Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Primecujem kod vecine ljudi da im smeta kad neko patetishe.

Gledam neke slike beba i onako sve slatke, male kao shecer, probude sve emocije duboko u meni, one su pocetak novog zivota, one su ustvari smisao zivota, A onda pogledam komentare ispod takvih slika i vidim ''Kad cete prestati da patetisete?''. ''cista patetika'' itd..

Pogledam razgovor dvoje mladih ljudi koji uzajamno pokazuju koliko su emotivni, zeljni prave one istinske ljubavi,ili im samo prija takav nachin razgovora jer im treba paznja, pa cak i da se tako shale jer im je dosadno, a posle toga vidis ubaci se neko ''daj sta patetishete''

Da ne nabrajam sad gde sam sve primetio, u glavnom, za mene ljudi koji se plashe emocija i ne znaju kako da vladaju istim to sve nazivaju ''patetika'', ljudi koji su mrzovoljni i puni negativne energije, ljudi koji verovatno nikad nisu osetili sta je prava ljubav, ljubav prema svemu sto nas ispunjava i cini nas srecnim.

Rec patetika je za mene cista satanisticka rec, jer siri mrznju prema lepim stvarima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jadno je to, mada smo nekad svi mi skloni tome, a primetimo se samo kada nas okolina upozori na to.

Ako je usmerena protiv sebe, onda pokusava time da izmanipulise solidarnost od nekoga.

Navodno prepoznavanje kod drugih je pokusaj ponizavanja ili pokusaj prikljucenja drustvenom coporu, identifikovanjem i ``izdvajanjem potemcijalne zrtve``. To je zapravo vrsta ruganja.

Na netu je ucestala pojava optuzivanje drugih za patetizam. Ne volim to.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Primecujem kod vecine ljudi da im smeta kad neko patetishe.

Gledam neke slike beba i onako sve slatke, male kao shecer, probude sve emocije duboko u meni, one su pocetak novog zivota, one su ustvari smisao zivota, A onda pogledam komentare ispod takvih slika i vidim ''Kad cete prestati da patetisete?''. ''cista patetika'' itd..

Pogledam razgovor dvoje mladih ljudi koji uzajamno pokazuju koliko su emotivni, zeljni prave one istinske ljubavi,ili im samo prija takav nachin razgovora jer im treba paznja, pa cak i da se tako shale jer im je dosadno, a posle toga vidis ubaci se neko ''daj sta patetishete''

Da ne nabrajam sad gde sam sve primetio, u glavnom, za mene ljudi koji se plashe emocija i ne znaju kako da vladaju istim to sve nazivaju ''patetika'', ljudi koji su mrzovoljni i puni negativne energije, ljudi koji verovatno nikad nisu osetili sta je prava ljubav, ljubav prema svemu sto nas ispunjava i cini nas srecnim.

Rec patetika je za mene cista satanisticka rec, jer siri mrznju prema lepim stvarima.

Glupost.

Patetika je sve ono što se namenski upotrebljava sa ciljem da izazove neka osećanja.

Ako osećanja postoje, ne postoji ništa što može da se nazove patetikom.

Hvala na pažnji i doviđenja.

:lazy:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Patetika nije ista za "mene ili za tebe".

Ono sto nekome jeste, nekome nije.

Ne bih dozvolio nikome da ono sto se desava izmedju mene i moje drage naziva patetikom (rekao bih mu a koji moj se tebe to tice?), niti bih davao sud o nekom drugom.

Ako mi neka "patetika" zasmeta samo se izmaknem, promenim kanal, ili zatvorim stranicu na netu...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Posljednjih dana sam u centru nekih pateticnih desavanja...hmm...i nema mi nista gore kada osoba patetise da privuce paznju nekoga ko ne zeli da te vidi. Pateticni potezi...pateticne rijeci...pateticna razmisljanja.

Takve osobe mi samo gube dignitet..padaju u ocima opasno, da ne spominjem koliko mogu da smaraju.

Svo to pretjerivanje je too much.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Malo patetike u ponasanju je zdravo..i to u odredjenom krugu ljudi koja tu patetiku nece pogresno razumeti..dobro dodje kao izduvni ventil..

Patetika je na losem glasu zato sto se zloupotrebljava, zato sto se sa njom preteruje, uvek i svuda i kad joj vreme nije..samosazaljenje u ogromnim kolicinama niko ne voli, cak postaje ljigavo..a pogotovo kad se smisljeno koristi da bi i u drugima izazvali sazaljenje i postedu..

