Idi na sadržaj

Blokade saobraćajnica kao vid protesta  

14 glasova

  1. 1. Blokade saobraćajnica kao vid protesta

    • Da
      6
    • Ne
      8


Preporučene poruke

  • Odgovori 80
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ja sam onaj koji je prvi na ovoj anketi glasao za "NE", odnosno protiv blokada saobraćajnica kao vid protesta. I imam potrebu da obrazložim svoj stav, a nisam stigao do sada, iako se on poklapa sa nek

Pa da. Sto ljudi lepo ne strajkuju u svoja cetiri zida? Podrska brezrezervna od mene. Juce neka sa b92: - Zasto protestujete kad imate bolje traktore nego oni u Sumadiji? Znaci, najbolje

Apsolutno i u svakom smislu podrzavam protest. Blokada puteva je iznudjena. Uskracena im je sloboda kretanja jer su krenuli za BG da izraze svoj protest. Beograd ispada "Zabranjeni grad " za poljop

Verujem da je tema pokrenuta u vezi blokade puteva od strane poljoprivrednika:confused:

Ako je tako ja bi da izjavim: men' se čini da je namera paora bila da voze zaaa Beograd (bez firme Krstić), a da ih polisija u tome sprečava.I da su ove blokade iznuđene.

A potpuno razumem paore.Imali su obećanje od nadležnih i ovlaštenih službi ove države da će dobiti subvencije pod istim uslovima kao prošle godine.Vlada ih je prevarila, ljudi su uložili u prizvodnju (većina pozajmljeni) veliki novac, i oni jednostavno traže da se ispune obaveze koje su preuzete.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, velika je gnjavaza za svakog ko je krenuo svojim poslom, pa se put oduzio, a cekanje dozlogrdilo. Ali meni su se vise dojmili paori. Jutros, iliti ranom zorom, vidim coveka koji je rasirio cebe na asfaltu - i spava! Drugi su scucureni u traktorskoj kabini docekali zoru. Da, neprijatno je i kad te primoravaju da cekas 5 h u koloni, ali, btw, izdrzi ako ce zbog toga da se pomogne ljudima, koji nisu u blokadi iz hira. :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jeste da ne znam kako ću sutra da se vratim iz komune, sa detetom, po najvećoj vrućini,

ali podržavam

(ne znam da li je u međuvremenu postignut neki dogovor sa vladom)

U državi, kakvoj živimo, možeš samo da vičeš i primeniš mere ovakvog tipa,

ne bi li postigao nešto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

potpuno ih podržavam.ako sada nešto ne urade,ima da ih izmuzu do kraja,a posle nema više šta da se muze.. :( paor je taj od koga zavisi država,a ne oni kenjatori po skupštinama..paor ore,sadi,vrši..nije dovoljno kada mu useve pogode elementarne nepogode,nego još i država da ga dokusuri..treba sve da stane.treba demagozima koji ne znaju šta je motika objasniti otkuda hleb koji jedu...podržavam paore.:ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam protiv.

Na ovakav način se ništa ne postiže. Ko im je umanjio subvencije? Ja ili državni organi? Ako su im državni organi umanjili subvencije, ko im daje pravo da se bune preko mojih leđa? Ja nisam država, niti njen predstavnik. Ne smeš da se suprotstaviš državi, ali zato smeš da zajebeš mene koji nemam nikakve veze s tvojim subvencijama i isti sam rob kao ti. E, neće da može.

Ovo je država u kojoj svaki prokleti pojedinac misli da je dovoljno bitan da upravlja životima drugih kad mu se ćefne. Isto tako, doživljavamo državu i građane međusobno protkanim, pa ako nam država nešto uskrati krivi su nam ostali građani, a ne idioti čija imena s glavom u pesku zaokružujemo na papirima svake četiri godine. To mora jednom da se promeni.

Znam da ih je muka naterala, ali bes usmeren na pogrešan način je pucanj u prazno, samo nanosi štetu drugima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa da. Sto ljudi lepo ne strajkuju u svoja cetiri zida? :osmeh:

Podrska brezrezervna od mene.

