Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Veoma zanimljiv eksperiment. Devojka je deset sati šetala ulicama Nujorka i kamera je zabeležila više od 100 dobacivanja, obraćanja, startovanja... Neki pokušaji su pristojni i razumljivi, ali većina spada u one seksističke nasrtaje.

Ženske, kakva su vaša iskustva? Kako ste se osećale? Da li je dobacivanje samo jednosmerno?

Muški, da li ste vi nekad dobacivali? Ili ste možda bili i "žrtva" dobacivanja?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovo su američke ulice, siguran sam da kod nas nije ni slična situacija, koliko vidim mi smo više tipovi koji će se okrenuti da odmere nego što ćemo dobacivati. Mada sigurno ima i toga.

 

Meni lično tako nešto nikad ne bi palo na pamet, retko govorim i kad bih trebao, a da dobacujem za nekim... jok. :jok: A definitivno nikad nisam bio ni "meta" dobacivanja. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šefe :lol:

ima toga i na našim ulicama, veruj mi...

mislim dobacivanja :dry:

razni likovi šetaju našim sokacima

i ponekad pomislim da nema tačno određenog profila dobacivača

ali više me iznenade starije čike kad se tako ponašaju

nego neki klinci (kojima to ubrajam u neku nedozrelost...)

Međutim, ispada da nema pravila....

 

Nikada nisam nasedala na provokacije, niti se nadovezivala,

jednostavno - ni ne primetim niti registrujem tako nešto :beyond:

A kad nešto ignorišem, ne može me ni povrediti...

 

Sećam se moje školske, koja je imala lepo poprsje,

s obzirom na naše srednjoškolske godine,

šizila je kada smo išle ulicama i neko dobaci na račun njenog izgleda,

okretala se, uzvraćala i pokušavala da uvredi i ona

i stalno je reagovala na dobacivanja...

Užasno ju je to sve nerviralo i izbacivalo iz takta...

 

Ima muških raznih

i onih što dobacuju i što samo nemo posmataju i osvrću se,

kao što ima i nas različitih,

neko to ni ne registruje, ni ne primeti,

a neko ne može drugačije, nego da odreaguje... :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

šizila je kada smo išle ulicama i neko dobaci na račun njenog izgleda,

okretala se, uzvraćala i pokušavala da uvredi i ona

 

Ok, ali ne bih dobacivanja po definiciji svrstao u kategoriju nečeg lošeg. Ima nas svakakvih, neko je u stanju da formuliše kompliment bez da ispadne totalni kreten, neko nije. Ako je komentar upućen da bi istakao priznanje za izgled dotičnog poprsja bez vulgarnih reči i zle namere, možda je mogla i da izbegne konfrontaciju koji put. Nismo mi svi baš neandertalci. Mada ih, ruku na srce, ima mnogo među nama.

 

Ima tu i onaj deo priče "nisam se ovako obukla zbog njega, nego zbog sebe" koji, kad ga čujem, u meni budi taj neandertalski gen, odmah bih da psujem. Ne, nije se obukla provokativno isključivo zbog njega, odnosno njih, tj. nas, ali da nismo igrali baš nikakvu ulogu u izboru odevnog artikla - tu priču nek' prodaje nekome drugom. Svaka žena voli da bude primećena zbog svog izgleda i, bar u određenom delu, u malom malom procentu bira odevnu kombinaciju da bi impresionirala nekoga pojedinačnog ili sve u paketu. Ne uvek, ali ponekad da. Prijatno je videti lepu sliku sebe u ogledalu tuđih očiju. Naravno, to ni u kom slučaju ne opravdava prostakluke, može se to reći na lep način. Nije teško biti fin.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da znaš moju prijateljicu, onda bi ti bilo jasno,

da nikada nije izazivala odećom, čak naprotiv,

i dan danas zbog toga nosi široku i neuglednu garderobu i leđa povijena...

ali, na ulicama su se uvek nađu neki biseri,

koji ne umeju drugačije da se istaknu :dry:

 

Sa druge strane, kako si i sam primetio,

zaista ima i nekih likova koji umeju sa nekom dozom finog humora 

da sroče kompliment, da to jednostavno ne osetiš kao uvredu...

