Idi na sadržaj

Da li se sentimentalno vezujete za predmete?


Preporučene poruke

Sve cuvam, slazem i selim gde god se ja skucim

mnogo toga cuvam...

Nema sanse da bacim, sve je to deo mene

jednog dela mog zivota i ne mogu se toga odreci..

Posebno stvari za decu, od nasih narukvica iz porodilista,

pa sve one bebece stvari i njihovi crtezi...

Nekoliko najdrazih sam uramila :)

O, da... ja sam jedna od tih, sentimentalno vezanih...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, umem da se vežem za poneku stvar. To su po pravilu sitnice bez ikakve realne ili bilo kakve druge upotrebne vrednosti. Recimo, donedavno sam imao grickalicu za nokte koju mi je majka kupila kada sam krenui u Beograd u gimnaziju. Ili, još imam nožić koji mi je od klipa boš pumpe napravio otac kada sam bio drugi razred osnovne škole...

Dakle, imam emotivni odnos prema nekim stvarima, kojih i nema baš puno. Pretpostavljam da su u njima sačuvane freske nekih meni dragih vremena ili ljudi...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da.

Jednostavno, ne mogu da napisem drugaciji odgovor. Da opisujem dugacko i nasiroko. Ova tema me uvek podseti na Skvo, njen odgovor me uvek podseti koliko sam vezana za porodicu i porodicni dom. Stoji mi knedla u grlu kad god vidim naslov i kad god pozelim nesto da napisem.

Glava mi je prazna i nemam drugi odgovor osim "Da".

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

E, daaa... baš danas da mi se to desi ~ šmrC!

Jednu šolju, zelenu, sa nekim smešnim natpisom sam dobila

još daaaavnooo... kad sam došla da studiram, od moje cimerke :srce:

I ta šolja me je služila čitave 24 godine :jee:

i danas je malko kvrcnem dok sam je spuštala na sto

da sipam u nju kafu iiii...

nakon par minuta, ostane trag kafe ispod nje :ajme:

gledam i ne verujem...

ta šolja je sa mnom prošla sve ~ i sito i rešeto

i svaki put kad se čujem sa T. pohvalim joj se da šolju čuvam,

mada nema onaj smešni natpis, oprao se vremenom...

 

Jbg,

definitivno se vežem za svaku sitnicu koju imam

i teško mi pada rastanak  :unsure:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Smuco, vidi kako nam život servira te sitnice.. 

Danas sam dobila šolju za kafu.. sa natpisom ''MARSH'' 

 

I bilo mi je drago i nedrago. 

(zašto baš ja, zašto baš meni...)

Ostavila sam je na poslu... da se setim nekoga, 

ko će uskoro da bude veoma daleko... 

''Darling... nemoj toliko da laskaš sebi... ''

''Ti si stvarno nemoguća''.. 

 

Jesam... i tim se dičim... a i kako za koga sam baš takva, moguća i nemoguća   :)

 

Šolje su tu da se razbijaju.. 

Prva pomisao kada se razbije čaša, šolja... ili nešto lomljivo je..

''Ops.. biće muško... '' ili tako neka moja blesava kerefeka... 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...

Ne znam da li sam sentimentalno vezana, ali postoji jedna stvarčica, koju sam dobila za rođendan. 

Stigla je direktno u firmu. 

Tog dana sam ionako bila izubijana emocijama, jer su mi drugari priredili sjajno iznenađenje, ali kada je stigao paketić... 

Ešarpa... koja čuva moje boje (kolorite). 

I.. kada legnem da spavam, stavim je na grudi, i prodišem.. i spavam kao beba. 

Srećna. 

Moja čarobna ešarpa. Da... volim je. I čuvam je, i ona čuva mene, koliko god crazy zvučalo. :wub:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Evo  opet  potvrde  za  to.Gledam  ove  kutije  skinute  s  tavana,knjiga  o  Mohamedu  Aliju,valjda   prva  napisana,album sa  slicicama sa  Svetskog  prvenstva  u  fudbalu  1970.,LP ploce ABBE,Demisa  Rusosa ,Mise  Kovaca,Jenis Joplin,ZZ Top..ma  svasta..jedna  snezna  kugla,nju  ponovo  izvadih  i  nosim  je  u  sobu   na  moj   stocic..i  svasta  jos  sto  budi  secanja..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 9 meseci kasnije...

I tako....nije stigao da proslavi "10 rođendan".

Služio je, svaka mu čast! 

Izdržao svo moje mučenje..i pre 4 dana umro!!

Moj laptop..moja Toshibica!

Eeeeeeeeeeeeee......bio je na reanimaciji kod Pere...ali ovog puta mu nije bilo spasa.

Morala sam da kupim drugi....priznajem da mi to izbijanje para iz džepa nije bilo potrebno u ovom trenutku, ali što bi rekao moj dragi-nikad nije potrebno ali eto mora se!

Onda sam poslušala savet mog najdražeg majstora, (koji me hrabro trpi!) i nakon nekih njegovih smernica pozvala ga iz prodavnice da pitam za konačno "da-taj"!

