Idi na sadržaj

Ah, ti Rusi.. Ah


Preporučene poruke

Evo , uskoro nam dolazi Vladimir Putin u zvanicnu i naravno , bez ikakve dvojbe ,

prijateljsku posetu, pa ponukan tim znacajnim dogadjajem za nasu zemlju ,

dodjoh na ideju :

Zasto ne reci koju o ovoj poseti i nasim sveukupnim odnosima sa Rusijom ?

Mislim da ce ga nasi lepo docekati , pomno saslusati , sve njegove predloge

primiti sa uvazavanjem , vecinu i ispuniti .....

Sigurno ce se u sadrzajnom razgovoru dotaci osim politickih i nekih ekonomskih tema ,velikih projekata kao sto je gasovod Juzni tok , i ko zna cega sve ne.

Da li su nam Rusi zaista braca ili je i to samo jos jedna od nasih iluzija ?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 56
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Saradnja Rusije i Irana zavisi od odnosa zapada prema Rusiji i odnosa Irana prema novom bloku koji Rusi formiraju sa Indijom, Brazilom, Kinom i ostalom bratijom. Realno, ako i bude neke saradnje neće

Unipolarni svet se polako ali sigurno ruši. Bojim se samo da Ameri to baš neće tako sportski podneti... Zbignjev Bžežinski (ko je čuo za njega i zna ko je on zna koliko njegove reči imaju težinu) je l

Pa ja recimo nemam pojma šta bi Putin ovog momenta mogao da Srbiji ponudi ili od nas da zatraži. Postoji taj projekat gasovoda o kome će se skoro sigurno govoriti i imamo taj trgovinski sporazum sa Rusima koji ruku na srce i ne koristimo nešto jer prosto nemamo šta da plasiramo na tako ogromno tržište. Partnerski odnos sa Rusima je uvak poželjan i treba raditi na jačanju odnosa sa Rusima kao jednom od vodećih država u svetu i jednim velikim distributerom energenata na svetskom tržištu. Čekam posetu pa da vidim o čemu su pričali i šta su dogovorili.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa ja recimo nemam pojma šta bi Putin ovog momenta mogao da Srbiji ponudi ili od nas da zatraži. Postoji taj projekat gasovoda o kome će se skoro sigurno govoriti i imamo taj trgovinski sporazum sa Rusima koji ruku na srce i ne koristimo nešto jer prosto nemamo šta da plasiramo na tako ogromno tržište. Partnerski odnos sa Rusima je uvak poželjan i treba raditi na jačanju odnosa sa Rusima kao jednom od vodećih država u svetu i jednim velikim distributerom energenata na svetskom tržištu. Čekam posetu pa da vidim o čemu su pričali i šta su dogovorili.

Pa ja recimo mislim da ce malo toga da nam ponudi a mnogo toga da nam zatrazi.

Sve za nase dobro , naravno.

Kao na primer :

EU ........njet

NATO.....njet

Pa ce reci :

" Gasovod . Koji gasovod ?

A taj.

Moze da budne ali ne mora da znaci. "

Slazem se da je potreban partnerski odnos sa tako velikom i znacajnom zemljom ,

na koliko - toliko ravnopravnim osnovama ( kao npr sa Bugarskom ) ali nije nam potreban ucenjivacki odnos sa njihove strane a sto se pokazuje kao konstanta

u nasim odnosima tijekom poslednjih godina.

Najdrasticniji primer je NIS a i gasovod Juzni tok nije daleko od toga.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako u delegaciji bude i Šojgu (ruski ministar za vanredne situvacije), stvarno ću se zabrinuti.

Ovaj Šojgu inače najčešće komunicira sa našim ministrima.Tako nas izgleda doživljava ruska vlada.

Onomad, kad je bila neka sajamska izložba naše privrede u Moskvi, pa išao i Neobavešteni, samo nam Šojgu od ministara došao.Fin neki dečko :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prica se (po carsiji :roll:) da ce Tadic, kada na leto ode u uzvratnu posetu, da potpise neke "specijalne veze" daleko bolje od ovih obicnih povlascenih...koje ni takve niko sem nas u Evropi nema.