Doduse, primecujem da se i pokazivanje osecanja sada tumaci kao najobicnija patetika..a tako je tumace oni koji se boje da osecanja pokazu..

Mislim da definicija ne postoji jer svako to drugacije dozivljava zavisno od karaktera, vaspitanja, navika, nacina zivota, okruzenja i jos mnogo cinilaca..uostalom, da bi zaista shvatio kako je nekome, moras biti u njegovoj kozi i imati njegov mentalni sklop..a to je nemoguce, ma koliko ga poznavao..

Nikad ne treba suditi drugima, niti ponasanje drugih ocenjivati u poredjenju sa sobom..postenije je jednostavno birati drustvo..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U ljubavi (kao i u ratu) cilj opravdava sredstvo ... dodushe, najlepshe je kad se senzibiliteti poklope: On njoj maco, ona njemu kuco > on njoj tjurko, ona njemu konju :trep:

Ali,

ako jedan #tjuti drugi neminovno upada u patetiku (patetika > patnja > pati ... nedostajes mi > patnja ... ti mene ne volis, Dilane ti meni opet smrdish na alkohol ...)

Kontam da je #patetika tek u skorije vreme dobila negativnu konotaciju ... ironija i sarkazam (npr.) ushli su u prostor #pateticnih konstrukcija.

Karakterishe je ranjivost (pateticara) a vrednuje po iskrenosti ....

... noci su mi bile duge, dani behu puni tuge

suzama sam lice mio

....

podvlacim bio

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

Moram priznati da do sad nisam bio baš načisto s tim šta reč patetika u stvari znači. Još uvek nisam načisto. Reč patetično nikad u životu nisam upotrebio da bih opisao nečije ponašanje. Koliko vidim, reč je prilično popularna, pa ću pretpostaviti da je ljudi olako koriste. Znam da nije baš neki izvor, ali Vukajlija kaže:

"Ponašanje začinjeno preteranim samosažaljevanjem i emocijama veštački uvećanog intenziteta."

Ovu definiciju mogu razumeti. Takvi ljudi me pomalo iritiraju, ali nemam potrebu da ih osudim zbog takvog ponašanja. Ako mi baš previše smetaju, biraću da ne budem u njihovom društvu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da nije dežurnih seronja_koMentatora

koji svoja emoTionalna prokenjavanja i proseravanja uzdižu na pijedestal uzVišenih osećanja

trpajući sva tuđa taNana osećajna izjašnjavanja u isti patEtični koš

veroVatno nikad ne bi' ni obratila naročitu pažnju na taj termin.

Retko radim isTovar emocija (uglavnom se zezam), but.. kada se ipak na taj teški (a nadasve isKreni) korak odlučim

to uRadim tako

da poŠčupam srtza svim emoslušačima

rasPlačem com.pletno osećajno chovechanstvo

deo odmaH pomre

deo nešto kasnije od tuge preSvisne..

a istoVremeno ovim kenjatorima komentatorima dam malo smisla, njihovim malenim (isPraznim) životima ... i mogućnost

da to odmah proglase teŠ.com pateti.com :hahaha:

jebeNti beSposlene.. a deŽurne kretene

što li (pa) tebe boli paT(i)ka za moju patEtiku...

fakJu bRe

mRš od moje tužnonJežne emoCije :ggg::ggg::ggg:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 10 meseci kasnije...
  • 5 meseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...
  • 9 meseci kasnije...

:hmm: 
Patetika mi je asocijacija na nešto ružno, prema tome - eliminišem je. 
 

Zapitala bih se samo, u kakvom sam ja to psiho - emo stanju, ako na mene negativno utiče nečije ne baš sjajno raspoloženje. 
Ignore je odlična opcija, a patetika, kao patetika mi ne smeta, smeta mi hejt prema nečemu. 

Hejt na hejt :lol: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moj  pateticni fb  frend  se  opet  aktivirao,volela  si  karanfile  bele,uvenuce  narcis  beli,pa  bele  rade..navalio  na  cvece ovog  puta:huh:..bloknula  bih ga  ali  je  vrlo  revnosan kad   mi  trebaju kljucevi  za  razne  igrice..pa  trpim..

 

​Samo staviš opciju da ti ne prikazuje njegove postove na FB i sve si rešila....patetiku ne vidiš :hhh: 

Tu je a nije tu. :fijuk:  

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...