Idi na sadržaj

Dokle će ovaj narod da ćuti i trpi?!


Preporučene poruke

Cene rastu, plate stoje. Životni standard sve gori i gori. Vlast obeća radna mesta a dobijemo otkaze i zatvaranje preduzeća. Vlast obeća neke silne pare od akcija a pare odoše Bog te pitaj gde. Dobili smo viznu liberalizaciju, nekome to verujem znači, ali koji procenat građana je u pitanju?

Šta je sa životnim pitanjima? Inflacija, recesija? I kako da putujemo (jedino u jednom pravcu). Vlastodršci nam govore o nedovoljnom broju visokoobrazovanih, a ljudi sa fakultetom sede bez posla. Govore o tehnokratiji a posao se dobije po rodbinsko-partjskoj liniji i to više nije nikakva tajna.

Vlast baca pare na satelite, vakcine, mrcine koje prebijaju po belom svetu a posle građani plaćaju njihove svinjarije. Dižu sebi plate, a građanima stoje već godinama iako su cene otišle ooooohoho. Pričaju o suzbijanju monopola pa idu na koktel kada najveći monopolista otvara svoj šoping mol. Sve je postalo toliko očigledno i bezobrazno da se više i ne zataškava. A narod ćuti i trpi...

Mogao bih do sutra da nabrajam i da ne pobrojim sve primere hoštapleraja, baronije i bezobrazluka ove vladajuće garniture. Da i ovi što nisu na vlasti nisu ništa bolji, ali kada će neko konačno da odgovara u Srbiji za svinjariju za koju je odgovoran? I dokle će ovaj narod da ćuti i da trpi svako biiip koje mu se baci na glavu?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prvo da se odmah izjasnim, da ja sa politikom nemam puno veze, al' evo da iskreno kažem o ovome :)

Naš narod je oduvek bio najizdržljiviji narod... seti se samo i svih onih inflacija, nestašica, tačkica i bonova, parnih i neparnih dana, nestanka struje na 8 sati u komadu, smrzavanja, silnih nula na bezvrednim novčanicama...i sve smo to nekako izdržali i nastavili dalje, sada se samo sa osmehom sećamo tih stvari...

Danas su neke druge stvari izbile na površinu... nemoral, laži i spletke, kriminal i korupcija na svakom koraku, besparica, otkazi i šta ti ja znam još čega nema... jednostavno, davno sam 'digla ruke' od nerviranja i nervoze zbog toga. :beyond:

Jedino bi mi bilo žao da se ne promeni nešto na bolje dok moji dečaci ne porastu u odrasle, samostalne, zrele ljude... htela bih da imaju situiran, miran život, sa ispunjenim snovima i željama, da budu srećni i zadovoljni... Mada mislim, iz ove perspektive, da će to biti teško... i za dalju budućnost, a ne za njih...:dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Narod je istrosen u svakom pogledu..i finansijski i emotivno..i moralno i rodoljubivo..i jako je zaplasen, do koske..

I svi se pitaju dokle cemo da cutimo, busaju se u grudi, ali kad treba, niko ne progovara..podviju rep i uvuku se u misju rupu..

Zivim tu gde zivim, nisam otisla..i drzim se one - U se i svoje kljuse..sebicno gledam samo sebe i svoju porodicu, a drzavu fermam taman onoliko koliko ona mene ferma..sto bi rekli moji Makedonci, ič..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prvo da se odmah izjasnim, da ja sa politikom nemam puno veze, al' evo da iskreno kažem o ovome :)

Naš narod je oduvek bio najizdržljiviji narod... seti se samo i svih onih inflacija, nestašica, tačkica i bonova, parnih i neparnih dana, nestanka struje na 8 sati u komadu, smrzavanja, silnih nula na bezvrednim novčanicama...i sve smo to nekako izdržali i nastavili dalje, sada se samo sa osmehom sećamo tih stvari...

Danas su neke druge stvari izbile na površinu... nemoral, laži i spletke, kriminal i korupcija na svakom koraku, besparica, otkazi i šta ti ja znam još čega nema...

