Idi na sadržaj

Zivotinje koje vas plase


Preporučene poruke

Od kojih se zivotinja plasite? I zasto?

Kao mala najvise sam se plasila misheva, izmedju ostalih zivotinjica.

Danas dok je izmedju mene i zivotinje koja je opasna i veeelika, pristojna udaljenost ili mozda elektricna zica - :lol: sve je OK. Ne bojim se.

Inace strah me od velikih paukova, zmija otrovnica i skorpija.

O ajkulama necu da pricam - ne idem ja u duboko kad se kupam. Sto je sigurno, sigurno je :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim... mislim.... i nešto ne uspevam da se setim ni jedne životinje koja me zapravo plaši.

Možda recimo zmija...ali ne u toliko meri da je ne bi klepila nečim po glavi.

U mladosti (prošli vek) bila sam izviđač 12 godina. Noćila u šumi, što sama (po razno raznim zadacima) što u društvu. Navikla sam nekako na životinje i njihovo prisustvo. Nikada nisam imala ni jedno loše iskustvo i verovatno zato ih se ne bojim.

Sećam se, Makedonija, nas četiri u idemo kroz šumu, zastanemo da se nešto dogovorimo a zmija mi pređe preko noge. Šok...pa smeh mojih drugarica zbog napravljene face.

Pre tri godine sam imala miša u stanu. Ustvari nekoliko njih. Vijali se miš i ja po stanu-ja pob(i)jedila!! :lol:

Naravno, ovo ne znači da sam neustrašiva. Da se neću povući instiktivno korak nazad ukoliko naiđem na zmiju...:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Kako je moguće da nisam pisao ovde? :ces:

Kao dete sam imao paničan strah od paukova, koji je nekim čudom sam od sebe ispario. Sad nemam baš nikakvih problema s njima. Šta znam, nema životinje koje se baš izrazito plašim. Zmije me iz nekog razloga nikad nisu plašile, prosto uopšte ne osećam strah kad ih vidim. Jezu u meni pre izazivaju sitne životinjice poput bubašvaba i sličnih... ne volim ta sitna oklopljena stvorenja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ne plasim se zivotinja na kopnu, iako postoje one koje ne bih volela da vidim (gmizavci) zbog svog ljigavog izgleda.

Ali, plasim se onih sto vrebaju iz vode, konkretno ajkule. Na moru, kad god sam plivala, imala sam neki neprijatan osecaj da ce me zgrabiti iz dubine, tako da nikada nisam odmicala daleko od obale.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • 6 meseci kasnije...

Ne racunam zivotinje koje verovatno nikad u zivotu necu videti, tako da, nemam problema sa ajkulama posto mi buljson takvog mora nece osetiti.. Tigrovi, lavovi i ostale velike macke vide veliku sniclu umesto mog ultramegagiga zgodnog tela bi mi se jako obradovali, a verovatno i ja njima, dok ne shvatim da oni u meni vide rucak a ja u njima dalekog predaka mog Kerofiksa.. Medjedi! Medjedi bi bili divna zabava za kondiciju sve dok me jedan ne bi opamprchio sapom i ja rekla dovidjenja svetu, verovatno ne bih morala da se pravim da sam mrtva, taj deo posla bi bio obavljen.. Sta znam, od tih divijih zivuljki bi me verovatno svaka prestravila da se nadjem u toj situaciji gde mogu da me ozlede, a posto se to nece nikad desiti, pusi ga divljino, ne plasim te se :srednji:

Od lokalnih.. :kez: Paukovi :usr'osamseodstraha: Dobijem mini epi napad kad vidim kako pomera nozice. Uzas. Ne znam kako da opisem kolicinu straha. Ne ubijam ih uvek, osim kad mi prete (to znaci da se pomeraju iz jednog ugla u drugi, postoje, disu, gledaju me pravo u oci itakoto) i osim kad su veliki, male uglavnom ne diram koliko god da su mi blizu (osim ako seta negde jako blizu mene i na nisanu mi je).

Dalje, zivina. Mene petlovi podsecaju na pakao :beyond: Kao malu me je petao kljucnuo u guzicu i vijala me je guska bez glave. You get the point. Sve sto ima kljun i nije divljac (ili kljunar ili leti) od mene moze da dobije samo pogled koji kazuje da sam se olaksala od straha. Zivino, m'rs.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Ja se mnogo plasim zveri

kad ih vidim sav se jezim

stegne mi se srce samo

i od straha oma bezim....

Al od svih tih strasnih zveri

sto u meni jezu budi

ne plasim se zivotinja

ja se plasim zveri ljudi...

Bilo koja zivotinja

napasce te ako mora

ali zloba u ljudima

od takvih je zveri gora...

Zato susrest sa zverima

nije neka bas trauma

mene plasi ono drugo

pomracenje ljudskog uma...

By B:(

Inace ne plasim se ali su mi gadne zmije.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...