Bice tema: NATO (to je Rusima ipak bitno)

Odobreni kredit koji ceka projekte (ima tu lepog posla za rusku privredu), kazu doci ce nam i Gasprom Banka (sto jeste lepo, lepa je i kamata al' da se radi nesto.

Kosovo... taman pred pocetak pregovora (sto je opet lepo, dobro i korisno)

A posetice i najveci i najtrofejniji klub ovog dela Evrope :fijuk:

........

Sve u svemu +

davaj nalivaj :pijani:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Stiglo prolece a stigao i Putin,

Putin u prolece.

Ima tu neke simbolike .

Dobar je to znak.

Ako nam ostane telekom , pa dobijemo onih 800 milijardi kredita ,

padne konacni dogovor o izgradnji Juznog toga mozda nam i krene.

Novi pocetak.

Put u svetliju buducnost.

I sa Borisom na celu.

Ima i tu simbolike neke.

Cudna podudarnost.

Boris je Rusko ime.

Eto , i Jeljcin se zvao Boris.

Sve u svemu , svakako je veliki dogadjaj a moze se ispostaviti i kao veliki dobitak za nas Pitinova poseta , mega cara jedne mega zemlje , prijateljski nastrojene prema :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Elem potpisano je nekoliko ugovora (ništa pompezno) i potvrđena je gradnja gasovoda 2013.~2015. ulaz kod Zaječara i izlaz u Vojvodini. Rusija podržava ulazak Srbije u EU, što je logično, ali nije blagonaklona kada je ulazak u NATO u pitanju, što je opet logično. Stavovi manje više poznati od ranije. Potvrđena podrška teritorijalnoj celovitosti Srbije, ali i podrška Republici Srpskoj i poštovanju dejtonskog sporazume što je takođe jako bitno. Mada meni je najzanimljivije ovo:

Putin je na stadion došao u 52. minutu, praćen premijerom Srbije Mirkom Cvetkovićem, a utakmica je u tom trenutku prekinuta. Premijer Rusije je pozdravljen burnim ovacijama i bakljadom na severnoj tribini. Šef ruske vlade otpozdravio je srpskim navijačima podizanjem tri prsta.

Domaći navijači počeli su tada da pevaju melodiju ruske pesme "Kaljinka", upalili su baklje i razvili pozdravne parole na ruskom. Putin se preko ograde lože rukovao sa pojedinim navijačima i potpisivao kartone sa njegovim likom, koji su deljeni na ulazu na stadion.

blic

:roll:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A ovo su mu Delije *transparentirale,

Stariji brate, poljubi majku našu i kaži joj, kaži, da smo je dostojni, i da se borimo i da ćemo se boriti, i da je volimo.

Sta znam? Na stranu putinomanija i poltronstvo... sad mi vise nije zao NIS-a... a svaki *grinfild je vise nego dobrodosao, pa makar EPS-u samo zice ostale.

I ovo je *dobar rad, da im 'ranimo zatvorenike i zeLJeznicare + Srbija kao *bescarinska zona Zapadne industrije\.

Kontam da je Markioni zbog toga i zvao Tadica u Torino...

Sneg se topi, vreme je prolecu :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Rusija: Srbija kao Tadžikistan

Moskva – Ruska vlada uvrstila Srbiju s Kosovom u spisak zemalja sa “složenom društveno-političkom situacijom”, zajedno sa Tadžikistanom, Gruzijom, Abhazijom itd.

Osim što je Srbija svrstana sa te tri zemlje, na spsiku su i Gvatemala, Izrael, Iran, Sudan, Severna Koreja i Čad.

Zemlje s te liste definisane su kao zemlje u kojima postoji eksplozivna društveno-politička situacija kao rezultat neefikasnosti centralne vlasti, zaostalog ekonomskog ustrojstva, energetske zavisnosti, niskog standarda stanovništva, rasta kriminaliteta.

Tu spadaju i zemlje koje se nalaze u neposrednoj blizini takvih država i osećaju negativan uticaj tih faktora “zbog zajedničke istorije ili privrede, zajedničkih granica, kao i stanovništva koje migrira”.

Zbog “stresa” ruske diplomate će u tim državama imati beneficirani radni staž, pa će im se jedan dan računati kao dan i po, dok će im plate biti povećane za 20 posto.

Na spisku zemalja koje su okarakterisane kao one koje su u slovima vanrednog stanja su: Irak, Avganistan, Jemen, Libija, Južna Osetija, kao i Palestina.