Smucalice, jeste bilo je i sankcija i ratova i uvek važi ona 'uvek ima gore' ali što već jednom narod ne krene da ide na ono bolje umesto što se zadovoljavamo sadašnjim stanjem stvari ma koliko se nama svima ono ne dopada? Ja mislim da smo već platili dobru cenu za sve biiip iz prošlosti i da je vreme da ovaj narod počne normalnije da živi. Možda nekoga zadovoljava ovaj robovlasnički kapitalizam i formula hleba i igara, mene ne. Sadašnji sistem mi nikako ne odgovara.

jednostavno, davno sam 'digla ruke' od nerviranja i nervoze zbog toga. :beyond:

A kako onda očekuješ ovo?

Jedino bi mi bilo žao da se ne promeni nešto na bolje dok moji dečaci ne porastu u odrasle, samostalne, zrele ljude...

Hm? :) Svi se slažemo, svi bi nešto da menjamo i svi sedimo kod kuće i ne radimo ništa.

Narod je istrosen u svakom pogledu..i finansijski i emotivno..i moralno i rodoljubivo..i jako je zaplasen, do koske..

I svi se pitaju dokle cemo da cutimo, busaju se u grudi, ali kad treba, niko ne progovara..podviju rep i uvuku se u misju rupu..

E ovo je po meni suština. Neopisiv strah koji je narodu usađen i defetizam koji je zahvatio čitav narod. Svi ćemo se busati i onda će pred zgradu Vlade Srbije otići taman onliko ljudi da ih strpaju u jednu maricu. Ali ni to nije slučajno, jer se ovakva svest ljudima nije kreirala preko noći. Najradije bih i sam digao ruke od sveka, otišao u 3pm ali je dosta kasno u mom slučaju (nema veze sa godinama starosti). Jeste da vlada medijski mrak i da je 90% naroda sa ularom na glavi, ali da li je moguće da se svest ovoga naroda ne može promeniti i da smo postali tolike kukavice za samo deset godina?!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jeste da vlada medijski mrak i da je 90% naroda sa ularom na glavi, ali da li je moguće da se svest ovoga naroda ne može promeniti i da smo postali tolike kukavice za samo deset godina?!

A mnogi tvrde kako smo mi najhrabriji, najizdrzljiviji, najnesalomiviji narod..iskrena da budem, meni je muka od toga..od kako znam za sebe, ja tu hrabrost ne videh, a da li je uopste postojala nekih tamo davnih dana, ne znam jer nisam bila rodjena..ili je sve to ipak samo mit..ili zavaravanje i mazanje ociju..

Svest bi se promenila kada bi zaista bili onaj hrabri, nesalomivi narod iz gore pomenutog mita..a mozda je problem u tome sto svest vise ne postoji, zakrzljala je..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hm? :) Svi se slažemo, svi bi nešto da menjamo i svi sedimo kod kuće i ne radimo ništa.

Pa, nije baš da ne radim ništa po pitanju boljitka za moju decu :jok:

I muž i ja čupamo i grebemo i rukama i nogama da bi naša deca imala sve ono što bi negde u svetu bilo sasvim normalno i sastavni deo života :)

Ali, govorim o tome, da nasilje na ulicama, bezobrazluk i bahatost, nerešena mnoga socijalna pitanja u celom našem društvu su teško iskorenjiva i promenjiva... na to ne mogu da utičem, jer svaka nova garnitura na vrhu koja dođe je sve gora i gora... vodi samo tri koraka nazad :dry:

I zato, kao što Aiko kaže, imam svoju porodicu, svoje najbliže i njih gledam i čuvam, a ostali... pomognem koliko mogu, ali da utičem na neke velike i krupne promene... :jok: ne mogu

