Idi na sadržaj

Šta Vam je vreme donelo, il' bolje, šta je odnelo?


Preporučene poruke

Nekako sa tremom kuckam ove redove, jer se dugo nismo videli on-line.

Šta Vam je to vreme donelo? i / ili odnelo?

Meni... jedno drugo mesto, u koje sam uletela sasvim slučajno.

... posao ...

... odlaske bliskih ljudi na ''neko lepše mesto'' ...

... promene ...

... kaljenje ...

... nazivanje stvari pravim imenom ...

.. i još mnogo toga ...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uhh... odnelo mi je mnogo toga. Uspomene koje sam mogao stvoriti, a nemam ih. Porodicu, ali to bi već došlo s godinama, iako izgubih vreme provedeno s njima. Opet se nekako svede na uspomene. Bezbrižnost detinjstva, to je valjda nešto za čim svi pomalo žalimo.

Donelo je neke važne stvari. Svo iskustvo s ljudskom (pa i mojom) psihom u kritičnim situacijama učinilo me je smirenijim i taktičnijim, manje spremnim da dozvolim da mi nešto nebitno poremeti rasuđivanje. Verujem i da imam povećanu sposobnost raspoznavanja nebitnog, ali to je na drugima da prosuđuju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Auuu...:hmm:

Prvo, odnelo mi je bezbrižnost i one lepe dane odrastanja... al' nećemo o tome.

Odnelo mi je neke drage ljude, koji više nisu tu...

Odnelo mi je par prijateljstava za koje sam mislila da će trajati...

A donelo mi je...

Prvo, moja porodica, koja mi je sve :srce:

Drugo, radim ono što volim, a time se ne mogu pohvaliti baš svi.

Nova, lepa, interesantna prijateljstva :zagrljaj:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam nekako shvatila da se pitanje odnosi na period odlaska sa jednog tamo mjesta, pa do sada....pa ću se na to vrijeme i fokusirati.

Donijelo mi je više lijepog nego ružnog.

Okončala sam ono što sam jednog lijepog sunčanog dana (stvarno je bio sunčan :lol: ) počela, i to me mnogo usrećilo.

To isto me malo i rastužilo, jer neko ko je trebao tome da posvjedoči nije tu...

Upoznala sam jaaako drage ljude a neke tek treba da upoznam.

Produbila već postojeća prijateljstva.

Voljela pa manje voljela neke ljude kojima sam dopustila da mi se približe.

Postala tetka :kez: ...i to kakvom malom dripcu! Na to sam jaaako ponosna, jer sam mislila da jedno dijete moje srce ne može toliko da otopi koliko je on, to mi je najljepša stvar koja mi se za ovih 28 godina desila.

Nekako su se kola zaustavila, ne idu više nizbrdo, polako, ali sigurno, idu ka gore.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na ovo pitanje bi mogao da odgovorim sa jednom knjigom koju nameravam da napisem u bliskoj buducnosti ali sad cu pokusati malo krace :)

Vreme kao nesto sto konstantno tece ili prolazi nije moglo nista da mi donese/odnese, ono me je samo podsecalo da bi trebao nesto da uradim od svog suvise jednostavnog zivota..tako da sam svojim trudom i uz veliku pomoc drage osobe za jako kratko vreme dosta toga postigao, dosta toga saznao i naucio jer vremenom se sve uci..ponekad pomislim da je vreme sve i stvorilo ali da ne skrecem sad sa teme..eto..vreme mi je donelo ljubav, bend u kom pocinjem da sviram, volju za zivotom i stvaranjem..

A sta mi je vreme odnelo...Pa odnelo je dosta dragih ljudi, pre svega odnelo je dosta toga pre vremena, tj. dosta ranije..sto se tice materijalnih stvari odnelo je dosta toga i neka nosi sta god hoce..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Odnelo mi je moje bliske osobe. Odnelo je neka poznanstva za koje sam bila spremna ruku u vatru...

Donelo?

Porodicu, iskustvo. Neko novo razdoblje u svom životu, gde su deca dovoljno velika da sad nas dvoje imamo više vremena za nas.

Pomoglo mi je da otvorim oči i da prestanem da nudim rame za plakanje, svima koji bi to voleli, jer su "jadni i njima je teško i njih niko ne razume..."-naučila sam da se okrenem i odem, bez trunke žalosti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I moram da nastavim....posle onog gornjeg posta, perem kosu i razmišljam ( vi baš odlučili da mi otpadne i ovo malo sivih ćelija od razmišljanja!!)...

