Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Tema je jednostavna, Postavimo nesto interesantno o cemu bi raspravljali.

 

Voleo bi da prokomentarisemo sledeci video - I 3D Printed a Gun | Mashable

 

Mozda ste culi za 3D printere. Vec neko vreme postoje za komercijalnu upotrebu. Ljudi stampaju razlicite upotrebne predmete, igracke, delove bele tehnike. E, jednom liku je palo na pamet da odstampa pistolj... plasticni pistolj koji puca prave metke...

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Video ću pogledati sutra, kada dođem kući na normalan net..ali već sada imam loše mišljenje o takvoj vrsti oružja.

To znači da svaka lujka može da napravi pištolj...jedino je diskutabilno kako će doći do municije...ali u današnje vreme ispada da i to lakši deo "posla"..osim toga takvom oružju se neće moći ući u trag...ne sviđa mi se nikako u ovo suludo vreme!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad krenu da im ulaze u avione sa "običnim crtežima" prestaće tako da razmišljaju  a onda će biti kasno...dakle amerikanci su ne bolestan narod, nego sve bolesniji i bolesniji!! 
A što je još blesavije, sve im se "vrati" kao bumerang.

Kad krenu klinci po školama da međusobno pucaju....jer su ionako u glavi svi popucali...biće belaja....

Mislim svaka čast na trudu i ideji ali je bolesna, bar što se mene tiče i mog razmišljanja.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sećam se kada je ta vest prvi put krenula da se širi internetom. Da jbga 3d štampači mogu bukvalno sve i svašta da proizvedu i mislim da će njihova primena u budućnosti tek da postane revolucionarna.

 

Taj lik kada je štampao pištolj na net je ostavio i uputstvo koje je vrlo brzo sklonjeno. Jbga čovek razmišlja kao ogroman broj Amerikanaca, da svako treba da ima pravo da poseduje oružje. Famozni drugi amandman njihovog ustava lepo kaže:

 

"A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed."

 

Ukratko, narod ima pravo da drži i nosi oružje - što se u nekim državama SAD doslovce i primenjuje. Međutim čak i u državama gde je zakon o oružju u toj meri liberalan, štampanje ovakvog oružja će da otvori niz debata. Realno, oružje se može napraviti na milion načina, vrlo ubojito oružje. Neko manje stručan će ga napraviti od štapa i kanapa (ali bukvalno, kucajte na YT homemade .22lr guns), neko će ga napraviti bolje, ali sve to se uglavnom svede na priču da je takva rabota nezakonita.

 

Veca napisa kako će doći do municije, u nekim državama - vrlo lako. Kod nas je i dalje zabranjeno homemade spravljanje municije za kratke cevi. U velikom broju država je to uobičajeno kao što  je kod nas pečenje rakije.

 

Iskreno, nisam za to da uputstvo za štampanje bude dostupno širokim masama, mada mislim da će pored ovog lika i mnogi drugi provaliti kako da štampaju oružje. Isto kao i štampanje lažnih novčanica. Protivzakonito a skoro svako može da ih štampa... s' time da su novčanice lažne, a ovo je veoma, veoma prava puca.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da kod njih zakon dozvoljava da osoba moze sama da proizvete ili kupi jedno oruzije godisnje. Ludilo. Likovi se kriju iza ljudskih sloboda, a meni je bas ovo primer kada dobru ideju zloupotrebis. 

Trodimenzionalna stampa je nesto sto je stvarno pozitivno. 

Zakon je drugačiji od države do države. Mislim da neke države dozvoljavaju čak i full auto režim paljbe kod oružja koje drže po kućama. Neki ograničavaju kapacitet okvira... dok NYC skroz zabranjuje oružje. Nije ni kod njih sve skroz plastično.

 

Najtužnije u ovoj priči je što prva misao normalnom čoveku bude-sjajno, neko mlado biće se potrudilo  (sa naučnog) gledišta i izmislilo nešto novo i lepo.

Bolesnom umu je ova vest-Tooooooooo sad mi niko ne može ništa!!  

Veco, kriminalcima ne treba 3d štampač da bi došli do oružja. Pogotovo u državama kao što je USA. Tamo je tržište toliko liberalno da ga neki kupuju kao privezak za ključeve. Zajebano bi bilo da tehnologija postane široko dostupna kao što sam naveo sa primerom novčanica. Ovako postoji neka kontrola naoružanja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svaki napredak u nauci i tehnici do kog je čovečanstvo došlo u poslednja dva do tri veka je imalo pozitivnu, ali su mu domišljati ljudi našli i onu drugu primenu. Svakako je najpoznatija priča o Nobelu čija ideja dinamita je kasnije iskorišćena kako za veliki prodor u industriji tako i za stvaranje ogromnih gubitaka u ljudstvu i tehnici. Ako bismo za svaki korak napred tražili potencijalne opasnosti, ne bismo pravili korake napred. A 3D štampa je svakako jedan od većih koraka u 21. veku.

 

Sad se postavlja pitanje kako sprečiti ljude da pozitivan iskorak iskoriste na negativan način? Ne možemo. Jer je jedini način za to zabrana posedovanja 3D štampača. A to ne možemo. Možemo jedino zakonom sankcionisati proizvodnju i stavljanje u promet potencijalno opasnih 3D proizvoda. Znamo koliko je to uspešno, ali to je jedino što bi bilo u redu da uradimo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Nekako mi ova tema sa ovakvom vešću deluje lepše i korisnije..

 

Čivava rođena bez prednjih šapa dobila točkove iz 3D štampača

Čivava koja je rođena bez prednjih šapa sada može samostalno da se kreće, zahvaljujući točkovima napravljenim uz pomoć 3D štampača.

Pas po imenu Turbo Ru bio je star svega četiri nedelje kada su ga vlasnici ostavili u prihvatilištu u Indijani jer nisu mogli da se brinu o njemu.

505665_civava-02-foto-profimedia-rs_ff.j

 

Zahvaljujući novom vlasniku i stručnoj pomoći radnika dizajnerske kompanije, Turbo sada može da opravda svoje ime.

 

505664_civava-01-foto-profimedia-rs_ff.j

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Postoji snimak cele operacije, ali nisam hteo da je postavim jer ne znam kakve stomake imaju ostali forumasi.

Lik je, inace, operisao tumor mozga. na prvi mah mi je sve to bilo morbidno ali sam onda malo razmislio i zakljucio da je u stvari uradio pravu stvar. Da prolazim kroz ono sto je on prosao sigurno bi me interesovalo kako tece sama procedura i kakva su iskustva imali drugi ljudi koji su u istom sosu kao ja. Negde je on pricao o tome kako je svoj vlog i pokrenuo upravo iz tog razloga.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...