Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Konfliktna situacija, manja, ili veća...

Kao dežurnom bukadžiji, lakše mi je da rešim problem...

odmah i sad...

Da li je ćutanje zlato?

Dešavaju se i situacije, poput odzvanjanja tišine...

Kako se osećate?

Na koji način rešavate, ili pokušavate da rešite

ne baš prijatnu situaciju? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Volela bih da postoji 'pravilo', uobicajena reakcija...ali ga nema, ni sama ne znam kako cu odreagovati - mogu i da ocutim, i da 'razvlacim pricu'. Zavisi od dnevnog horoskopa, ili balansa hormona, pmSa ...preterujem malo, ali je cinjenica da konfliktnu situaciju tj. reakciju odredjuje trenutno raspolozenje - u ravnodusnosti mogu da cutim u nedogled....u zutoj minuti da 'razglabam' ...jbt, umem da budem i normalna - sa puno takta, ali sve zavisi od m n o g o toga! :uzdise:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Nikad nema tisine, to je zabranjena stvar! Bolje i najveca svadja da prodje kao kod talijana, uz serpe i lonce, pa cak i uz auditorijum komsiluka.

U retkim trenucima kada zavlada tisina, moze se nazirati i kraj... Tisina je znak predaje, depresije, bez perspektivnosti.

Tisina zahteva pokusaje ponovnog startovanja, to zahteva iscekivanje pravog trenutka, da ne bi doslo do gubitka ponosa, tisina je vec cenkanje, tihi rat.

Bucna svadja ne mora biti rat. Ako je cesta, moze da se dozivi i kao folklor! Zivele serpe i lonci! :kez::astasad:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Na koji način rešavate, ili pokušavate da rešite

ne baš prijatnu situaciju? :)

Skrenem je na šalu. Ili uspe, ili ja ispadnem nezreo i "nesvestan ozbiljnosti situacije". Ako primetim ozbiljnu želju za rešavanjem konflikta, ja sam taj koji vodi razgovor. Onima koji me poznaju teško za shvatiti, ali tako je. Tada ja uzimam i moje i njene argumente u razmatranje i "važem" situaciju. Ako je dovoljno razumna, pokušaće da se uključi i potruditi se da rešimo nesporazum barem jednako snažno kao ja. Ako nije, nemamo o čemu dalje razgovarati.

Ne ćutim, uglavnom. Kad ipak zaćutim, poput cyberqrve, gotovo je.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Da li je ćutanje zlato?

Nekada je bolje ućutati... reči se istroše i nema šta više da se kaže...

Jer dok pričam, ponavljam i dajem sve moguće alarme - moram dopreti do te osobe...

ukoliko nemam povratnu informaciju - nemam rešenje, izlaz na vidiku - ne znam šta drugo,

kako kaže Đole - ućutaću ili ću opsovati...

Dešavaju se i situacije, poput odzvanjanja tišine...

Kako se osećate?

Prazno,

zvonim sama sebi, kroz svaku reč koju izgovorim...

i istrošeno,

a svesna da je uzalud... :dry:

Na koji način rešavate, ili pokušavate da rešite

ne baš prijatnu situaciju? :)

Ne znam još uvek kako da rešim,

tražim izlaz iz ovog ćutanja,

strašno je to... :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...
  • 4 meseci kasnije...
  • 1 godinu kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...