Idi na sadržaj

Koju knjigu ste poslednju kupili / dobili?


Preporučene poruke

  • Odgovori 102
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Mjesečeva jahač...Saša Terzić knjiga za djecu... (ja bio redaktor zato sam je dobio...:) )

komsini blizanci juce napunili 2 godine...klinci su ludilo ja sam, btw, oshija Totola tako me zovu...pa sad bi trebalo to da se zalije od nedelje jedan dan i kupih im: mislim da je lep poklon

Sad znam kako cu dalje 

Zakačene slike

  • 3 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

Danas, tražeći poklon za drugaricu, naiđoh na drugu knjigu od Mjuriel Barberi - Poslastica :uzbud: i s obzirom koliko sam se oduševila 'Otmenošću ježa', pazarila sam ovaj naslov, a potom sam i sela u jedan lokal i natenane čitala knjigu :)

Evo šta piše na koricama knjige:

''Poslastica, lirično podsećanje na jedan minuli život, himna najukusnijim obedima sladokusca svetskog glasa, istovremeno je i priča o tragičnosti čoveka koji, ležeći na samrtnoj postelji, otkriva da je na putu odrastanja zaboravio na iskonsko zadovoljstvo deteta u sebi i čaroliju istinske sreće.''

A moj prvi utisak o knjizi, s obzirom da su likovi poznati (isti kao i u ježu) i sam stil pisanja, lepe rečenice sa puno lepih misli koje me vraćaju da listam unatrag i ponovo iščitavam neke delove... I like it!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Da ne ustajem sad da uslikavam..

Dobila:

- "Vampirska akademija I deo" od Risel Mid

- "Slika Dorijana Greja" od Oskara Valjda

Kupila:

- "Vampirska akademija - Promrzlina"

- "Vampirska akademija - Poljubac senke"

- "Vampirska akademija - Obecanje krvi"

- "Crvena kraljica" - Filipa Gregori

Srce mi se cepa zato sto ce sajam knjiga proci bez mene :(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Posto sam biJo na Sajmu juce, pocastila sam sebe sa dva kompleta.

En Rajs - "Vampirske hronike" ("Intervju sa vampirom, "Vampir Lestat" i "Kraljica prokletih")

Sarlejn Haris - "Prava krv" ("Mrtav do mraka", "Ziveti mrtav u Dalasu", "Klub mrtvih", "Za ceo svet mrtva"). Jbt, tek sad kontam da sve ima pridev "mrtav" u naslovu :hmm::hahaha: Mislim da u originalu ima 10 ili 12 knjiga, kod nas je prevedeno samo ova 4.

Ovo cu dobiti, zahvaljujuci Guzi:

Risel Mid - "Zov duha" i "Posljenja zrtva". Knjige dobijam iz Hrvatske jer kod nas jos nije prevedeno a mooooooooooram da ih procitam odma' sada odma'.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sa sajma donio...nesto kupio a vise toga dobio...

Dragan Lukic - Taksi pozoriste...kupio

Ranko Pavlovic - Jedna prica i druge price...dobio od autora

Jovic Đurđević - Kalina i morski konjic...dobio od autora

Jovo Čulić - Ruku pod ruku kroz brojeve i azbuku...dobio od autora

Dejan Aleksić - Na primjer...kupio

Igor Kolarov- CD sa nekim pricama - dobio od autora

Ivan Klajn - Recnik jezickih nedoumica...kupio :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jedan je sajam knjiga.....

Ova 4 naslova kupujem već ne znam koji put, jer ih uvek imam u rezervi kao poklone. Sve 4 knjige su odlične!!!

Marta Rivera dela Kruz "Čovek koji je izmišljao priče"

Antoaneta Mej "Žena Pontija Pilata"

Irving Stoun "Žudnja za životom"

Arijana Frenklin "Gospodarica smrti"

Deretino izdanje od 4 zbirke priča Ive Andrića povodom 50 godina Nobelove nagrade.

