Idi na sadržaj

Vojvođani odakle ste?


Ja sam iz  

31 glasova

  1. 1. Ja sam iz

    • Banata
      7
    • Srema
      7
    • Bačke
      14


Preporučene poruke

  • 1 mesec kasnije...
  • 2 meseci kasnije...
  • 7 meseci kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Devedesetih kad je odjednom postalo moderno biti "odavde" (možda je bilo i pre, al nisam primetila) sam sticajem okolnosti bila u situaciji da me pitaj odakle sam, pa ja kažem - iz Novog Sada, a oni opet pitaju - baš, baš iz Novog Sada, a ja kažem - pa rođena sam tu, a oni mi odgovore - to je baš lepo :huh: Nakon čega se ja nađem u nezgodnoj situaciji, jer čim sam dobila komentar na kraju da je nešto lepo... oho, odma bi toga još :) A, čega... Nikad mi nije bilo jasno šta to znači - odakle si.

Da li se gleda gde si se rodio, gde živiš ili odakle su ti roditelji, ili koje si nacionalno - teritorijalne pripadnosti ili...

I onda se sećam da sam se jednom prilikom preispitivala, onako sama sa sobom, šta bih ja rekla, po svom osećaju na to. Najšire što sam mogla doseći po bilo kom osnovu je bilo da sam iz Vojvodine - a sada bih rekla - ravnice :) Ali, pošto nikad nisam živela u nekom drugom podneblju, otkud znam, možda bih se i tamo našla :D

Uglavnom, i dan danas, kada me neko u Novom Sadu, Vojvodini, Srbiji, pa čak i zemljama bivše Jugoslavije, pita - odakle si, kažem i dalje - iz Novog Sada, a retko se desi da me to pita neko u nekoj zemlji van ovih prostora, onda odgovorim - iz Srbije ili već kako nam se država u tom momentu zvala.

Izmenjeno od strane člana Klo
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...