 

Zaista - vas i nas ima raznih :uredu:

I istina je - nije teško biti fin, samo su mnogi, na žalost, zaboravili tu veštinu... :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bilo je toga onomad..daaavno....kad je bio aktuelan "Cafe"...i blejanje ispred istog...onomad u prošlom veku...kada sam bila mlada i zgodna....bajd'vej lepa nikad nisam bila :hhh: 

Sada mi odavno niko nije dobacio ništa :hhh: 
Dobro jeste onomad, pre dve godine jedan fotograf uFatio momenat mena na bajsu u suknjici...ali bio fini i odćutao.Valjda mu to fotografisanje bilo kao kulturno  dobacivanje. :fijuk: 

Od tog dana više ne vozim bajs u toj suknjici :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Turk,

njih dvoje nam pokazuju kako izgleda dobacivanje na sremski način :)

 

Negooo... da ne budem opomenuta zbog divana,

moram kasti da zaista nije svako dobacivanje uvredljivo ili agresivno ili neprijatno...

Zaista ima i onih koji to pokušavaju da urade na fin način,

pa i ne deluje tako strašno...

 

I da... niko se ne izjašnjava od muških?

Jesu li vama nekad dobacivale na ulici devojčice, devojke, žene? :hmm:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dobacivanja je bilo u proslom veku ili ti u pubertetu. Valjda je to bio jedan od nacina nabacivanja ili jednostavno nisu uspevali da iskontrolisu hormonske napade. :kez:

Danas je samo odmeravanje aktuelno...simpaticno, napadno...al' mi najsladje ono kad upecam pogled. Jos se i nasmesim pa se doticni ekstra zbuni. 

Dokle god neki pogleda i odmeri dobro je, znaci da nisam jos za staro gvozdje :lol: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 

Kada mi na poslu zazvoni mob sa ovom melodijom:

 

 

 

 

 

muški svet se samo okrene i imaju ovakav rad '' :balavi: '' 

Znaju koji je spot u pitanju, kao i što  znaju s kim imaju posla.. :liza: 

Samo ćute, a ja se smeškam - samozatajno. 

I.. nisam mućak - mene mi :lol:

 

Mom dragom upravo ovako zvoni telefon :hhh:

Puštam spot a on dolazi i uzima telefon u ruke..gleda u mene...gleda u telefon...u mene...u telefon....pa upita: "jel to meni zvonio telefon??!!" 

:fijuk: neeeeeeeeeeeeeeeeeeee :hhh: :hhh:

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...

Dobacivali,naravno.Nekad neukusno,nekad zvizdali,obicno  ignorisem,pravim  se da ne cujem..i  desi  je   jednog leta u susedstvu gde smo mi imali iznajmljen  stan krenu da zidaju par zgrada.Gomila radnika ima  rucak bas u vreme kad se vracam s  posla.Kanonda zvizduka,onog 'ja bih ti,dodji  da ti  pokazem' i  sl.Jednog bas  toplog  dana,sva ulepljena i  znojava silazim na stanici i  vidim ih,onako znojave,zuljevitih  ruku,izgorelih lica,jedu onu glupu  suvu  hranu i nekako  mi ih bilo zao.Krenem natrag,kupim  gajbu piva, i onako povijena pod  jednu  stranu odnesem onom  sto je uvek  prednjacio s  glupostima. Kazem'hajde komsija,osvezite  se malo,nije vam lako..i  vratite posle  gajbu.Ostali  su  zblenuto gledajuci..Nikad  vise nisam cula rec,naprotiv,bilo je  samo uctivih pozdrava,nudili  se da ponesu kese do kuce kad bi  videli da su mi preteske,a  kad su zavrsili i kretali,cekali su me da  se svi  rukuju sa mnom.

Elem,ne pogadja me,vecina  ne misli ruzno,ubija vreme,pokusa nekom da ukrade osmeh ili  da ih neko pogleda na drugaciji nacin.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...