Došao Lenovo u naš dom...ali moje srce ostalo na Toshibici... :( 

Onomad kada sam bila u SLO kod kume, naruči mi ona externi hard....stigne..kad ono samo kutija! :hhh: :hhh:

Eto...sad "srce" moje Tishibice čuvam u toj kutiji.... "Srce" je novo, menjano pre dve godine.... :hhh: (bar sam sačuvala sve vredno)

Međutim baš sam tužna! 
Navikavam se polako....priznajem oduševljavam se novom igračkom...modernijom za 10 godina...ali prva ljubav zaborava nema!!

 Bolje radi na ovom malom USB netu...brzina mu je 17 (!!!!). 

Aaaaaaaaaaaaali..-uvek ima ono ali!

Toshibica je imala tri USB ulaza. Dva na poleđini i mogla sam da utaknem i USB net i mišonju...a čak i klasik USB da odradim ono što mi treba!
Ovde?? :placko: Dva USB ulaza. tesna!! Ne može oba! :placko: 

Sad se mučim--(mislim ne mučim ali navika je čudo!) s onim tač mišem...a to tako ne voooooooooooooolim!

Već znam da ću prvom prilikom kupiti razvodnik...

Još malo ću plakati za mojom Toshibicom...ma plakaću još dugooooooooooooo...Slava mi :placko: 

Nisam samo ja emotivno vezana za moju Toshibicu ( :bek:  )

Izjavio  dragi -pitaj Peru da ga ipak popravi....nema veze koliko košta...dobar je "čitanje novina". (samo neće da priznaaaaaaaaaaaaaa da je i on emotivno vezan!) 

Trebaće mi vremena da se naviknem na Lenovo.... i kad malo bolje razmislim i nije mu neko ime! :bek: 

Ne mogu da mu tepam... :(  :hhh:

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bravo šefe, izmislio si  nadimak mom laptopu-zvaćemo ga Novica! :hhh: 

Na smanjenu tastaturu sam se već  polako navikla, sve manje grešim kod slepog kucanja.

Međutim "Iskop'o ga Bili!!" 
Novica ima 2 USB porta. Jedan se zove USB 2.  a drugi USB 3.

Kada utaknem usb net na "trojku" brzina mu je 15.7 ali ne može i miši  i net istovremeno-tesno.
Imam ja produžni za USB...ali neće da radi usb net..konatam kabel ne valja...

Danas radim sve i svašta i stalno mi se po glavi motaju razne ideje....

Obavljen posao....čekam da počnemo tradicionalni večernji Yamb..ja gledam u one  USB ulaze....jedan plavi...malo deblji (...3.) drugi žućkast i tanji... (...2.)... :cesces: 

Ako je moj kabel stari...onda sigurno nije "trojka"....i tako ja zamenim mesta mišu i USB kabelu .....utaknem net i ono prodaradi!! 
Aaaaaaaali...(naravno uvek ima ono ali) sad je brzina samo 7!!

Neeeeeeeeeeeema vezeeeeeeeeee!! 
Samo kad ja mogu da korisitim moj klasični miš!
I tako...navike su čudo..ali vreme je da menjamo navike  :hhh: 

Sve u svemu nije loš ovaj Novica :hhh: 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

USB 2.0 (taj tvoj "žućkasti, tanji") može da gura i preko 100, nešto drugo tu nije do kraja ok... :ces: 

​Šefeeeeeeeeee ne preteruj! Ti da "baba radi kao devojka" :hhh: 

Kada sam pre 3 (!!!) godine uzela net paket, taj USB net je imao brzinu 5. Sada je brzina povećana na 20. To je sjajno za ovo malo čudo, ali sada je već sam usb stik stari...valjalo bi kada istekne ugovor ugasiti i uzeti novi paket a onda sa njim ide i novi, moderniji stik. 
Madaaaaaaa i sam produžni je prilično dugačak i  (takođe) star...

Takoooooooooo da će rešimo trenutni problemčić čim se vrnem u grad. :fijuk:  

Sve u svemu za toliko malo koliko ga ja koristim ovde u vikendici, meni je  i ovo sasvim dobro, pogotovo od kako sam privremeno rešila problemčić... :kez: 

Videla sam da MTS ima sada onaj wi-fi ruter  "za poneti"..ali je mesečna pretplata 990 din. Šta će mi? Za jedan godišnji i 4 vikenda mesečno...a kada dođe zima desi se da po tri meseca ne dolazim ovde. Da plaćam te mesece po 1000 din? - nepotrebno!

Sasvim je odgovarajuća cena od 499 din mesečno. :fijuk: 

Na posao da ga nosim-ne vredi nemam službeni laptop. Imam samo  desktop, koji je posle godinu dana, tačnije u četvrtak, odnet na instalaciju licencnog softvera. On u sebi nema (bar mislim da nema) mogućnost wifi konekcije...a da budem iskrena i ne treba mi tamo net, tako da ću ja da hajčim ovo malo čudo :hhh:  Osim toga sad je sve lako kada radi i mišonja i usb net! :dance: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I tako danas ja jurcam po NS....dahćem od paklene vrućine, ali žurim da što pre obavim i da se vratim u moju lepu 'ladovinu....kad zovem moj omiljeni majtor. 
Kaže čovek: i pored svog truda i dobre volje, Toshibici nema spasa. Zatvorili smo je i ...to je to...