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ni mislio da ne činiš ništa, ali sam baš pravio osvrt na ove krupne promene. Krupne promene pravi narod, ne može jedan čovek protiv sistema, mada, jedan čovek ili mali krug ljudi se prvi mora javiti sa idejama, izlazom itd. Za sada u Srbiji, mrtvom moru takav ne može da iskoči u prvi plan, a ne verujem da ga nema. Ima sigurno, od ovih što nam državu vode mora da ima pametnijih ljudi u Srbiji. Lično i sam znam da jedan čovek ne može protiv sistema i da smo upali u rupčagu iz koje očigledno sami ne umemo da izađemo. Žao mi je što nemamo svest kao većina evropskih naroda, zavidim Grcima, Francuzima, Nemcima i ostalima redom. Deset godina je trebalo da tiraniju zamenimo surogatom demokratije, a ove kvazidemokrate će učiniti sve da se narodu ogadi reč demokratija kao sinonim za ovaj režim i sistem. Greška je što je malo ko odgovarao 2000. i to velika. Zato će svaki sledeći biti još gori (ako gore od ovoga može).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na moju veliku žalost, trpeće do kraja sveta, do sudnjeg dana, a onda će i to da trpi!

Niko više nije u stanju da povuče narod i da se okupi kritična masa, kao 5. oktobra 2000. godine, kako bi se "vlast" naterala da nešto promeni.

Evo, juče-prekjuče čuh da je podrška naroda za ulazak u EU pala na 57%.

Ej, bre, ljudi, jesmo li mi uopšte normalni?!

Ovamo, svi pizdimo kakva nam je država, a kada treba da se povuče i nešto konkretno uradi (kao ova podrška), onda svi junaci nikom ponikoše.

Mislim da je naša jedina šansa EU - bar će nas oni naterati da se uljudimo!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam spremna ........... zelim, hocu i moram da 'progovorim'. Utopljena u masu obespravljenog-dovedenog do ruba egzistencije naroda, puna sam besa, i jedva cekam 'prvu varnicu'-pozivu na proteste! Ne zanima me KO ce da ih pokrene, da li priznata (i poznata) politicka stranka, ili ce da 'pukne' iz naroda-radnika (koji, uglavnom, protestvuju zbog 'manjeg', lokalnog problema, ali, mislim da u tome ima potencijala, i da mogu da pokrenu lavinu)....oni ili neko drugi ali je krajnje vreme. :dry:

Izmenjeno od strane člana ELA
nema :slem: smajlija
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Anshtaj je jednom dobro rekao da ovaj svet ne propad zabog zlih ljudi,vec zbog onih koji nishta ne preduzimaju,koji samo to posmatraju...tako i ova recenica moze da se prenese i na nashu situaciju. Dok je socijalnog mira,dok imamo mleka ,hleba...ne dal imamo para za to,vec da to stoji u radnjama ovaj narod iliti mi se nece maknuti sa svoih dnevnih isprogramiranih zivota. Jedina nada jeste da se ne samo ti koji citash ovo,i ne samo ja koja pishem,bilo ko ko misli da neshto moze da promeni...ako ima hrabrosti(ja nemam) da organizuje masovni protest...onda ce se neshto dogoditi. Brinem se,ali nemam hrabrosti da neshto uradim...ostaje mi samo da pishem ovde,kao i mnogi drugi koji provode svoje pauze na poslu caskajuci,pishuci,dal ne svesni svoje moci koje drze u rukama. Msm shta je 6 500 000 ljudi spram 1000 poslanika?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ah, da!

Sada sam se setio kako se potpisuje jedan drugar pod nickom Shadowed:

"Mole se pametniji da više ne popuštaju, stanje je kritično!"

E, to je pravi poziv!

Kada bi pametniji zaista prestali da popuštaju i rekli budalama sve što treba da im kažu, možda bismo zauzeli i neko mesto više. I tako, polako, ali sigurno, broj budala bi se smanjivao - naravno, na važnim mestima - te se više ne bismo pitali ovakva pitanja.

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
šta nas briga sa kog portala je, bez reklame khm khm
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Evo . pojavila se iskra nade , koja moze prerasti u pozar...:jok:

Narod je konacno izasao na ulice , predvodjen perjanicom opozicije ,

novim Evropejcem i starim rodoljubom , Tomom.

I rekao je Toma i njegovi najblizi saradnici , jasno i glasno ,

sta misli o ovoj vlasti i trenutnom stanju u drzavi.

Narod je to svojim velikim odzivom i potvrdio i slozio se sa Tomom .

Kao da Toma nije Toma vec Kralj Ibi.