Juce neka sa b92:

- Zasto protestujete kad imate bolje traktore nego oni u Sumadiji? :neznam:

Znaci, najbolje da oru volovima.. Opet ista prica kao i sa prosvetarima.. Cuti, pokri se usima, ima i gore.. :ljutko:

Proteklih nekoliko decenija je drzava cedila zadnju kap znoja sa tih ljudi, odrzavala socijalni mir preko njihove grbace.. Ako je neko bio strpljiv, oni su to bili.. Stasala je generacija poljoprivrednika koja ne gleda na televiziji politicare kao ustirkane bogove i cuti jer misli da je glup sto ne razume njihovo palamudjenje.. Ovi su isli u skolu, rasli uz ADSL, videli, procitali, uporedili.. Teze ih je zajebati. Mada ja ne sumnjam u talenat vlade. Nema sanse da dobiju to sto traze. Mozda pola.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa neka krenu ka državnim institucijama, jesam ih ja sprečio u tome? Ili neka zaustave proizvodnju, ako misle da država ne može bez njih. Neka zaustave prodaju zaliha robe, pa cenom utiču na politiku Vlade. Ali ne, oni bi da protestvuju, ali da ništa ne izgube time. Vlada ovim ne gubi ništa, gube njihovi sugrađani, komšije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa krenuli su, ne da im milicija da prodju do Beograda.

Si gledao televiziju? Primio ih je Pajtic, oni su mu rekli fala lepo, o'tebe necemo nista, ocemo u Beograd, ono sto trazimo je u nadleznosti republike, ne pokrajine.

Ne mogu da zaustave proizvodnju, pre bi umrli nego ostavili njivu u parlogu, znam taj mentalitet, a i moraju da prodaju proizvode posto - poto posto su duzni za gorivo, djubrivo, semena.. Poenta je u tome sto im je drzava obecala ove subvencije i oni su prilikom planiranja godine racunali na njih.

Nije to, ne odes na posao par dana jer strajkas pa najgore sto moze da ti se desi je da ne budes placen za ta dva dana. Ovde se radi o godisnjim prihodima.. Ako puknes, pukao si na mnogo duze staze..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa neka krenu ka državnim institucijama, jesam ih ja sprečio u tome? Ili neka zaustave proizvodnju, ako misle da država ne može bez njih. Neka zaustave prodaju zaliha robe, pa cenom utiču na politiku Vlade. Ali ne, oni bi da protestvuju, ali da ništa ne izgube time. Vlada ovim ne gubi ništa, gube njihovi sugrađani, komšije.

Gde da drže zalihe žita, kukuruza....?

U malenim kotobanjama? :roll:

Nema svaka kuća silos... tačnije malo koja poseduje isti.

Kako ne shvataš da država ima monopol?

Kako ne shvataš koliko je zemlje prodato?

Pitam se zašto... jeste novac... ali ima i nešto drugo.

Ljudi nemaju 'leba da jedu... počeli su da kradu...

da obijaju pušnice...

Da... i dalje ćemo da ćutimo i smrduckamo.

To se dešava nekom drugom.

Zato nam i jeste tako kao nam je.

Biće nam još gore... i ne treba nam bolje...

baš ovakvima - kakvi smo...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno i u svakom smislu podrzavam protest.

Blokada puteva je iznudjena.

Uskracena im je sloboda kretanja jer su krenuli za BG da izraze svoj protest.

Beograd ispada "Zabranjeni grad " za poljoprivrednike.

Poljoprivreda je specificna delatnost koja sa sobom nosi mnogo rizika.

Evo danas se ovde kod mene led mogao spustiti pred zetvu i sav trud i ulog

je mogao odneti vetar.

A cekas godinu dana da bi ti se vratilo ono sto si ulozio.

Ono od cega zivis .

Da bi imao prihod kojim obezbedjujes svoju egzistenciju.

To nije posao gde te na kraju meseca ceka sigurna plata.

Radio ili ne radio ili malo radio.

Drzava sada vec decenijama urnise poljoprivrednike na razne nacine.

Preko otkupne cene proizvoda , uvoznog lobija , cene goriva ,cene vestackog djubriva...

U ovom slucaju je u pitanju i vracanje kredita za kupljene traktore ,

vracanje dugova na koje su bili primorani kako bi obnovili proizvodnju ,

i ostvarili neki profit sa kojim treba preziveti godinu dana.