Diplomatama koje rade u tim zemljama, radni staž će se računati duplo, dok će im plata biti povećana za 40 posto.

izvor - moja.rs

Kada sam ovo procitao stvarno sam se iznenadio.

Pa zar nasa braca ovako o nama misle ?

Mi , Tadzikistan , Gvatemala , Chad .....

Cini mi se da od onog Juznog toka ( to je gasovod )

nece biti nista.

Jeste da smo dobri sa rusima (a s kim bi bili ?)

ali veliki je to rizik za njih ...veliki.:uredu:

A NIS ?

NIS je poklonjen zbog visih interesa.

Cist posao - nista ljubav.

Mi rusima NIS - oni nama nista.

To je pravi ugovor.:uredu:

To je to davanje vrapca u ruci da bi dobio goluba na grani.

Onog jednog dana.

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
uvek treba navesti izvor kopiranog teksta
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naglasak bih stavio na ovu recenicu :

"Zemlje s te liste definisane su kao zemlje u kojima postoji eksplozivna društveno-politička situacija kao rezultat neefikasnosti centralne vlasti, zaostalog ekonomskog ustrojstva, energetske zavisnosti, niskog standarda stanovništva, rasta kriminaliteta.

Za utehu je sto se iz ove recenice sve moze reci i za Rusiju osim , naravno .....energetske zavisnosti.

Gradnja 'Juznog toka " nije ugrozena zato sto nije ni pocela.

A kada ce ......ne zna se.

Kosovo je od strane Rusa tretirano kao deo Srbije cime je problem resen.

Kosovo je u sastavu Srbije a samim tim su tu i svi benefiti koje takav status donosi.

Tu pre svega mislim na rudna bogastva od kojih ce pre svega koristi imati narod.

Kao sto ima i od Kolubarskih rudnika , recimo.

Kako nas rusi tretiraju pokazuje i Cecino prisustvo , nedavno pravosnazno osudjene ,

na prijemu u ruskoj ambasadi.

Zamalo se nije sudarila u hodniku sa Predsednikom jedne suverene i nezavisne zemlje

u kojoj je priredjen prijem.

Predsednik i osudjenica su tretirani isto.

Jos jedan mali samar i ponizenje.

Cela zemlja i narod je talac Kosova i tih " neresenih pitanja granica ", a Rusija ,

ucenjujuci nas i ponizavajuci nas , ostvaruje iskljucivo sopstveni interes.

I pritom joj je do ' malih rusa ' stalo kao do lanjskog snega.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naglasak bih stavio na ovu recenicu :

"Zemlje s te liste definisane su kao zemlje u kojima postoji eksplozivna društveno-politička situacija kao rezultat neefikasnosti centralne vlasti, zaostalog ekonomskog ustrojstva, energetske zavisnosti, niskog standarda stanovništva, rasta kriminaliteta.

Za utehu je sto se iz ove recenice sve moze reci i za Rusiju osim , naravno .....energetske zavisnosti.

:lol:

Teško. Neefikasnost centralne vlasti, u Rusiji? Smešno, pa oni baš imaju izuzetno jaku centralnu vlast naprotiv. Nizak standard stanovništva, možda samo u nekim delovima države, inače prosečna plata je iznad 600~700$. A ekonomski su toliko loši da su bili članica G8 i sada G20. Nešto s' ti tu pobrkao...

Gradnja 'Juznog toka " nije ugrozena zato sto nije ni pocela.

A kada ce ......ne zna se.

Kakve veze ima da li je počela ili nije, ja kažem da gradnja nije ugrožena, a zbpg čega se ne koristi onaj ogromni kredit koji smo od Rusa dobili je pitanje za Tadića i bratiju. Ciljna godina je 2015. što je Putin navodno potvrdio kada je zadnji put sada bio u Beogradu.

Kosovo je od strane Rusa tretirano kao deo Srbije cime je problem resen.

Kosovo je u sastavu Srbije a samim tim su tu i svi benefiti koje takav status donosi.

Tu pre svega mislim na rudna bogastva od kojih ce pre svega koristi imati narod.

Kao sto ima i od Kolubarskih rudnika , recimo.