Najlepše besede književnika nobelovaca (sjajno štivo)

Nikolo Amaniti "Dolazim po tebe i vodim te sa sobom"

T.K.Bojl "Muzika na vodi"

Ž.E.Agvaluza "Lični čudesnik"

Miroslav Antić "Tu gde počinje nebo" (izbor Mikine poezije i slikarskih dela-savršeno izdanje!)

I naravno... Matica srpska "Pravopis srpskog jezika" :kez:

Pita me komšija.... kako od onolikog šareniša knjiga izaberem šta ću uzeti?

Nešto po preporuci prijatelja, nešto po intuiciji, nešto jer mi se dopada autor kako piše, a imam i omiljenog izdavača-sednem sa njim i on mi preporuči jer zna moj ukus!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Stiglo pre sat vremena :uzbud: Narucila za rodjendan, ali je bilo nekih komplikejshn oko posiljke pa je stiglo tek danas. Jedva sam docek'o :uzbud:

pikchr8217.jpg

Kod nas je prevedeno samo ove tri knjige, cetvrti deo je izasao na prolece, kod nas tek treba da se prevede, peti deo sledece godine, a sesti tek 2014. godine. Ako ne prezivim smak sveta, roknucu se. Ali imam ovo, ja sam odusevljena :uzbud: Htela ja to jos na Sajmu da kupim, ali sam odlucila da je ipak pametnije da se pocastim za rodjendan, da mu se jednom i obradujem za promenu :kez: A kupila sam je zato sto sam procitala preporuku. "Dostojan naslednik knjiga o Hariju Poteru i Sumrak sage". Pa kako da ne uzmem? :uzbud:

A da, a knjige su (ovde kaze trilogija, ali ja sad ne znam da li je trilogija ili nije, jer ima jos delova koji ce izaci, ne znam da li se nastavljaju):

Trilogija "Instrumenti smrti" od Kasandre Kler ("Grad kostiju", "Grad pepela" i "Grad stakla").

Izmenjeno od strane člana Starsica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Moja NS slatka mi je pre neki dan šapnula za novu knjižaru u gradu i da treba da je obiđem...

Pošto sam imala jedan rođus, odlučila sam da ''zarazim'' sa mojim omiljenim piscem drugarku, pa sam joj kupila ''Lečenje Šopenhauerom'' od Irvin Jaloma, a dok sam razgledala knjige, našla sam i novu knjigu od njega ''Zvaću policiju'' i nisam odolela, nego sam je kupila :)

Naravno, i dečaci su morali popuniti svoju biblioteku sa novim naslovom pustolovina Džeronimo Stiltona :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

vampirski-dnevnici-viii-lovci-fantom-l-d

L. DZ. Smit - "Vampirski dnevnici - Lovci - Fantom".

Osmi deo ovog serijala, tek izasao kod nas, jos dva se pisu.. Deveti u Americi izlazi za mesec dana valjda :) For d rekord, to je tinejdzerska knjizevnost, ali kad sam vec pocela da citam.. :beyond: A i rekoh vec da obozavam serijale.

Ovih dana mi stize jos 5 knjiga. Samo, sjebana mi je kamera, ne mogu da slikam nista, ovo nije isto :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 5 meseci kasnije...

Danas, šetajući po gradu, onako, bez nekog posebnog cilja,

stigoh do jedne knjižare, ali samo onako da privirim šta ima, ne da kupujem :jok:

I na jednoj polici osvanula moja omiljena, davno izgubljena i nikad prežaljena knjiga

''Koncert za 1001 bubanj'' od Mike Antića :uzbud:

Nisam mogla da odolim...

Sada je imam i ne dajem... nikome... :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas su mom Rablinu bili gostujući prodavci knjiga, pa sam iskoristila priliku da popunim kućnu biblioteku. Izbor i nije bio nešto, ali ipak sam pronašla nekoliko knjiga.

Kupila sam:

Jovan Dučić - Blago cara Radovana

Otac Tadej - Kakve su ti misli takav ti je život

Onore de Balzak - Čiča Gorio

Oskar Vajld - Slika Dorijana Greja

:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...