Ja odćutim ("minutu") i kažem sva ozbiljna "Nek joj je večna slava! Amin"

Nije mogao do vazduha da dođe čovek koliko se smejao...  :roll::beyond: 

Naravno ja sam obišla prodavnice za dodatke za latopove...

Razvodnik za usb ali 3.0 košta ni manje ni više nego 2460 novaca!!!
Ne voLemo ga!!! Daj ti meni razdelinik 2.0 za 490 dindži pa da ja idem dalje!! 

Sve sam lepo spakovala i sad sve radi!! 

Ojhaaaaaa :dance: ali srce i dalje pati za Toshibicom...evo i sveća gori na stolu :hhh: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

 Što se tiče sentimentalne vrednosti vezane za ljude iz moje prošlosti, ni tih predmeta uglavnom više nema, pa mi preostaje da ih se sećam u ograničenom prostoru ljudskog mozga. Tu im je i mesto. Nema tog predmeta koji bi zamenio sećanje na sve ono što smo zajedno prošli.

​Sad imam predmete. Poneo sam njenu limenu kutijicu za bonbone. Uvek je stajala na stolu i svi posetioci su znali da u njoj uvek ima mentol bonbona kojima mogu uvek slobodno da se posluže. Imali smo običaj da pred spavanje uključimo da gledamo poneku epizodu serije koju bih ja skinuo s nata i uvek smo tu ceremoniju gledanja počinjali po jednim mentol bonbonom iz kutijice. Doneo sam je, napunio tim istim bonbonima i svaki dan nastavljam našu malu tradiciju. Poneo sam i njenu plastičnu čašu za vodu koja je uvek stajala uz uzglavlje. Napunio sam je vodom. Poneo sam i omiljeno ćebe i krpu koju smo uvek stavljali na sto za vreme ručka. I njene plišane figure i još kojekakve sitnice. Ta iznenadna sentimentalnost će me sigurno jednom proći, ali za sad mi daje privid da je sve u redu, da se ništa nije promenilo. A promenilo se sve.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 godina kasnije...

U principu, a koliko sam i pročitala svoje ranije postove, nisam preterano vezana za predmete. Osim jednog. 
Beše to prošlo leto, sinak je počeo da radi u ozbiljnoj firmi.  Moje strepnje zbog Kovida.. prevoza.. jer ovde je rizik prečaziti ulicu, a kamoli preko nadvožnjaka ići na posao. 
Malac je odlučio da radi, bez ikakvog nagovora, pritiska. Moje (naše je bilo da ga podržimo). 
I bi u mojoj glavi ''ne dao ti Bog ono što ti majka misli..'' ali nekako se to ishendlovalo. 
Prva plata... evo sada se ježim.. dok pišem.. 
Dolazi kući ponosan.. ''Majko, ti meni uvek daješ novac.. ovo je za tebe''.. 
Ne znam da li sam uspela da zaustavim suze, one radosne.. i da li uopšte da prihvatim tu svotu.. ili ne, a da ga ne uvredim. Prihvatim. 
Posle par sati, kaže, odoh po masku za mob.. ova je požutela. I meni klikne :) 
''Evo ti novac, koji si mi dao, kupi mi futrolu za mobilni - ono što bude preko iznosa - vraćam''. 
I dobih najlepšu futrolu na svetu, najdragoceniju.. toliko dragocenu, da sam sve bliže odluci da ove godine ne menjam mob, jer mi i ovaj radi posao, a pitanje je da li bi baš ova futrola, odgovarala nekom novom mobu.. 
To su momenti, za koje se živi.. prva plata, onog, ko te je učinio kvalitetnijom osobom, onog, sa kojim imaš odnos, kakav imaš.. i gest - pažnja. 
Aman.. ma ima nade za ovaj svet, ne mislim samo na svoje dete, koje pratim i budna i nebudna... već na našu.. ''forumsku decu''.. naslednike.. :srce: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Uhh... i dalje sam vezana, gomilom stvari za moj grad... mnogi mi kažu da sam sentimentalna luda, što i dalje držim stan u netaknutom stanju, ali ja ne mogu protiv toga...

Na ulazu stoji i dalje jakna moje majke i njene cipele, tako da kad uđem u stan, imam osećaj da će za koji minut i ona zadihana otvoriti vrata...

I onaj karakterističan miris, koji svaki dom ima. Ovaj, sada moj stan, ima i dalje miris mog detinjstva...

Ne mogu protiv sebe i svojih osećanja. Pa, nazovite to kako hoćete,  ali te sitnice čuvaju mi uspomenu na one kojih više nema :(

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...