Time što je Kosovo tretirano kao deo Srbije, dodatno se usložnjava sama slika Srbije uključujući i sve parametre o kojima je bilo reči. Stopa rasta kriminaliteta može da opada u ostatku Srbije koliko hoćeš kada na KiM raste... ne kontrolišeš KiM - neefikasnost centralne vlasti. Energetsa zavisnost se ne odnosi samo na rezerve uglja... I slabo ti ide ta ironija, ima baš onako prizeman prizvuk.

Kako nas rusi tretiraju pokazuje i Cecino prisustvo , nedavno pravosnazno osudjene ,

na prijemu u ruskoj ambasadi.

Zamalo se nije sudarila u hodniku sa Predsednikom jedne suverene i nezavisne zemlje

u kojoj je priredjen prijem.

Predsednik i osudjenica su tretirani isto.

Jos jedan mali samar i ponizenje.

Pa sad, pitanje je da li je uopšte bila pozvana ili je povedena kao nečija pratilja (Palma, Selja Silić,... biraj). Što bi neko od Rusa zvao Cecu?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:lol:

Kada te neko svrsta u drustvo Tadzikistana , Gvatemale, irana , Chada (bez Hondurasa)

Severne Koreje nema razloga za ovaj smajlic.

Klasican primer nekritickog misljenja usled prevelike ljubavi.:uredu:

Teško. Neefikasnost centralne vlasti, u Rusiji? Smešno, pa oni baš imaju izuzetno jaku centralnu vlast naprotiv.

Neefikasnost centralne vlasti isto kao i u Rusiji , da obezbedi solidan standard stanovnistvu a ne nizak , mali stepen kriminaliteta a ne visok , razvijenu ekonomiju a ne zaostalu.....usled cega je losa drustveno - politicka situvacija :)

Jedino ako pod efikasnoscu podrazumevas ulazak vojske na Kosovo kao sto je to Rusija ucinila u bratskoj , pravoslavnoj zemlji Gruziji.

U nasem slucaju to ne bi bilo bas efikasno.

Isto kao sto je Rusija onako glamurozno dopelala a posle par nedelja otpelala sa Kosova ( ne znam da li se secas ?)

Nizak standard stanovništva, možda samo u nekim delovima države, inače prosečna plata je iznad 600~700$. A ekonomski su toliko loši da su bili članica G8 i sada G20. Nešto s' ti tu pobrkao...

600 - 700 dolara ?

Lepe cifre ali je valuta pogresna.

U Evrima je to koliko.?

Evo sta kaze Putin na tu temu :

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2011&mm=04&dd=05&nav_id=504120

Prosecna plata prosvetara 320 evra

Prosecna plata u privredi 420 evra.

Prosecna penzija u Rusiji je oko 200 evra.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/232684/Rusija-povecava-penzije-osam-odsto-od-februara

A Medvedev isto kaze :

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Medvedev-Rusija-tehnoloshki-zaostaje.lt.html

Dakle priznao je da Rusija veoma veri mac mnogo zaostaje u tehnoloskom razvoju.

Ako ovo za tebe nije nizak standard to cu pripisati toj bezrezervnoj ljubavi.

Ako sam ja pobrkao nesto to sigurno neces reci za Putina i Medvedeva.

Cak a i sta vise ..ubedjen sam u to.

Kakve veze ima da li je počela ili nije, ja kažem da gradnja nije ugrožena,

Treba uociti tu malu, finu ,iznijansiranu razliku izmedju gradnje i pocetka gradnje.

Da bi gradnja bila ugrozena , kako si napisao , potrebno je da ona postoji.

Kako jos uvek ne postoji , moze biti ugrozen samo pocetak gradnje.

a zbpg čega se ne koristi onaj ogromni kredit koji smo od Rusa dobili je pitanje za Tadića i bratiju.

Ona milijarda ?

Nije ni dobivena sto i nije neka steta .:uredu:

Ciljna godina je 2015. što je Putin navodno potvrdio kada je zadnji put sada bio u Beogradu.

Naglasak na reci navodno.

Ali i ako jeste potvrdio to je onda sigurno , definitivno i tacka.

Uostalom , nije daleko 2015 pa cemo se uveriti hoce li se ostvariti taj Grandiozni

projekat.

