Idi na sadržaj

Hvalisanje novim hardverom - računarom


Preporučene poruke

Ovo je tema za hvalisanje (kurčenje) novim računarima i novim komponentama. :kez: Kupili ste nešto, imate snažnu potrebu da se pohvalite time, na pravom ste mestu!

Ja inače nisam kupio Bog zna šta, ( :lol: ) ali sam srećan ko kuče u liftu, ubacio sam novi HDD od 500GB što mi je posle ovoga od 120 kao prelazak iz garosnjere u trosobnu gajbu :kez: Mališa je na izdisaju, pa sam morao da ubacim novi i veći disk.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

E vidiš u tom zecu grmi ono što mene kopka. Razmišljao sam da iscimam nekoga za kalibraciju ali me strašno kopka što nisam uspeo da dobijem ono što mi treba sa podešavanjima na oko. Brightnes mi je prejak koliko god da ga smanjujem, plus prikaz boja mi je onako mlje... nadžidžam ja nekako gamu, brajtnes i kontrast ali mi je i dalje sve previše svetlo. Fali tamnih tonova a ručna podešavanja na monitoru su do mojega. Koliko je do grafičke? Na CRT je prikaz bio do jaja sa podešavanjima na oko, međutim sa LED skroz nova priča. Da l' ovo što imam u kompu uopšte može da isprati LG 22EN33? Nije mi žao da radim kalibraciju i već sam hteo da cimam nekoga sa spajderom, ali da nije malo više do grafičke? :ces:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 meseci kasnije...

E, ja cu da se pohvalim da imam novu Nokiju, Lumia 620, sa Windows 8 operativnim sistemom.

Odlican telefoncic, Windows mu je stabilan, sistem je brz.

Mane nema!

(vraga nema, em, neke aplikacije ne podrzavaju Windows 8, em ne mogu muziku, slike i ringtonove da ekschendzujem izmedju telefona i notbuka, jer Windows 8 ne zeli da razmenjuje podatke sa Windows XP, osim ako instaliram Media plejer 10 na XP, sto mi Majkrosoft ne da, obzirom da mu je sumnjiv moj XP certifikat.)

Ne znam da li da se :hahaha: ili :( .

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

Pre pola sata je stigao, no još ga meračim pogledom. Odoh sada na ručak, pa ću posle podne, natenane da ga pripaljujem.

- GIGABYTE GA-H97M-D3H rev.1.1
- INTEL Core i5-4460 4-Core 3.2GHz (3.4GHz) Box
- KINGSTON DIMM DDR3 8GB 1600MHz HX316C10FB/8 HyperX Fury Black
- KINGSTON 240GB 2.5" SATA III SHFS37A/240G HyperX FURY
- WD 1TB 3.5" SATA III 64MB IntelliPower (Promenljiv broj obrtaja) WD10EZRX Green
- JAVTEC C-9802 microATX kućište - 350W

:uzbud::uzbud: :uzbud:

Naravno, daleko je ovo od neke gejmerske aždaje, ali meni i ne treba za sigranje, no sigurna platforma koju ću voziti najmanje 3, 4, 5 gdina. Naravno, mislio sam i na mogućnost nadogradnje ako zatreba, grafičkom karticom, ako se pokaže da mi procesorska grafika ne zadovoljava vršljanje na dva monitora. A koliko sutra ču da stavim PCI Ekspres serijsi kontroler, jer mnogo različitih uređaja svakodnevno bockam na računar, pa da slučajno ne spržim ploču preko serijskog porta.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sam da se pohvalim. 


Od pritiska na dugme do desktopa Win10, treba mu 11 sekundi!!! Od toga je 6 sekundi potrošeno na BIOS. :D
No, ono što mene još više raduje je što mu za gašenje, doduše bez gomile programa i pendžera, već samo goli sistem treba samo dve (2!!!) sekunde!  :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...