I ne samo sa Tomom vec i sa Tominim najblizim saradnicima od kojih najvise obecavaju Velja i Milanka.

i tako slozni su se i razisli u miru i tisini.

Pravi zacin i dodatan smek ovom mitingu su dali Kursadzije Pantic i Djura ,

omiljeni u narodu , sto je jos jedan dobar Tomin potez ciji benefit ce se tek pokazati u buducnosti.

Izveli su skec koji otprilike ide ovako "

"Koja je Tadiceva himna ?

Djura zapeva "oj svijetla Crna Goro ..(aludirajuci na Tadicevo poreklo , valjda )

'Nije , nije ta , koja je Tadiceva himna ?'

Djura zapeva ..........sliku tvoju ljubim..(aludirajuci na Tadicevu narcisoidnost , valjda )

To je malo razgalilp i zasmejalo promrzli narod i dalo tu preko potrebnu veru u bolje sutra.

Ako je pozvao Kursadzije kao svoj adut onda ce Preporoda svakako biti.

Mislim da je ovim mitingom Toma pre svega hteo da tvrdi pazar , potvrdi svoj kredibilitet i podrsku u narodu i tako obezbedi formiranje zajednicke

vlade sa DS posle izbora.

Da obezbedi sto vise ministarskih mesta ili u prevodu sto veci prostor za pljacku ,

ili u prevodu "koliki je moj deo kolaca ? ( u javnim preduzecima naprimer )

Na kraju je i zapretio i dao rok vlasti od dva meseca da raspise izbore .

U suprotnom ce sesti na StiropoL i nece ustajati sve dok ne srusi vladu.

Toma Gandi.

Ne , plisani Toma.

Ne , Toma StiropoL ( a mozda i hoklica )

Sa ovakvom alavom , bahatom i kompromitovanom garniturom politicara ,i pozicije i opozicije , male su sanse za bilo kakav boljitak.

Zauzeli su pozicije , medjusobno su se utalili za ove dve decenije ,

a neke nove , mlade snage koje i imaju mozda iskrenu zelju da nesto promene

nemaju sansu da isplivaju na povrsinu.

Ulog je suvise velik.

A kada bi se to i desilo ,

i njih bi verovatno omamio miris novca i blizina kase.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Trpeće doveka. Narod sa ovako ekstremnim osećanjima kad je politika u pitanju nikada neće progledati svojim očima niti naučiti da sagledava činjenice pre donošenja odluke. Razočarenje ovom vlašću će zameniti oduševljenjem nekom novom garniturom, dok se ne ispostavi da je ta još gora. A onda sve ispočetka... Mi smo jedini narod koji nikada nije i nikada neće naučiti ništa iz svojih grešaka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dobro reče Morfi....

Koliko je veliko nezadovoljstvo a danas se sakupilo 50-60 000 ljudi, iako je najpopularnija starnka pravila miting.Iako su organizatori dali sve od sebe nije se odazvalo više ljudi nego nekada kad je Vuk ili DEPOS pravio proteste, iako nije bilo nikakve blokade sredstava informisanja, ni pretnji i propagande kojima su ljudi bili izloženi u Miloševićevo vreme.

Apatija...

A i šta su mogli videti i čuti: bivše ministre Marjanovićeve vlade (Nikolić, Vučić,Bogoljub Karić bez brkova i sa perikom plavuše) i Koštuničinog ministra za kraduckanje Velje...

Argumenti govornika: ovi ne valjaju...( to već znamo), i mi ćemo biti dobri (i to znamo:roll:, videli smo)

Izmenjeno od strane člana kompaj
zarez
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Bas sam juce sa tatom kroz salu pominjala nesto na konto toga kako treba ove nase potamaniti po uzoru na Rumune i Causeskua, samo sto mi opet nemamo koga da postavimo na vlast, a da se stanje u drzavi promeni.

Narod cuti i trpi. Svi gledaju svoju bulju, zarad sebe, svoje porodice, svog benefita. Opravdavam iz razloga sto znam kako je :beyond: To isto rade i moji. Svi grebu rukama, nogama, zubima da bi obezbedili minimum ili makar nesto pristojno. Plase se ljudi, nije stvar samo u tome da smo lenji, apaticni ili naviknuti na rezim.

