Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Da "spustimo" ovu ekonomiju s velikih tema međ' nas, obične građane. :)

Pratim jednu zanimljivu raspravu na drugom kutku interneta, pa me zanima kako vi gledate na ovaj odnos cene i kvaliteta kad je pružanje usluge u pitanju? Da li je drugačije kad je kupovina (prodaja) robe u pitanju?

Da li tražite nižu cenu po svaku cenu, ili ste spremni platiti više da biste dobili bolju uslugu? Da li tražite jeftiniji proizvod ili ste spremni platiti više da biste dobili kvalitetniji? Od čega ovaj izbor zavisi? U kojim slučajevima vam nije bitan kvalitet proizvoda/usluge, a u kojem je obrnuto?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom biram srednju cenu jer ona nudi prihvatljiv kvalitet. Sa nekim proizvodima, gde imam iskustva, nekad kupujem skup proizvod jer zelim da uzivam u komociji koju mi ona pruza.

Brendove ne cenim, jer kod njih je po meni 30 % visa cena od kvalitete koje nude, znaci 30% ide samo na robnu marku.

Jeftinu robu kupujem onda kada mi treba nesto za bacanje, posle kratke upotrebe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne patim od markiranih stvari i kupujem ono što mi tog trenutka legne na srce. Često idem po prodavnicama sa namerom da kupim nešto i kako to uvek biva naravno ne pronađem. Onda u neobaveznom muvanju po gradu ugledam baš ono što sam tražila...Tog momenta kupujem i ne marim za cenu. Sada kada "saberem i oduzmem" svoje kupovine uglavnom je to neka srednja cena.

Kakva plata takva i potrošnja....:beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

 U kojim slučajevima vam nije bitan kvalitet proizvoda/usluge, a u kojem je obrnuto?

 

Kvalitet mi je bitan za decu,

Tu ne pravim pitanje.

Naravno, sve ima svoje granice,

ali... dobra jakna, obuća, garderoba :uredu:

za njih to mora biti, jer su deca...

 

Ja se već uklapam u mogućnosti i granice,

ali i u svakoj kupovini imam meru i određene standarde

ispod kojih ne idem...

 

Nešto, što mi je potrebno, ali na kratak period, 

naravno da kupim jeftinije i ne tražim ne znam kakvu marku,

ali sve ostalo za decu, mene i kuću, mora postojati određen kvalitet...

 

Nisam toliko bogata da bih kupovala jeftine stvari...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...