Idi na sadržaj

„Zajednički poduhvat“


Preporučene poruke

Zajednička pokazna vežba vojske i policije

7205d4e1.jpg

Припадници Војске Србије и Министарства унутрашњих послова извешће 28. јуна у Нишу вежбу „Заједнички подухват“, најавио је данас начелник Управе за оперативне послове Генералштаба Војске Србије генерал-мајор Драган Колунџија.

На вежби, која ће бити изведена у касарни „Књаз Михаило“ у Нишу, учествоваће више од 600 припадника војске и полиције, рекао је Колунџија и позвао грађане да присуствују вежби.

Према његовим речцима, уз припаднике Специјалне бригаде, Треће бригаде Копнене војске, Гарде Војске Србије и 98. и 204. ваздухопловне бригаде на вежби ће учествовати и припадници 250. ракетне бригаде за противваздухопловна дејства.

Он је навео и да ће Војска Србије ангажовати и припаднике Бригаде везе, Центра за обуку логистике, батаљона војне полиције специјалне намене „Кобре“ и 246. батаљона АБХО.

„МУП ће ангажовати припаднике Сектора за ванредне ситуације, Жандармерије, полицијске бригаде Београда, саобраћајне полиције, противтерористичке јединице, Специјалне антитерористичке јединице, као и хеликоптерске и коњичке јединице“, рекао је Колунџија.

За грађане биће приређен и техничко-тактички збор наоружања и војне опреме, а грађани ће моћи да виде и тенк М-84,самоходне хаубице, вишецевне бацаче ракета, војне и полицијске хеликоптере, као и беспилотне летилице орбитер.

Међу изложеним наоружањем и војном опремом биће и ракетни системи куб, возила и наоружање специјалних јединица, средстава логистике, као и возила и опреме МУП-а и војне полиције.

За грађане Ниша, истога дана са почетком у 18 сати, биће приређен и променадни дефиле, који почиње код Стамбол капије нишке тврђаве.

Izvedena je.

Bilo je fantastično. Niš je bio na nogama u kasarni "Pantelej".. prekrštenoj u "Knjaz Mihailo".

Videli smo:

pripadnike Specijalne brigade,

Treću brigadu Kopnene vojske,

Gardu Vojske Srbije

98. i 204. vazduhoplovnu brigadu

pripadnikr 250. raketne brigade za protivvazduhoplovna dejstva

pripadnike Brigade veze,

pripadnike Centra za obuku logistike,

bataljon vojne policije specijalne namene „Kobre”

246. bataljon Atomsko -biološko- hemijske -zaštite

MUP

pripadnike Sektora za vanredne situacije,

Žandarmeriju,

policijsku brigadu Beograda,

saobraćajnu policiju,

protivterorističke jedinice,

Specijalne antiterorističke jedinice,

helikopterske

konjičke jedinice

tenk M-84,

samohodne haubice,

višecevne bacače raketa,

vojne i policijske helikoptere,

bespilotne letilice „orbiter”.

raketni sistemi „kub”,

vozila i naoružanje specijalnih jedinica,

sredstava logistike,

vozila i naoružanje specijalnih jedinica MUP-a i vojne policije

i dve 29ke :uzbud: u brišućem letu

___________________________

U sklopu Vidovdanskih svečanosti kod Stambol kapije u 18.00 sati biće priređen promenadni defile konjičke jedinice policije.

kao i vojnog i policijskog orkestra (booorreddd)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovog desno bih radije da ne pominjem.. al moram :neznam: posao reportera je zaebaT

8251586f.jpg

Juče su u Domu vojske u Nišu, mini Star Dragan Šuta Novac i patrijarh Irinej potpisali

„Sporazum o vršenju verske službe u vojsci sa Srpskom pravoslavnom crkvom“

i tim sporazumom uredili međusobne odnose Ministarstva odbrane i SPC.

(mslm.. nisam ja pravi reporter, i ne moram k'o ovi plaćeni reporteri da se ikom ulizujem, već ću i da prozborim koju... svoju.)

Dakle jbt.. nije mi više jasno šta tu ima da se uređuje.. aman.. kao da je u pitanju sudar dva sveta, kao da su s'različitih planeta.

Nekad se znalo ko šta gde i kako.. ova jbna demokratija što god je pipnula, sve je pretvorila u nekakav bućkuriš,

s'okusom splačine.

Po kasarnama šetaju popovi,

po crkvama stražare vojni policajci

na svim funcijama najveći lopovi

na rečima lavovi a u dušama ribitze i zAjci

sad bi ovde lepo leg'o finish stih sa rečcom majci .. u smislu, kako im svimanjima šaljem majci pozdrave.. al' neću.

prećutiću taj sTih.

Ajmo mi na samu vežbu.. da se ne nerviram s'ovim perifericima

Vežba je bila divna.

I posle deset godina odsustvovanja iz Army.. uspela je da mi pokrene ponos.

Ponos nevezan za budale koje nam državu vode

ponos na pojedinca.. vojnika.. starešinu..

na njihovu obučenost

na njihov entuzijazam

ponos na "moju" Srbiju

koji i pored svih knedli koje u grlu nosim uspeva da opstane.. da postoji

i da uspravno stoji.

I stoji mi juče tako ponos.. sam od sebe.. i gleda.

- u nastavku ćemo videti šta je ponos gled'o... -

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hepening je otpočeo naletima i "pesmom" ovakve dve gvozdene bebice

fcfdde44.jpg

Lovački avion "Mig 29"

Mig's lyrics

1ffaa618.jpg

f84d013c.jpg

5f2942c1.jpg

50052cd1.jpg

8de9635d.jpg

deebadd8.jpg

9e826930.jpg

2e34fdcc.jpg

a3ffa532.jpg

ovi jurišni avioni su svakako bili kraljevi, ne samo neba i ne samo tih pet minuta toga dana, ali su posebnu pažnju,

i neki posebni.. čudni strah izazvali dok su u brišućem letu izbacivali "svetleće mamce".

f7893428.jpg

Dok sam ih gledala suze su mi polazile.. i glas mi je podrhtavao

od siline tog adrenalinskog talasa kojim su nas zapljusnuli.

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
×
×
  • Create New...