Time što je Kosovo tretirano kao deo Srbije, dodatno se usložnjava sama slika Srbije uključujući i sve parametre o kojima je bilo reči. Stopa rasta kriminaliteta može da opada u ostatku Srbije koliko hoćeš kada na KiM raste... ne kontrolišeš KiM - neefikasnost centralne vlasti. Energetsa zavisnost se ne odnosi samo na rezerve uglja... I slabo ti ide ta ironija, ima baš onako prizeman prizvuk.

:uredu:

Pa sad, pitanje je da li je uopšte bila pozvana ili je povedena kao nečija pratilja (Palma, Selja Silić,... biraj).

Naravno da je bila pozvana, sve po protokolu i uz najvecu paznju koja joj je ukazana a ova druga mogucnost je lep i uspeo i duhovit pokusaj ironije :uredu:

Što bi neko od Rusa zvao Cecu?

Da , zasto bi je pozvao ?

Jedan od razloga je mali samar i ponizenje koji smo kao zemlja doziveli od bratske

(i jos mnogo toga i sve tako nesto ) Rusije , jer su u istu ravan stavljeni

pravosnazno osudjena osoba zbog krivicnog dela i Predsednik , predsednik vlade . ministri ......najvisi predstavnici nase zemlje ...da ne kazem reprezenti.

Moze se ici i dalje u trazenju razloga njenog pozivanja pa stici i dotle

da je to jedna poruka.

Ceca je optuzena i za drzanje oruzja u kuci pa analogno tome nam rusi kazu :

"U vasoj kuci ne mozete drzati Nato oruzje.

Vi cete biti ona "rupa u tepihu Natoa " kako se metaforicki izrazio ljubitelj gubernije i pisac a Toma.

"Bicete pod ruskom cizmom"... a zna se na primeru zemalja istocnog bloka

kakve to slobode i blagodeti donose .

100 grama salame dnevno , naprimer :):uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kada te neko svrsta u drustvo Tadzikistana , Gvatemale, irana , Chada (bez Hondurasa)

Severne Koreje nema razloga za ovaj smajlic.

Klasican primer nekritickog misljenja usled prevelike ljubavi.

Jes' pročitao šta sam napisao? Sve što stoji u tom ruskom izveštaju je tačno i nema razloga da se neko ovde nađe uvređen. Sve isto stoji i za ostale navedene države, a priča kako sve isto važi za Rusiju je mnogo bre smešna. Takve države nisu članice G8 i G20.

Neefikasnost centralne vlasti isto kao i u Rusiji , da obezbedi solidan standard stanovnistvu a ne nizak , mali stepen kriminaliteta a ne visok , razvijenu ekonomiju a ne zaostalu.....usled cega je losa drustveno - politicka situvacija

Centralna vlast u Srbiji, sudska, zakonodavna i izvršna je daleko neefikasnija nego što je to slučaj u Rusiji. Srbija nema vlast nad jednim čitavim delom svoje teritorije i ne može da utiče na bilo šta što se tamo dešava. Dakle, u Srbiji postoji složeno društveno politička situacija, ne postoji politička stabilnost. Nefunkcionalan parlament sa gomilom političkih stranaka, jako skupa i neefikasna, spora administracija a daleko smo manje složena država po uređenju od Rusije. Visoka stopa korupcije, kriminala, itd. Po svemu smo u društvu najgorih.

edino ako pod efikasnoscu podrazumevas ulazak vojske na Kosovo kao sto je to Rusija ucinila u bratskoj , pravoslavnoj zemlji Gruziji.

U nasem slucaju to ne bi bilo bas efikasno.

Isto kao sto je Rusija onako glamurozno dopelala a posle par nedelja otpelala sa Kosova ( ne znam da li se secas ?)

Ama kakve veze ima vojna intervencija van Rusije sa državnom vlašću u Rusiji? Tako je Rusi su ušli na Kosovo i treba da im do neba budemo zahvalni na tome, inače bi naša vojska i narod prošli kao Iračani kada su se povlačili iz Kuvajta (ne znam da li znaš to uopšte?). I uništili su Slatinu pri povlačenju što naši nisu stigli što je još jedan veliki plus da nije ostala Amerima.

600 - 700 dolara ?

Lepe cifre ali je valuta pogresna.

U Evrima je to koliko.?

