Idi na sadržaj

Kako se rešiti zelene trave doma mog?


Preporučene poruke

Zna neko kako se (osim otkidanja noktiju na prstima čupajući istu) rešiti trave koja izrasta između betonskih ploča u dvorištu? Postoji li neko dokazano efikasno hemijsko sredstvo koje bi se moglo upotrebiti, a da trajno ne zagadim zemljište van te uske površine? Izludeću čupajući tu dosadu svaki čas...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"Total" tečnost.

Nju prskaš prskalicom samo po biljci. Ona deluje preko lista i biljka mora biti velika inače...džaba prskao. Ima da se kupi u poljoapotekama. Razredi se sa vodom. Na pakovanju piše razmera. Mi smo tako uništavali korov koja je izrastao na putu prema vikendici. Neće uspeti iz prve i moraćeš ponoviti nekoliko puta, ali prskaš biljku i ona preko lista ugine.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zna neko kako se (osim otkidanja noktiju na prstima čupajući istu) rešiti trave koja izrasta između betonskih ploča u dvorištu? Postoji li neko dokazano efikasno hemijsko sredstvo koje bi se moglo upotrebiti, a da trajno ne zagadim zemljište van te uske površine? Izludeću čupajući tu dosadu svaki čas...

Sad bez zezanja, kupiš Total u bilo kojoj poljoprivrednoj apoteci, malo pakovanje ti je oko 200 dindži i ide na prskalicu od 10 litara, ja mislim, pitaj tamo. Ima da poubijaš sve što se miče između betona. Inače, koristi se za jesenje prskanje strnjike. :poljoprivrednik:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovako:

1. spaliti ga bacacem plamena (onim sto se skidaju boje sa starih prozora) ili elektricnom verzijom iste. Ako je korov jak, treba malo veca vataza, inace sam ovu metodu primenjivao.

2. jeftina elektricna kosa (20 EUR) na sajlu, odlican je upravo za ovu vrstu posla

3. hormonski preparat (nazovimo herbicid) koji unistava izrasle biljke i kazu da nije opasan/ko jos veruje u to?/. obzirom da imamo ogromno dvoriste sa pola metara treve, godisnje jednom ga koristimo (ma ne vredi kositi, jedino da imamo onu kosilicu u koju se seda i vozika se.)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

postoji jos jedna metoda:

4. vrela voda, unistava i semenje trave

Moja neka tetka je uvek vrelom vodom polivala deo baste pre sadjenja persuna. Navodno ima efekata.

Koja su od ponudjena resenja ekonomicnija, zavisi od slucaja do slucaja.

Ime efekta, sto toplija, cak ako te ne mrzi stavi u sto vecu posudu i pusti da provri, i tako radi jedno par dana i niti ces zagaditi zemljiste niti ces pocupati nokte :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Postoji fina stvar za to, ko neki ''otrov'' za travu,

pazi samo da te ne zaHebu i prodaju ti pogresnu stvar.

Tako nasa mama otisla, kupila, uradila.. a drugi dan pola

trave zelene, pola zute - izgorila, ode pitat, sta, kako, zasto,

veli covjek.. nisam Vas dobro razumio.. :stid2:

Izgledalo je ko da su nas posjetili vanzemaljci i ostavili trag.. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rešeno Glifosav-om. Biljke se nakon par dana potpuno osušile, samo sam ih ostrugao sa betona. Za sad ni ne rastu ponovo, tek poneka.

Isto to sam uradila po šljunkovitom prilazu do kuće.

Neću više da je kosim-nema sile! :hhh:

Drugi dan je požutela, što bi rekli "izgorela".

Sad samo treba to trimerom ošišati i ponoviti još jednom.

Sačekaću da prestane ova kišurina da pada. Mora biti bar 3-4 dana bez kiše.

Ne da sam je ubila, nego svaka mi čast! :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...