Idi na sadržaj

Omiljeni proizvođač mobilnih telefona?


Omiljeni proizvođač mobilnih telefona?  

11 glasova

  1. 1. Omiljeni proizvođač mobilnih telefona?

    • Sony (ex Sonyericsson)
      1
    • Nokia
      7
    • Samsung
      0
    • HTC
      1
    • Apple
      0
    • LG
      0
    • Motorola
      2
    • Siemens
      0
    • Alcatel
      0
    • Nijedan od ponuđenih
      0


Preporučene poruke

Ja sam se godinama lomio između Sonyericssona i Nokie, čas koristio jedan čas drugi. U vreme "glupih" telefona SE je imao mnogo lepši meni i celokupno iskustvo s telefonom je bilo daleko prijatnije, dok su Nokie delovale ozbiljnije i kvalitetnije. Onda sam se navikao na Symbian, a tu je Nokia neprikosnoveno vladala. SE je pao u zaborav. Onda je i SE imao par telefona na Symbian-u, pa me "preoteo" ljutom protivniku. Onda je došao Android i dilema je nestala.

Danas čekam update na novu verziju softvera za Sony Arc S, a Nokia je zaboravljena i prežaljena. Nažalost, bio je to dobar proizvođač...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovde i ne govorimo o telefonima, već generalno o proizvođačima. Nokia je zaista sjajan proizvođač telefona, njihovi uređaji su uvek bili najkvalitetnije izrade. SE je često pravio kompromise s materijalima i oblicima i često im se obijalo o glavu. Nokia je po meni napravila odličan posao sa Symbianom. Šteta što nije stekao veću bazu poklonika, nikad nisam razumeo zašto ga ljudi ne vole, bio je to odličan sistem. U novije vreme svi telefoni liče jedni na druge, mahom svi prelaze na isti oblik i način komunikacije, pa softver dobija na značaju... Nokia se zaletela partnerstvom sa Microsoftom, da je prešla na Android siguran sam da bi bila u daleko boljoj poziciji nego sad.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

Symbain generalno, pa i Symbian Belle većina ljudi smatra zastarelim i propalim operativnim sistemom, nije mi jasno zašto. Meni je jako žao što Symbian nije nastavio da se razvija, deluje nekako "ozbiljnije" u odnosu na Android. Instalacija programa je u mnogome podsećala na instalaciju programa na PC računaru, ceo sistem je bio lep i prilično brz, postoji mnoštvo aplikacija... Dugo, dugo nisam hteo koristiti telefon ako nije na Symbian-u.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Android 5.0, Lollipop

A sweet new take on Android

 

GsaCaxG.jpg

 

 

http://www.android.com/versions/lollipop-5-0/

 

 

Support for 64 bit devices  brings desktop class CPUs to Android

Support for 64-bit SoCs using ARM, x86, and MIPS-based cores

Shipping 64-bit native apps like Chrome, Gmail, Calendar, Google Play Music, and more

Pure Java language apps run as 64-bit apps automatically

 

 

etc  etc

 

:liza:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...