Idi na sadržaj

Fantastična knjiga o samospoznaji: ANTHONY DE MELLO - BUĐENJE


Preporučene poruke

Predstavio bih vam jednu fantastičnu knjigu o samospoznaji. Meni je pomogla, promijenivši mi kurs razmišljanja i djelovanja u jednom sasvim novom smjeru. Mislim da će na sličan način djelovati na svaku osobu koja je pročita. Uvidjećete svoje greške, popraviti kvalitet života i otpočeti (ako do sad niste) put samospoznaje i unutrašnjeg razvoja ličnosti. Ne očekujte od nje spoznaje koje su propraćene euforijom i oduševljenjem. Dosta toga će izazvati bol i povredu ega, jer su ovdje opisane mnoge greške koje čovjek radi bježeći od samog sebe.

Anthony de Mello - Buđenje

Download link:

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Antoni-de-Melo-Budjenje_212/

ili

http://www.scribd.com/doc/21112798/Antoni-de-Melo-BUDJENJE

Kratka biografija:

Antoni de Melo (1931-1987), prvobitno teolog i psiho-terapeut, na kraju je postao duhovni učitelj. Čitavog života trudio se da otvori oči ljudima, borio se protiv dogmi i stereotipa svake vrste, za hrabrost da budemo ono što jesmo i da tražimo što veću autentičnost svoga bića i svog postojanja. Njegove knjige posvećene su istini, slobodi, ljubavi i duhovnom prosvetljenju. One su putokaz ka buđenju duha i novom životu „da bismo najzad videli jasno, pogledom koji nije zamagljen strahom i željom, i da hrabro živimo sada i ovde, proživljavajući svaki novi trenutak svežinom deteta".

(preuzeto sa delfi.rs)

Iz knjige:

Većina ljudi je, i neznajući to, uspavana. Rađaju se uspavani, žive uspavani, žene se i udaju uspavani, podižu djecu uspavani, umiru uspavani, da se nikad stvarno ne probude.

Nikada ne uspijevaju da shvate ljepotu i čudesnost onoga što nazivamo ljudskom egzistencijom.

Pa ipak, većina ljudi nikada ne uspijeva da shvati kako je sve dobro, jer su utonuli u san.

Žive u košmaru.

Jedan čovjek lupa na vrata sobe svoga sina.

„Čarli“, kaže,“ probudi se!

„Neću da ustanem, tata“, odgovori mu Čarli.

Otac viče: “Ustaj, moraš u školu!“

„Neću da idem u školu!“, kaže Čarli.

Otac ga pita „A zašto nećeš?“

„Iz tri razloga,“, kaže Čarli.

“Kao prvo, škola mi je dosadna;

kao drugo, učenici mi se rugaju;

i kao treće, mrzim školu.”

Otac mu onda uzvrati: „Dobro, sada ću ja tebi reći tri razloga zbog kojih moraš da ideš u školu.

Kao prvo, to je tvoja dužnost;

kao drugo, jer imaš četrdeset pet godina

i kao treće, jer si direktor.“

Probudite se. Probudite se. Odrasli ste. Niste više mali da samo spavate. Prestanite da se zabavljate svojim igračkama. Većina ljudi tvrdi kako hoće da izađu iz dječijeg vrtića, ali ne treba im vjerovati. Ne vjerujte u to. Ljudi samo žele da povrate svoje polomljene igračke.

„Vratite mi moju ženu. Vratite mi moj posao. Vratite mi moj novac. Vratite mi moj ugled, moj uspjeh.“

Buđenje nije prijatno. Čovjek lijepo leži u krevetu, buđenje ga samo uznemiri.

Zato mudrac ne pokušava da probudi ljude oko sebe.

Nadam se da ću umrijeti da budem mudar u ovoj prilici, i ne učinim ni najmanji pokušaj da vas probudim, ako spavate. To se mene ne tiče, i pored toga što vam povremeno kažem: „Probudite se.“ Ja samo treba da produžim naprijed svojim putem, da i dalje igram svoj ples.

Anthony de Mello

Izmenjeno od strane člana Sergio
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 godina kasnije...

E, da...

poslednjih godina smo okruženi knjigama i emisijama

koje nam dele neke savete, 

kako spoznati sebe, kako se probuditi, kojim putem se ređe/češće ide :lol: 

Smaraju sa tim...

Iskreno, ovo je prva knjiga takve vrste koju sam pročitala

i to samo zbog moje Ns_slatke koja mi je prebacila na mail i to

uz preporuku za čitanjac :beyond: 

Mislim da ljudima ne vredi da čitaju hiljade stranica sa ovakvim temama,

ako sami nisu svesni da žele da budu svoji, da žive život po svom

i u svemu tome budu zadovoljni :uredu: 

Samo izgradnjom svog ličnog stava i odluke, možeš biti srećan i zadovoljan,

živeti bez predrasuda, optuživanja, traženja krivice i sl.

A za to ti ne treba osamdesetak stranica neke knjige... :jok: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A  meni  nije  jasno   otkud  takva  epidemija  misljenja  da   ljudi  ne  zive  kako  zele?Pa  im  treba  dati  neka  uputstva,kao probuditi  ih  jer  ko  to  u  sustini  nije  zadovoljan  nacinom  kojim  zive?Sta koga  briga jesam  li'svoja' cuj to  mi  bas  nikad  nije   bilo  posve  jasno  sta  znaci,ali  ako   sam  ja  zadovoljna  svojim  nacinom  zivota,pa  cak  i  da  nisam,ali  je   jedini   nacin  koji  mogu   sebi  da   dozvolim ,ko  je  taj  koji  smatra  ili  zna  da  bih  se  ja  bolje  osecala  ako  bih  slusala   sve  te   poruke?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...