Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Sa visokim ciljem popravljanjem ljudskih odnosa na internetu, Google je pokrenuo svoju društvenu mrežu - Google +.

"Jedna od osnovih ljudskih potreba je potreba sa povezicvanjem sa drugim ljudima. Danas, ljudi se sve više povezuju onlajn. Ipak, suptilnost i suština interakcija u realnom svetu gube se u rigidnosti naših onlajn alata.

U suštinskom, ljudskom smislu, onlajn deljenje je čudno. Čak ne funkcioniše dobro. Mi želimo da ga popravimo", navodi se u saopštenju.

Problem današnjeg povezivanja na internetu je to što prijateljstva pretvara u brzu hranu - sve uvija u isti omot. U realnom životu, različite stvari želimo da podelimo sa naši prijateljima, rođacima, kolegama, kažu iz ove kompanije.

Zbog toga, Google omogućava stvaranje krugova prijatelja, a u zavisnosti od toga u kom se krugu vaši kontakti nalaze sa njima delite različite informacije.

Novi servis Google + za sada je u fazi testiranja i možete mu se priključiti samo ukoliko imate pozivnicu, ali iz Google obećavaju da će uskoro biti dostupan svima.

U okviru svoje društvene mreže, Google je inkorporirao i nove alate - Sparks, onlajn endžin za deljenje, za koji iz Googlea kažu da je potrebno samo dodati svoje interesovanje i uvek ćete imati šta da čitate, gledate ili podelite sa određenim krugom ljudi, dok video chat sa više ljudi omogućava alatka Hangouts.

Kako bi mobilno iskustvo na ovoj mreži učinio što boljim, jer su telefoni "savršeni za deljenje", Google je ugradio Instant Upload, koji omoguvaća deljenje fotografija i video snimaka, Huddle, koji pruža mogućnost slanja grupnih poruka

Imajući u vidu da se najveće zamerke koje idu na račun najveće društvene mreže, Facebooka, tiču privatnosti i činjenice da je podrazumevano deljenje svih informacija sa svim kontaktima, Google bi mogao da uskoči na njegovo mesto nudeći bolje rešenje.

Google + dostupan je na adresama google.com/+ i plus.google.com i putem Android Marketa.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Već sam slušala o ovome..i već mi se sviđa. Ustvari sviđa mi se samo ta ideja da možeš biti u grupi sa tebi najbližim ljudima, sa kojima se viđaš, i dijeliti slike, statuse i slično, bez da očekuješ da neko vreba, kopira, pokazuje drugima. Ok, može se to i na fejsu, ali zahtjeva mnogo više rada oko zaključavanja slika, statusa i svega. Onda se nameće i pitanje "zašto prihvataš nekoga na fejs ako ne želiš da ti vidi neke stvari?"...paaa..radi se tu recimo o rodbini koju htio ne htio, neke pripadnike moraš da prihvatiš. :dry: Ako zaključaš profil pojedincima, doći će do njih da ovima nije zaključano....belaj.

Tu je x komšija, izgubljenih školskih trenutno jako vjerski nastrojenih...etc.

Pa forumska prijateljstva...tu se takođe vrti jedna interna priča, pa ne moraju svi ni to da čitaju.

Elem, dobro će doći, ako ljudi poslije fejsa budu imali živaca da se povezuju sa nečim novim. :neznam:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo, dobio pozivnicu od nepoznate mi Tijane i malo se igram... deluje mi prejednostavno za početak, ali interesantno je malo se upoznavati sa novom mrežom. Ako neko hoće pozivnicu, pod uslovom da ovo nije konačno otvoreno za javnost, neka se javi na pp sa gmail adresom. I pod uslovom da provalim kako da je pošaljem. :hahaha:

Edit: provalio.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Za razliku od Facebooka koji najavi promene, pa ih ne vidimo ni dva meseca kasnije, Google+ uvede promene bez ikakvog obaveštenja. :lol:

Ja sam juče dobio interesantan novi dizajn stranice, koji mi se jako sviđa. Možda me natera da na Google+ provodim malo više vremena. U pitanju je "responsive" dizajn poput onog sa naše naslovne strane, gde se sadržaj raspoređuje u jednoj, dve, odnosno tri kolone u zavisnosti od širine ekrana.

Oni koji ne vole promene već kukaju kako je dizajn zbunjujući, ali meni savršeno odgovara.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...