Ne znam sta valja.

Demonstracije? Ne vidim poentu toga, posto nista dobro nece doneti.

Strajkove? Pa strajkovalo bi se neko vreme iz pravog razloga, posle bi to bilo samo zbog novca onih koji drze zaledjinu strajku i vecina bi iz svega toga izasla u jos gorim uslovima nego sto je usla.

Izbori? Nemam za koga da glasam, jer ne verujem nijednom politicaru.

Moj dom je takav kakav je. Mi po primanjima vazimo za srednju klasu. E pa, opusteno mogu da kazem da je to kerova budza a ne srednja klasa. Mama i tata rade po ceo dan i po celu noc da bi dva studenta zivela na minimalcu u Novom Sadu. Ne mogu da se zaposlim nigde zbog obaveza, jer onda komotno mogu fakultetu da kazem cao. Jos jedna stvar je skolstvo, ali to sam vec pominjala, pa necu da se ponavljam. Pod hitno reforma, pod hitno. Ima toliko ljudi sa visokim obrazovanjem koji sede ili kuci, ili na birou, ili rade nesto totalno petnaesto od onoga sto im je struka, a posle se drzava zali kako nam kadar nije visokokvalifikovan, zale se na odliv mozgova, zale se na sve i svasta, a ne rade nista po pitanju toga da to promene. Samo mlacenje prazne slame, samo banketici, primanja kojekakva..

Nista se ovde nece promeniti. Ne samo zbog naroda, nego je politicka garnitura zacementirala guzice za fotelje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Ne mesam se u politiku jer znam da od toga nemam nista. Politika je stvorena da bi oni koji imaju moc lakse manipulisali ljudima, tako da narod ima prava samo da cuti i trpi, ili da izadje na ulicu i tamo da dobije batine.

Jedno sto obican gradjanin moze da uradi je, da pokusa da nadje neki posao, da radi, odredi sebi troskove sta moze i koliko moze, i da tako zivi bez previse nerviranja i pitanja dokle ovako..jer odgovor na to dokle je ''Kad bude veliki potop''. A kada se to desi, a desice se postepeno iz godine u godinu, narod koji je i ovako navikao da se muci prezivece jer je naucio da se bori, oni koji su sve dobijali na tacnu jer im se moglo ce izumreti jer se nece navici na tako teske uslove.

Zivecemo aqua zivot na splavovima i tome slicno, i jesti ribu i tada ce sve biti kako treba :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Nedeljno prepodne,pijem kafu i citam,ko velim da se opustim..al' oces vraga...naletim na ovu temu i presedne mi odmor ...

vratim se u stvarnost iz koje bih najradije pobegla,ali avaj...

Spremaju se novi izbori,novi trosak koji cemo mi da finansiramo.Vec mi je muka od predstojecih kampanja i obecavanja kula i gradova..

obican smrtnik se onda zapita..kom carstvu da se prikloni....a svii,ali svi do jednog tvrde za sebe da su posteni,da rade za narod,sa narodnim parama nAravno ,i da su nasa jedina nada...

A meni cure jos malo pa zavrsile velike skole ..i sta cu ja sad sa njima

do juce sam gundjala ,pozurite sa ispitima,ko da ih ceka pos'o iza coska,a sad me boli glava ,kud cu sa njima kad zavrse,a to je za neki mesec tu.

Neki izbor i nemaju,posto matori i ja nismo ni u jednoj Ligi sampiona iliti partili ,da se udaju,pa sto su se skolovale?

Za domacinske poslove ne treba im fakultet.

I ja vise niti hocu ,niti mogu da trpim..hocu da moja i sva deca ,imaju pravo i mogucnost da rade ,stvaraju porodicu i doprinesu ovom drustvu .Razmisljala bih o njihovom odlasku iz ove zemlje,samo da su nesto pametnije zavrsile,a ne prava.

Ovako ..Osta Mila ,gde su kola bila ...

iscrpljeni roditelji..

razocarana deca

prazni budjelari

i odoh da stavim drugu kafu i da citam veselije teme

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...