Znaci , u pitanju je gola egzistencija.

Borba za opstanak u ovoj drzavi u kojoj je jako tesko opstati.

Za vecinu njenog stanovnistva.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Treba da štrajkuju glađu i žeđu? :dry:

Ja sam uz paore :zakletva: ..uvijek! Lako je plaviti kajmak od njihovog rada, a da im se pomogne, to je teško.

Pola moje rodbine su paori. Mogu da razumijem njihovo nezadovoljstvo,da im dam moralnu podršku ali im pomoći ne mogu. Nit sam poslanik,nit sam ministar,nit šta odlučujem. Ovom blokadom neće postići ništa. Samo će na kraju doći do toga da će ko prije par godina poslati policiju da ih na silu skloni sa puteva.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pola moje rodbine su paori. Mogu da razumijem njihovo nezadovoljstvo...

I pola moje rodbine su paori...mogu i želim da ih razumijem.

Najbolje je da ćute i trpe? Pa kad ti koji ih "razumiješ" tako rezonuješ...šta će tek biti sa onima koji ne žele i koji ih ne razumiju? :)

Pojedinci sa mrljom dobijaju neke počasti i ispraćaje, a ljudi koji zaslužuju mnogo više od toga treba da se bore za svoju egzistenciju? Izem ti to. :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nenam u rodbini paore a ni sam nisam paor, ali vidim kako je to 'leb sa sedam kora.

Inače, to je jedina grana privrede koja ima suficit u trgovini sa inostranstvom.

Dakle svima nama je interes da poljoprivreda ima što bolje rezultate, jer treba 'ispeglati' 5 milijardi eura deficita koje godišnje napravimo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I pola moje rodbine su paori...mogu i želim da ih razumijem.

Najbolje je da ćute i trpe? Pa kad ti koji ih "razumiješ" tako rezonuješ...šta će tek biti sa onima koji ne žele i koji ih ne razumiju? :)

Pojedinci sa mrljom dobijaju neke počasti i ispraćaje, a ljudi koji zaslužuju mnogo više od toga treba da se bore za svoju egzistenciju? Izem ti to. :dry:

U Srbiji većina fakultetski obrazovanih ljudi radi za plafon 500 evra. Dakle većina ljudi se bori za egzistenciju. Treba da se bune,ali na ovaj način ne postižu ništa. Nekoliko puta dokazano.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bavim se i ja poljoprivredom ali ne podržavam ovakav vid protesta.

Znate i sami koliko je sranje u skoro svim preduzećima!

Zašto da drugi ljudi ne mogu da stignu na posao zbog traktora i paorskih zahteva ili još gore, zašto deca koja se ne školuju u svom mestu da ne mogu da stignu u školu, matura je tu, upisi su tu a oni moraju peške u školu??!!

Koga su kolege paori time blokirali??!!

Juče, blokada izumeđu Kule i Vrbasa, kolege paori sede u jarku i cede pivkana a mi na suncu u koloni, moraš da ideš da tražiš najpaora među njima da bi pitao da te puste... do sada nije bila demokratija a tek ovo ninašta ne liči!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi neko zeleo da mi objasni problem?

Juce slusam na b92 objasnjenje o subvencijama.

Prosle godine drzava davala svakom poljoprivredniku 14 000 dinara po hektaru (do 100 ha) i izveli racunicu koliko je to para za nekoga ko ima toliko. Kako sam ja shvatio, novac dobiju bespovratno, plus imaju dobit od onoga sto odgaje i prodaju.

Ove godine je subvencija limitirana do 30 hektara.

Kazu jos, na b92, da je budzet subvencija isti, samo sada drugacije, i kako kazu, ravnopravnije rasporedjen.

Da li je to opet nametnut sukob izmedju pokrajne i centralne Srbije?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U Srbiji većina fakultetski obrazovanih ljudi radi za plafon 500 evra. Dakle većina ljudi se bori za egzistenciju. Treba da se bune,ali na ovaj način ne postižu ništa. Nekoliko puta dokazano.

U pravi si, bat...

Nezadovoljstvo je sve veće...

Sve je stalo... (bukvalno)

Vidimo se na zimu :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...