da krenem u istu pa sam iz licnih nekih razloga ipak isao civilno. To dosta ima veze sa ovom jako bitnom temom.

Dok bi u uniformisanoj vojsci ucio kako da bacim bombu ili da drzim pusku ja sam u civilnoj radio dosta korisnije stvari.

Sluzio sam u gradskoj cistoci, i jako sam ponosan na sebe zbog toga.

Imali smo razne akcije kao na primer, sakupljanje smeca pored puteva, sakupljanje sa mesta na kojima inace nije dozvoljeno bacanje smeca.

Ali posto tema glasi tako kako glasi, zelim da kazem da sam u istoj vojsci posadio 312 sadnica bresta, sa kojma smo posumljavali nekadasnje divlje deponije.

Pored tih 312 sadnica, posadio sam jos oko dvadesetak drugih vocki.

Posadite drvo i majka priroda ce vam biti zahvalna.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam ''moju'' brezu :uredu: i jednu krušku :uredu:

Daaavnooo... kada sam išla u osnovnu školu, bila je neka omladinska radna akcija u mom gradu i svaki omladinac je bio obavezan da nađe zgodno mesto da posadi makar jedno stablo.

Pošto sam ja volela i još uvek volim breze, prvo sam uzela sadnicu breze i donela je na vikendicu i sa tatom posadila na samom kraju bašte, gde se nalazio moj deo za cveće... Međutim, komšije su komentarisale da sam bzvz uzela brezu umesto neke voćke, koja bi bila korisnija, pa sam ja kroz par dana kupila i jedno stablo kruške, moj tata je zove Soćina kruška i ona zri kasnije od drugih, a pri tome ima najslađi plod...

Onomad, kada sam sa decom bila na vikendici na Dunavu, moj tata je ispričao priču o ta dva stabla mojoj deci... i obećao im je da će i oni zasaditi neko drvo po želji... kada se odluče :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Šta drvo? Šumu :kez:

Posadili mi pecaroši (nekadašnji) mnogo jasena na jednom lepom mestu za pecanje :uredu:

I na još lepih mesta.Sadilo se, još kako.

Nego tri puta sadio voćnjak:

'89-te par meseci pre rođenja mog sina, u zavičaju mojih roditelja u Bosanskoj Krajini posadim ti ja prvi voćnjak.

Pa još odvučemo i siporeksa da pravimo vikendicu.

Kad ono rat...

I kad se Bosna podelila na 'entitete' moj ti šljivik ostade u Federaciji... Svi se odselili iz tog sela, pa ni mi ne odlazimo...

A to već 22-godišnji šljivik.

E onda kad sam pravio kuću u Suboticu, kupim poveliki plac na periferiji i posadim stotinak voćaka.. raznih.

I opet rat, odnosno razvod, dođe mu na isto: ne biraju se sredstva, al' nema poginulih... ode i taj

I najzad pre pet godina počnem i treći voTnjak.Oko 12o voćki i 40-tak čokota.

Zasad sve u redu.

:hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

setajuci gorom da li slucajno ili ne, ugledam dva zira...stavim u unutrasnji dzep kaputa...zaboravim na njih sve do jednog odlaska u market i trazeci sitno pet dinara sretnemo se ponovo...ususkao ih pored jednog kamena obraslog mahovinom i pokrio opalim liscem i namenio ih svakom ponaosob za nesto, za nekoga...rasli su...i lomili ih i sekli...nisu se dali...vide se po njima oziljci...moji ne, moji su unutra...mozda zbog necijeg saznanja da cu ih odneti kada dodje vreme i otici sa njima...mozda su ih zato sekli, lomili...sebicno...a samo trazim svoj mir, svoje mesto, srecu...jednog vise nema...nece imati priliku da na prolece sakrije svoje oziljke liscem...ostali smo sami ja i on, ponosni ujedno i gordi...i otici cemo mi na nase mesto, u svoj mir...i necemo gledati na rane...i necemo analizirati zasto, zbog cega, kako...nego uzivati u svakom trenutku jer zivot je jedan...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imali smo plac na crnogorskom primorju, mali, skroman plac. Kada je postavljena ograda, deda je resio da oko celog placa posadi cemprese.

Bila sam dete, ali se i danas secam tih dana kada sam sva vazna sadila zajedno sa dedom mlade cemprese koji su godinama rasli i rasli i rasli!

Svi moji dragi ucestvovali su u ulepsavanju naseg malog placa - sadnji cempresa.

Svi moji dragi otisli su "svojim putem". Niko vise nije ostao da im se divi :( Samo ja! Daleko od naseg malog placa, od cempresa koji i dalje rastu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...