Donelo mi je spoznaju da me više ništa u životu ne može iznenaditi!

Da je dovoljno ljudima 2x pružiti šansu a treći put treba zalupiti vrata du*etom, otići i više se nikad ne okrenuti.

Da je u ljubavi sve moguće.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Donelo mi je mudrost, koja kazu i ide sa godinama.

Spoznaju same sebe, a sa tim i spokoj.

Naucila sam da ne idem glavom kroz zid, da je borba sa vetrenjacama uvek u korist istih.

Da kazem sve sto mislim, bez obzira na posledice.

A samim tim odnelo je i nemire,ne sve doduse ...

Odnelo mi je mnogo dragih ljudi.

Odnelo mi je i ono veliko dete u meni, za koje sam mislila da nikad nece nestati, ali u borbi sa svakodnevnicom, morala sam izabrati put.

Odnelo je i neki kvazi prijatelje, koji su bili sve sem prijatelja.

Ostavilo je gorcinu i nevericu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Vreme...ah vreme...eee lako se sad zezati,kad je ispalo dobro.Ma šta dobro-bolje ne mere sve i da hoću.A neću :hahaha:.

Ali ipak ću da se uozbiljim.

Donelo mi je sposobnost da razgrnem maglu,pa da pogledam iza sebe...a kada pogledam ovim očima vidim samo dve svetle tačke...jako svetle.

Zatim sam svoj životić uzela u svoje ruke...i uredila ga onako kako najbolje umem,prilagođavajući se okolnostima koje su me tad zatekle.

Ne žalim se.Jer strefilo me sve ono,o čemu sam mogla samo da sanjam,a i ja sam strefila Nekoga :srce:

Odnelo sve je sve ono što me ograničavalo u svakom smislu....ne bi više slovca trošila o tom.

Što se neta tiče,nisam kuckala duuugo,mislila otkuckala sam svoje,skinuh se napokon,kad ono međutim...zloglasna duga ponovo jaše :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

... i spoznaju ... bez obzira, što sam ovih dana napravila velike rezove ...

isfiltrirala pojedine osobe iz okruženja ...

... da vredi širiti ljubav ...

... da treba biti čovek ... ljud ...

... da, da nekada zaista moraš da drekneš,

nekoga čak i prejebeš - po zasluzi, da bi došao do željenog cilja ...

ali... love...

love... :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 3 meseci kasnije...
  • 2 meseci kasnije...

Na ovo pitanje bi mogao da odgovorim sa jednom knjigom koju nameravam da napisem u bliskoj buducnosti ali sad cu pokusati malo krace :)

Vreme kao nesto sto konstantno tece ili prolazi nije moglo nista da mi donese/odnese, ono me je samo podsecalo da bi trebao nesto da uradim od svog suvise jednostavnog zivota..tako da sam svojim trudom i uz veliku pomoc drage osobe za jako kratko vreme dosta toga postigao, dosta toga saznao i naucio jer vremenom se sve uci..ponekad pomislim da je vreme sve i stvorilo ali da ne skrecem sad sa teme..eto..vreme mi je donelo ljubav, bend u kom pocinjem da sviram, volju za zivotom i stvaranjem..

A sta mi je vreme odnelo...Pa odnelo je dosta dragih ljudi, pre svega odnelo je dosta toga pre vremena, tj. dosta ranije..sto se tice materijalnih stvari odnelo je dosta toga i neka nosi sta god hoce..

Ne seri majke ti :smeh:

Ovo je zaljubljenost govorila iz mene, ne umem da dešifrujem sopstveni post :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

Protekla nedelja.. 

Veliki pritisak, iščekivanje, ne baš sjajne vesti o osobama, 

koje su činile moj svet kada sam bila ''mala''.. 

Nisam dozvoljavala da padam, luxuz je to eee :)
Šibala radnim terapijama, ali neminovno isrcpela organizam. 

 

Shvatila, ma znala sam da je vreme za preokret, 

iskoristila dan i sa čedom spucala do voljenog mi grada, 

 

Šta mi je vreme donelo? 

Mir.. ne, nije mir, ali načine na koji ću da dođem do istog. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...