Kakve veze ima koja je valuta, ti izrazi u dinarima ako hoćeš. Prosečna plata u Rusiji je tolika, možeš malo da progluglaš , postoji i rast standarda zajedno sa ekonomskim rastom a ja sam mogao da se napravim blesav pa da navedem recimo cifre iz Moskve, koja je trenutno najskuplji grad u svetu. Gledaj trend rasta BDP, stopu nazaposlenosti, inflaciju i ostale relevantne parametre pa vidi gde su oni a gde smo mi. Inače Rusija je već prošla ono što neke tek čeka, stezanje kaiša, recesija i tako to.

Treba uociti tu malu, finu ,iznijansiranu razliku izmedju gradnje i pocetka gradnje.

Da bi gradnja bila ugrozena , kako si napisao , potrebno je da ona postoji.

Kako jos uvek ne postoji , moze biti ugrozen samo pocetak gradnje.

:roll:

Naravno da gradnja može biti ugrožena i pre početka, npr nedostatak sredstava, finansijskih garancija mogu ugroziti gradnju južnog toka. Gradnja bi trebala da počne 2013. i da bude gotova do 2015. godine.

Naglasak na reci navodno.

Ali i ako jeste potvrdio to je onda sigurno , definitivno i tacka.

Uostalom , nije daleko 2015 pa cemo se uveriti hoce li se ostvariti taj Grandiozni

projekat.

Navodno zato što nisam držao sveću Putinu i Tadiću pa da napišem da kategorično tvrdim.

Naravno da je bila pozvana, sve po protokolu i uz najvecu paznju koja joj je ukazana a ova druga mogucnost je lep i uspeo i duhovit pokusaj ironije

Ko je nju pozvao? Pošto imaš podatak očigledno, jer se zadržala svega 15ak minuta kako pišu po medijima. Dakle, ko se to od Rusa druži sa njiom i ko je nju pozvao?

p.s.

Rusija tehnološki zaostaje samo za vodećim silama, kao što su SAD ili Japan. A izvoz energenata stvara priličan priliv kapitala tako da se ne sekiram mnogo za njih po tom pitanju.

p.p.s.

A i evo šta kaže čovek u Politici:

Косово и социјалне тензије фактори ризика

Политички аналитичар Драгомир Анђелковић објашњава за „Политику” да је већина западних земаља, од Европске уније до Канаде и САД, већ одавно класификовала Србију у групу земаља с повишеним ризиком. „Заправо, многе од њих нису нас никада ни декласификовале из те групе, од ратних 1990-их наовамо, па смо тако и остали у тој зони”, наводи Анђелковић.

Ризик објективно код нас јесте повећан, јер Русија третира Косово као део Србије и покрајина јесте фактор могуће нестабилности, па Русија има потпуно природан разлог да третира нашу земљу као зону повећаног ризика, додаје овај аналитичар. „Западне земље које Косово не третирају као део Србије ту врсту изговора немају, па ипак се код њих повећање плате за службовање у Србији креће од 15 до 25 одсто, у зависности од земље до земље. Ако посматрамо Косово као део Србије, онда смо ми и те како упоредиви с Грузијом, Ираном, Израелом, Таџикистаном и осталима. Јер, не може Русија, као земља која признаје интегритет Србије, да издвоји Косово и да каже да њихове дипломате које раде у покрајини имају веће плате него оне у Београду. Један од критеријума повишеног ризика је и сиромаштво јер постоји могућност да дође до социјалних турбуленција, па бисмо и из тог угла могли да се сврстамо у категорију ризичних земаља”, каже Анђелковић.

ceo tekst

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Protest Ambasade Rusije zbog izjava Čedomira Jovanovića

Ambasada Ruske federacije u Srbiji uputila je juče Ministarstvu spoljnih poslova Srbije zvaničan protest povodom izjava lidera Liberalno demokratske partije Čedomira Jovanovića iznesenim u emisiji “Utisak nedelje” u kojima se Jovanović više puta nedolično izrazio o Rusiji i najvišim ruskim zvaničnicima, saznaje “Blic”.

U jednoj od izjava Jovanović je za pozdrav ministra Jeremića i šefa ruske dilomatije Sergeja Lavrova rekao da se dvojica diplomata “grle kao medvedi”, dok je politiku Moskve prema Beogradu označio kao kolonijalnu I ponižavajuću.

Šef srpske diplomatije Vuk Jeremić potvrdio je ovu informaciju.

- To je, nažalost, tačno- kaže Jeremić.

Prema njegovim rečima, ruski ambasador u Beogradu zatražio je prijem u Ministarstvu spoljnih poslova Srbije da bi izrazio nezadovoljstvo zbog Jovanovićeve izjave.

Upitan kako će se Jovanovićeve ocene odraziti na odnose dve zemlje, Jeremić je izjavio da "takvom rečniku zaista ne bi smelo da bude mesta u javnosti, a ovo na žalost nije prvi put da se nešto slično dešava".

- Vređanje stranih država, vređanje zvaničnika tih država ostavlja jako loše posledice po ugled Srbije- rekao je Jeremić.

izvor:blic

Eto žali se Konuzin kako se jedan lider opozicione stranke ružno izražava o najvišim rukovodiocima ( ja bih rekao i vlasnicima Rusije).

Taj isti Konuzin je na prijem doveo pravosnažno, zbog kriminala, osuđenu pevaljku.Da se sprda u oči državnim funkcionerima koje je takođe pozvao.

Kad je Aleksejev turao nos u svaku stvar u Srbiji, ja sam mislio samo da je on tako drčan.Ovaj Konuzin je još gori, dupe nam pomera.

Dakle to je stvarni odnos bratske države prema nama.Nije u pravu Turkmenbaši da je to zbog Kosova.Za njih smo mi banana republika, nažalost.

I sad mi treba da se izvinjavamo likovima koji su Marku Miloševiću, Miri Marković i drugim kriminalcima dali politički azil.

A politički azil se daje licima koji su pobegli iz nedemokratskih sistema jer su progonjeni zbog političkih stavova ( da se podsetimo).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne znam odakle svima vama da je baš Konuzin pozvao pevaljku a ne Palama ili neko drugi od glavonja. Ali zanimljivo mi je da vam smeta guranje ruskog nosa, a kada isto to rade sa zapada na mnogo gori način, niko ne reaguje nešto preterano. To je valjda normalno. I nije mi jasno zašto neki uporno umišljaju da mi i Rusi možemo da imamo bratski odnos? Ne može i nikada ga nismo ni imali, samo su naši znali vešto da se pozicioniraju na rusku stranu u dosadašnjoj geopolitici što je često dalo dobre rezultate za nas. I naravno da smo banana republika kako za Ruse tako i za čitav zapad, što pre to shvatimo lakše će nam biti. Sa Kosovom ili bez njega mi smo raspad od države. Ali činjenica da nemamo kontrolu nad KiM samo pogoršava krajnji saldo. Što se Marka i Mire tiče, verovatno su dobili azil zahvaljujući B. Miloševiću koji ima izuzetno uticajne prijatelje u Rusiji. Kao što recimo šiptarski teroristi imaju uticajne prijatelje u SAD pa ne odgovaraju za ono što su uradili.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ruska diplomatija važi za vrlo ozbiljnu, jednu od najozbiljnijih na svetu.

I apsolutno sam siguran da im tamo neki Palma ne određuje goste na državnoj proslavi.Ne da ne može Palma, nego ne bi mogla ni Angela Merker.

Ne može se desiti da ruski ministar spoljnih poslova bude neki neiskusni dečko kome je kvalifikacija to što je studirao u inostranstvu.

Lavrov je bio prethodno u UN, a Konuzin je bio direktor nekog sektora u ruskom MIP-u.Dobro se zna da poziv na prijem ima i neke poruke.

I nijedna druga iole ozbiljnija država ne bi kriminalcima dala politički azil a da to ne izazove pogoršanje odnosa.

Jedino ako mi nismo poklonili NIS kao diplomatsku kaznu.:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mogla je biti naznačena na listi kao njegova pratilja. A što se Mire i Marka tiče, neke države su nam nanele mnogo ozbiljnije štete pa nismo kvarili odnose sa njima. To što se shvatanje odnosa nas i Rusa uglavnom svode na rusofiliju i rusofobiju je naš problem. A činjenica je da i dalje imamo mnogo bolje odnose sa njima nego sa bilo kojom zapadnom zemljom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...